https://telegram.me/empireoflies

بی‌بی‌سی: ایران طراح عملیات آزادسازی آمرلی بود

اختصاصی جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی مغرضانه به روایت نفیسه کوهنورد از منطقه «طوز خورماتو» (اطراف آمرلی عراق)، ادعا کرد ایران به گروه‌های مبارز عراقی که علیه داعش می‌جنگند، کمک تسلیحاتی و روحی می‌کند، تا اینگونه نتیجه بگیرد که ایران در امور داخلی عراق دخالت می‌کند.

خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با بیان اینکه در عملیات‌های مختلف نیروهای نظامی عراق بر علیه داعش بارها نام ایرانی‌ها شنیده می‌شود، به ارتباط نزدیک مبارزان شیعه و کرد با ایرانی‌ها اشاره کرد.

نفیسه کوهنورد در مصاحبه با فرمانده یکی از گروه‌های مبارز شیعی، اعضای این گروه را اکثرا شیعه و همگی را تابع ولایت‌فقیه و آیت‌الله خامنه‌ای عنوان کرد، تا اینگونه به نفوذ و قدرت استراتژیک ایران در عراق اعتراف کند.

بی‌بی‌سی فارسی با ادعای اینکه ایرانی‌ها برای نیروهای مبارزه علیه داعش مهمات می‌فرستند، اعتراف کرد: کمک‌های ایران نقش مهمی در پیشرفت‌های نیروهای مبارز مردمی عراق داشته است.

گزارش بی‌بی‌سی فارسی درباره کمک نظامی ایران به عراق.

گزارش بی‌بی‌سی فارسی درباره کمک نظامی ایران به عراق.

رسانه دولت انگلیس در ادامه این گزارش، نیروهای ایرانی را طراح عملیات بزرگ آزادسازی آمرلی عراق پس از ۸۰ روز محاصره این شهر دانست و کمک‌های روحی ایرانی‌ها به عراقی‌ها را در پیروزی‌های اخیر برابر داعش را بسیار موثر عنوان کرد.

خبرنگار بی‌بی‌سی با بیان اینکه حضور نیروهای ایرانی در همه‌جای عراق حس می‌شود، اذعان کرد حمله داعش، عراق را به ایران نزدیکتر کرده و بسیاری از اعضای گروه‌های شبه نظامی شیعه عراقی خود را پیرو رهبر ایران می‌دانند.

انتهام پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme