https://telegram.me/empireoflies

بیش از نیمی از سلاح‌های گرم جهان در دست شهروندان آمریکایی است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبررسی‌های جدید یک موسسه پژوهشی مستقل سوئیسی که وبگاه «راو استوری» آن‌را منتشر ساخته نشان می‌دهد که شهروندان آمریکایی بیش از هر کشور دیگر در جهان سلاح گرم در اختیار دارند.

بررسی‌های موسسه «آرم سروی» مستقر در ژنو سوئیس که تا بازه زمانی پایان سال ۲۰۱۷ بوده، نشان داد درحالی‌که آمریکایی‌ها چهار درصد جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند اما ۴۶% از ۸۵۷ میلیون سلاح گرم موجود بین غیرنظامیان جهان در دست آن‌ها است.

بر اساس این گزارش، بیش از یک میلیارد سلاح گرم در جهان وجود دارد که غیر نظامیان ۸۵% آنها را در اختیار دارند و بقیه در اختیار نظامیان و آژانس‌های نظامی است.

این بررسی همچنین نشان می‌دهد که تعداد سلاح گرم در دستان غیرنظامیان از ۶۵۰ میلیون در سال ۲۰۰۶ به ۸۵۷ میلیون در سال ۲۰۱۷ رسیده است.

آمارها نشان می‌دهند که در سال ۲۰۱۷ به‌ازای هر صد شهروند ساکن آمریکا، ۱۲۰ اسلحه وجود داشته است. شهروندان یمنی از این حیث در رتبه دوم قرار دارند و برای هر صد شهروند آن‌ها حدود ۵۳ سلاح گرم وجود دارد.

«آرون کراپ» مسئول بررسی این پروژه در نشست خبری در سازمان ملل متحد واقع در نیویورک به خبرنگاران در این باره گفت: «شهروندان آمریکایی بزرگترین رشد را از حیث  دارندگان سلاح گرم در جهان دارا هستند و شهروندان عادی  این کشور هرساله حدود ۱۴ میلیون اسلحه جدید خریداری می‌کنند.»

وی در ادامه با طرح سئوالی گفت: «چرا شهروندان آمریکایی این سلاح‌ها را خریداری می‌کنند؟ این امر خود موضوع بحث دیگری است. شاید دلیل آن توانایی آن‌ها در خرید اسلحه گرم باشد. در بازار‌های آمریکا نیز خرید اسلحه آسان است.»

این بررسی در دویست و سی کشور  جهان صورت گرفته است.

این آمار در حالی ارائه شده است که هر چند روز یا هفته در آمریکا اخباری از تیر اندازی در خیابان‌ها، مدارس و کلوب‌های شبانه شنیده می‌شود. آمریکا بالاترین آمار قتل در بین کشورهای جهان را دارا است. تجزیه و تحلیل اطلاعات فدرال  آمریکا نیز  نشان می‌دهد افزایش شدید آمار قتل و کشتار بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ میلادی در این کشور تقریبا بطور کامل  با سلاح گرم مربوط بوده است.

همین دو روز پیش بود که تیراندازی افراد مسلح به سمت حاضران در مراسمی در شهر «ترنتون» نیوجرسی دستکم یک کشته و ۲۰ زخمی بر جای گذاشت. 


تیراندازی در «ترنتون» آمریکا

طبق گزارش «یو. اس. ای .تودی»، ۲ ضارب مسلح اقدام به تیراندازی به حاضران در مراسمی واقع در شهر ترنتون آمریکا کردند. به گفته دادستان محلی  این شهر، از بین بیست نفر  از زخمی‌های این تیراندازی، شانزده نفر مورد مداوای پزشکی قرار گرفتند.

انتهای پیام/فارس

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

جدیدترین بررسی‌های یک موسسه پژوهشی مستقل نشان می‌دهد که به ازای هر صد شهروند ساکن آمریکا، ۱۲۰ اسلحه وجود دارد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme