https://telegram.me/empireoflies

بی‌بی‌سی از پ.ک.ک حمایت می کند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: دفتر ریاست جمهوری ترکیه ضمن انتقاد از شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی به خاطر مصاحبه با یکی از رهبران حزب “کارگران کردستان ترکیه” موسوم به پ.ک.ک تاکید کرد، این مصاحبه “با هدف جلوه دادن لفاظی‌های پ.ک.ک به عنوان خواسته‌هایی منطقی و مشروع” صورت گرفته است.

به نوشته روزنامه حریت، چند ساعت پس از پخش مصاحبه بی‌بی‌سی با جمیل باییک، که در غیاب عبدالله اوجالان، رهبر محبوس پ.ک.ک فرمانده ارشد این گروه تلقی می‌شود و مراد کارایلان، سخنگوی پ.ک.ک، ابراهیم کالین، سخنگوی رئیس جمهور ترکیه گفت: این نوع اقدامات که با هدف تبرئه سازمان تروریستی پ.ک.ک صورت گرفته هیچ ارتباطی با کار رسانه‌ای ندارد. این اقدام چیزی جز حمایت غیر مستقیم از تبلیغات تروریستی نیست.وی افزود: نشست و مصاحبه با سخنگوی رهبر پ.ک.ک و سپس جلوه دادن لفاظی‌های پ.ک.ک به عنوان اقداماتی منطقی و مشروع چیزی نیست جز حمایت‌های غیر مستقیم از تبلیغات تروریستی و ترکیه چنین فعالیت‌هایی را رد و محکوم می‌کند.

باییک در مصاحبه با شبکه بی‌بی‌سی تایید کرده بود که پ.ک.ک در مبارزه با داعش با آمریکا ارتباطات مستقیم داشته است.

اما ابراهیم کالین در واکنش گفت: این ادعا پیشتر از سوی رهبران این سازمان تروریستی نیز مطرح شده بود که از سوی کشورهای مربوطه رد شد.

این نخستین بار نیست که مقامات ترکیه از گزارش‌های رسانه‌های انگلیسی در خصوص پ.ک.ک انتقاد می‌کنند.

در سال ۲۰۰۵ میلادی رجب طیب اردوغان، نخست وزیر وقت ترکیه به شدت از بی‌بی‌سی و رویترز به خاطر توصیف اعضای پ.ک.ک به عنوان شبه نظامیان و چریک به جای تروریست انتقاد کرده بود.

منبع: ایسنا
انتهای پیام/

دفتر ریاست جمهوری ترکیه ضمن انتقاد از شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی به خاطر مصاحبه با یکی از رهبران حزب “کارگران کردستان ترکیه” موسوم به پ.ک.ک تاکید کرد، این مصاحبه “با هدف جلوه دادن لفاظی‌های پ.ک.ک به عنوان خواسته‌هایی منطقی و مشروع” صورت گرفته است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme