https://telegram.me/empireoflies
یک شبکه تلویزیونی فرانسوی اعلام کرد که در پی تظاهرات ضد دولتی دیروز در این کشور، افزون بر ۵۰ نفر دستگیر شده‌اند.

بیش از ۵۰ نفر در پی اعتراضات دیروز فرانسه دستگیر شده‌اند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبه دنبال تظاهرات دیروز (شنبه) معترضان فرانسوی موسوم به جلیقه‌زردها بیش از ۵۰ نفر دستگیر شده‌اند.

شبکه تلویزیونی BFM فرانسه از دستگیری ۵۲ نفر خبر داد. همچنین شبکه خبری فرانس اینفو هم تعداد افرادی که روز شنبه در تظاهرات جلیقه‌زردها در سراسر کشور شرکت کردند را حدود ۶۹ هزار نفر برآورد کرده است که فقط چهار هزار نفر از آنها در پاریس به خیابان‌ها آمده بودند.

نارضایتی از سیاست‌های «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه، هفته گذشته هم ۸۴ هزار نفر را در نقاط مختلف فرانسه بسیج کرده بود که هفت هزار نفر از آنان در پایتخت فریاد اعتراض سر دادند.

«کریستف کاستانر» وزیر کشور فرانسه که خود یکی از افرادی است که معترضان به شدت به وی انتقاد دارند، خشونت‌ها در پاریس را محکوم کرد. وی با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «من قاطعانه خشونت و تخریب روز شنبه در پاریس و دیگر استانها به دست اراذل و اوباش جلیقه زرد را، محکوم می‌کنم.»

این در حالی است که کاربران در توئیتر در واکنش به این پیام کاستانر، خشونت‌های پلیس را محکوم کردند.

معترضان فرانسوی در شهرهای مختلف این کشور از اواسط ماه نوامبر چندین تظاهرات اعتراضی برگزار کرده‌اند و موارد متعددی از درگیری شدید میان پلیس و معترضان و استفاده پلیس از گاز اشک‌آور و ماشین آب‌پاش برای متفرق کردن معترضان گزارش شده است.

دولت فرانسه قصد داشت در چارچوب سیاست تشویق عمومی به استفاده از خودروهای هیبریدی و کاهش خودروهای متکی به سوخت فسیلی، از ابتدای سال آینده میلادی مالیات بر سوخت را افزایش دهد، اما همین تصمیم جرقه اعتراضات طبقه متوسط را زد. معترضان ماکرون را که پیش از این یک بانکدار بوده، به حمایت از طبقه ثروتمند متهم کرده و می‌گویند او سیاست‌هایی را دنبال می‌کند که بانک‌های بزرگ فرانسه از آن نفع می‌برند.

این اعتراض‌ها به یک گروه و یا حزب خاص تعلق ندارد و اگر چه در آغاز اعتراض به سیاست‌های اقتصادی دولت بود اما اکنون تبدیل به عرصه‌ای برای اعتراض به سیاست‌های دولت ماکرون تبدیل شده است.

هلند، بلژیک، آلمان و انگلیس، دیگر کشورهای اروپایی هستند که دامنه اعتراض‌های فرانسه آنها را هم فرا گرفته است.  جلیقه زردها از  آغاز اعتراضات خود تاکید کرده‌اند تا اعتراض‌ را به دیگر کشورهای اروپایی هم صادر کنند.

انتهای‌پیام/فارس

یک شبکه تلویزیونی فرانسوی اعلام کرد که در پی تظاهرات ضد دولتی دیروز در این کشور، افزون بر ۵۰ نفر دستگیر شده‌اند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme