https://telegram.me/empireoflies

بی‌بی‌سی تلویحا هواپیماهای مسافربری ایران را تهدید کرد!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبنگاه خبر پراکنی بریتانیا در گزارشی از درگیری های خلیج فارس طی ۴  دهه گذشته، مدعی شد که در صورت بستن تنگه هرمز توسط ایران، خلیج فارس بار دیگر ناآرام خواهد شد و امکان دارد که دوباره پروازهای مسافربری ایران هدف حمله قرار گیرند و شهروندان ایرانی جان خود را از دست دهند!

بی بی سی در مطلبی با عنوان «ناامنی تنگه هرمز؛ برگ برنده یا قرعه مرگبار؟» تاریخچه درگیری های خلیج فارس در زمان جنگ تحمیلی را مرور می کند اما نکته جالب توجه نوع روایت این سایت انگلیسی از حادثه پرواز ۶۵۵ سال ۶۷ می باشد.

بی بی سی در خصوص حادثه حمله به هواپیمای مسافربری ایران ایر توسط آمریکا که منجر به شهادت ۲۹۰ سرنشین این پرواز شده بود، نوشت: «۲۹۰ شهروند ایرانی قربانی این حمله بودند که تصاویر تکان‌دهنده پیکرهای شناورشان روی آب‌های خلیج فارس در ذهن ایرانیان بسیاری حک شده است. ایران این حمله را عامدانه دانست و در فاصله کوتاهی قطع‌نامه آتش بس جنگ با عراق را پذیرفت. آمریکا اعلام کرد فرمانده ناو به اشتباه این حمله را انجام داده است تصاویر ضبط شده از روی اتاق فرماندهی این ناو بهت و حیرت خدمه اتاق فرماندهی را نشان می دهد که از هدف گرفتن هواپیمای مسافربری ایران شوکه شده‌اند.»

 

 

بی بی سی در حالی از بهت اتاق فرماندهی ناو آمریکایی سخن می گوید که نه تنها هیچ کدام از خدمه ناو وینسنس محکوم نشدند بلکه چندی پس از این حادثه دولت ایالات متحده به فرمانده این ناو جنگی مدال شجاعت می دهد!

اما بی بی سی فارسی این حادثه را به عنوان نمونه ای از ناامنی در خلیج فارس دانسته و تلویحا مدعی می شود که اگر دوباره منطقه خلیج فارس گرفتار ناامنی شود امکان هدف قرار گرفتن هواپیماهای مسافربری هم وجود دارد! این سایت در گزارش خود می نوید: « ایران به توانایی عملیاتی قایق های تندروی سپاه خود می بالد و بارها گفته ابایی از دفاع منافع خود در خلیج فارس ندارد. اما آیا در تهران کسی هزینه سنگین پر تنش شدن آبهای خلیج فارس را به یاد نمی‌آورد؟ در روزهایی که شاگردان مدارس هر روز فریاد “خلیج فارس ایران، محل دفن ریگان” سر می‌دادند شهروندان ایران بودند که جان خود را در آبهای خلیج فارس از دست می‌دادند.»

این در حالی است که در هیچ جنگی مردم بی گناه هواپیماهای مسافربری هدف قرار نمی گیرند و این کار تنها از پس خوی وحشیانه و حیوان صفت آمریکایی بر می آید اما رسانه وابسته به دولت انگلیس به جای تقبیح این عمل ناجوانمردانه، علاوه بر عادی جلوه دادن اقدام سال ۶۷، احتمال هدف قرارگیری سایر هواپیماهای مسافربری را نیز مطرح می کند!

انتهای پیام/جام نیوز

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme