https://telegram.me/empireoflies

گزارش بی‌بی‌سی از جنایت‌های جنسی کارکنانش!

به گزارش «امپراتوری دروغ»، بی بی سی فارسی از جمله رسانه‌هایی است که جدای از بخش فارسی‌اش که از همجنس‌بازان و افراد بی‌بند و بار بهائی استفاده می‌کند، در بخش جهانی اش مواردی را داشته است که جنایات های جنسی بی سابقه ای را به وجود آورده اند.

بی بی سی که سعی دارد در انتشار مطالب مربوط به کارکنانش هم مرجع باشد، گزارش هایی را از اتفاقات هولناک ایجادشده توسط کارکنانش را منتشر می کند.

البته رسانه رسمی دولت انگلیس هر چه در توان داشته باشد سعی می کند از عمق فاجعه رسوایی بکاهد، با این حال همین مطالب منتشر شده نیز بسیار قابل تامل هستند.

بی بی سی در آخرین گزارش‌ها در باره رسوایی و جنایات جنسی کارکنانش نوشت: نتایج یک تحقیق نشان داده است که جیمی سویل، از چهره‌های معروف رادیویی و تلویزیونی بی‌بی‌سی، در طول چندین دهه و زمانی که به بیمارستان‌های دولتی بریتانیا دسترسی داشت، به آزار جنسی بیماران و کارکنان این بیمارستان‌ها پرداخته است. قربانیان او از پنج تا ۷۵ سال سن داشته‌اند.

گزارش شده است که او بیمارانی را که در تخت بستری بودند، آزار داده است و حتی ادعا شده که از جسدها هم سوءاستفاده جنسی کرده است.

این گزارش از ۲۸ بیمارستان در بریتانیا تهیه شده است و براساس آن، او در اغلب این بیمارستان‌ها بدون هیچ نظارتی می‌توانست نزد بیماران برود.

جیمی سویل از معروف‌ترین چهره‌های بی‌بی‌سی در دهه‌های ۶۰ تا ۸۰ میلادی بود. او در سن ۸۴ سالگی در اکتبر سال ۲۰۱۱ میلادی درگذشت و یک سال پس از مرگش ادعاهای مربوط به اقداماتش در آزار جنسی کودکان در یک برنامه مستند تلویزیونی مطرح شد.

در گزارش اخیر آمده است که بیشترین ادعاها درباره آزار جنسی در یک بیمارستان وابسته به دانشگاه لیدز مطرح شده‌اند:

  • ۶۰ نفر از جمله کارکنان بیمارستان گفتند که مورد آزار قرار گرفته‌اند. قربانیان بین ۵ تا ۷۵ سال داشتند
  • آزارها در فاصله سال‌های ۱۹۶۲ تا ۲۰۰۹ میلادی رخ داده و از آزارهای لفظی تا آزار جنسی را شامل می‌شده است. سه نفر گفتند که مورد تجاوز قرار گرفته‌اند
  • ۹ نفر از قربانیان از کارکنان بیمارستان بودند. هشت زن قربانی دیگر هم سویل را در بیمارستان ملاقات کرده بودند، ولی از بیماران بیمارستان نبودند
  • گزارش شده است که او در سردخانه بیمارستان با جسدها عکس گرفته و از آنها سوءاستفاده جنسی کرده است. بازبینی و تحقیق در باره این ادعا امکان‌پذیر نیست، ولی دکتر سو پرکتور، مسئول تحقیقات در این بیمارستان گفت که بدون هیچ شکی، نظارت به چگونگی دسترسی (جیمی سویل) به سردخانه بیمارستان، سهل‌انگارانه بوده است
  • بیماران، از جمله نوجوان‌هایی که تحت جراحی قرار گرفته بودند، زمانی که در تخت بستری بودند، مورد آزار قرار گرفته‌اند
  • یک پسر ۱۰ ساله زمانی که دستش شکسته بود و در نوبت عکسبرداری منتظر بود، مورد آزار جنسی قرار گرفته است
  • کاستی‌ها در ساختار سازمانی بیمارستان باعث شدند در طول سال‌ها سویل بتواند به رفتارهایش ادامه دهد

جرمی هانت، وزیر بهداشت بریتانیا از طرف دولت و سازمان خدمات بهداشتی همگانی از مردم و قربانیان عذرخواهی کرده و گفته است: “به عنوان یک ملت، ما سویل را به عنوان یک گنجینه ملی در نظر داشتیم، به عنوان فردی که تعهدی قوی به امور خیریه دارد.”

او اضافه کرد: “این گزارش نشان داد که او در واقعیت، یک سوءاستفاده‌کننده جنسی نفرت‌انگیز بود که از اعتماد جامعه سوءاستفاده کرده است.”

انتهای پیام/دیده‌بان

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme