https://telegram.me/empireoflies

بی‌بی‌سی با آرایش تازه به میدان آمد/ عزل و نصب گسترده در رده‌های بالا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: ناکامی BBC در پیشبرد اهداف وزارت خارجه و سازمان جاسوسی انگلیس، موجب شد تا در اقدامی بی سابقه چندین پست اجرائی این بنگاه خبری حذف و تعدادی از مدیران ارشد برکنار شوند.

اظهارات سرپرست کل کمپانی بی‌بی‌سی (BBC) مبنی بر تغییرات گسترده در تیم مدیران ارشد رسانه دولتی انگلیس، با واکنش گسترده رسانه‌های انگلیس مواجه شد، به‌طوری‌که آن را یک اتفاق مهم ارزیابی کردند.

“تونی هال” با اعلام نقش‌ها و مسئولیت‌های جدید در صدر سازمان و همچنین اولویت‌های پیش رو در ساختار این شبکه، گفت: «تغییرات اجرایی که امروز می‌دهم کمک خواهد کرد تا بی‌بی‌سی برای کار بهتر مجهز شود. هیچوقت نباید ثابت بمانیم. همواره باید به فکر نوآوری و تغییر باشیم. کادر اجرایی جدید فرایند تجدید خلاقانه برای اطمینان حاصل کردن از اینکه بی‌بی سی خلاق‌ترین نیرو در دنیا بماند را رهبری می‌کند. این تغییرات همچنین برای ایجاد یک بی‌بی‌سی ساده‌تر با لایه‌های کمتر و خطوط آشکار مسئولیت‌پذیری خواهد بود. چیزهای زیادی هم اکنون بدست آمده اما این تغییرات فرایند را تسریع می‌کند. بی‌بی‌سی نیاز دارد تا پیشنهاد آموزشی‌اش برای عموم، برنامه‌هایش برای داخل و منطقه را تجدید کند.»


 

اعلام برنامه های جدید توسط سرپرست بی بی سی، برای افکار عمومی منطقه نشان‌گر عدم توفیق منصوبان قبلیِ سرویس جاسوسی (MI6) و وزارت خارجه انگلیس در پیشبرد اهداف موردنظرشان می باشد؛ واقعیتی که ایشان را ناگزیر کرده تا با ایجاد تغییرات گسترده در ساختار مدیریتی شبکه، در صدد جبران عقب ماندگی‌ها برآیند.

مهمترین تغییراتی که لرد تونی هال در بی‌بی‌سی صورت داده، به شرح زیر است:

 

«آن بولفورد» معاون سرپرست کل بی‌بی‌سی

وی در کنار اداره بخش‌های مالی، عملیاتی، امور مجلس، قانونی، طراحی و مهندسی؛ مسئولیت‌های اضافی مربوط به بازاریابی و تیم‌های مخاطبان را بر عهده خواهد گرفت و گروه تجاری میانه‌رو و راست‌گرای جدیدی را برای دستیابی به بهترین قرارداد ممکن تشکیل خواهد داد.

 

 

«شارلوت مور» مدیر محتوایی

وی علاوه بر حفظ سمت خود در مدیریت بی‌بی‌سی ۱، مسئولیت تمام کانال‌های تلویزیونی بی‌بی‌سی و آی‌پلیر و نظارت بر بی‌بی‌سی ورزشی را بر عهده خواهد گرفت.

 

 

«جیمز پورنل» مدیر راهبردی و آموزشی

وی ماموریتهای راهبردی و سیستم ایده‌پردازی بی‌بی‌سی را رهبری خواهد کرد که با هدف همکاری و شراکت این بنگاه خبری با موسسات پیشرو آکادمیک، هنری و دانش بنیان مانند موزه بریتانیا، جامعه سلطنتی، کمپانی سلطنتی شکسپیر، فستیوال‌ها و گالری‌های برجسته هنری ایجاد شده است.

این اقدام بخشی از تلاش برای ارتقای نقش آموزش در کارکردهای بی‌بی‌سی خواهد بود.

 

 

«هلن بودن» مدیریت خروجی‌های رادیو بی‌بی‌سی

وی رسما مسئولیت شبکه زنده۵ را -که به رادیو بی‌بی‌سی منضم می‌شود- برعهده خواهد گرفت.

 

 

 

ابقای «جیمز هاردینگ» رئیس بخش خبری

 

 

ابقای «تیم دیوی» به عنوان رئیس بخش جهانی

 

 

 

ابقای «مارک لینزی» به عنوان رئیس استودیوها

 

 

 

بر اساس تغییرات جدید، جایگاه اجرایی مربوط به بی‌بی‌سیِ شمال تعطیل و «آلیس وب» رئیس بخش بی‌بی‌سی کودکان، آن را اداره خواهد کرد.

در نتیجه این تغییرات، کادر اجرایی ارشد رسانه دولتی انگلیس از ۱۶ نفر به ۱۱ نفر تقلیل یافته و حدود ۴۰درصد از پرداختی به مدیران ارشد کاسته شده است که حاصل آن ۱۵۰ میلیون یورو صرفه جوئی سالانه خواهد بود.

واکنش‌های رسانه‌ای به تغییرات در بی بی سی

روزنامه «گاردین» در واکنش به این خبر می‌نویسد: برای اولین بار است که کمپانی بعد از سال ۲۰۱۱ فردی را به معاونت سرپرست کل منصوب می‌کند و رؤسای بخش‌های اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی را از تیم اجرایی خود کنار می گذارد.

 

 

به نوشته وبگاه «رادیو تایمز»، منابعی در بی‌بی‌سی می‌گویند این تغییرات که درپی ماه‌ها ارزیابی درباره پیامدهای داخلی انجام شده، باعث همسویی بیشتر در این کمپانی خواهد شد.

 

 

همزمان با این تغییرات گسترده، تحقیقات پلیس انگلیس راجع به تجاوز جنسی یکی از مجریان برجسته بی‌بی‌سی بنام «کریس اوانز» آغاز شد.

“هیت استریت” ضمن اعتراض نسبت به باقی ماندن این مجری در شبکه دولتی انگلیس، نوشت: «با اینکه آغاز تحقیقات درباره فساد اخلاقی این مجری سرشناس، بی بی سی را برسر دوراهی قرار می‌دهد؛ اما لرد تونی هال درباره او سخت‌گیری نکرده و اجازه داده تا برنامه رادیویی‌اش را ادامه دهد.»

 

 

این رسانه مطرح انگلیسی از قول یکی از دست‌اندرکارانِ منتقد خاطرنشان کرد: «شبهه عجیب و در عین حال جالبی راجع به اینکه چه کسی با هال می‌ماند و چه کسی می‌رود وجود دارد. این مسأله نشان می‌دهد تا چه حد رئیس بی‌بی‌سی از استانداردهای دوگانه درباره کارمندان خود استفاده می کند؛ زیرا در سال ۲۰۰۳ “پاول گامباچینی” بخاطر اتهام جنسی که در آن یک پسر ۱۳ ساله دخیل بود، بلافاصله از آنتن کنار گذاشته شد و به فعالیتش در بی‌بی‌سی خاتمه دادند اما درباره “کریس اوانز” شاهد عدم برخورد مدیریت با وی هستیم.»

انتهای پیام/جام نیوز

ناکامی BBC در پیشبرد اهداف وزارت خارجه و سازمان جاسوسی انگلیس، موجب شد تا در اقدامی بی سابقه چندین پست اجرائی این بنگاه خبری حذف و تعدادی از مدیران ارشد برکنار شوند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme