https://telegram.me/empireoflies

بیتا ملکوتی؛ همسر افسرده سردبیر رادیو فردا

به گزارش «امپراتوری دروغ» به نقل از صفحه فیسبوک مزدوران، بیتا ملکوتی فرزند سید علی با شماره شناسنامه ۶۱۹۰ است. وی متولد ۸ دی ماه ۱۳۵۱ در تهران است. بیتا در دبیرستان کوثر تهران درس خوانده است. وی با آنکه ۴۲ ساله است، اما اطرافیانش می‌گویند جوانتر از سنش نشان می‌دهد!.

بیتا فارغ‌التحصیل رشته کارگردانی سینما از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران است. وی تجربه بازیگری و ساخت فیلم را نیز دارد اما از سال ۱۳۷۲ شروع به نویسندگی و شعر گفتن کرد و از سال ۷۶ در مطبوعات اطلاح‌طلب مشغول به کار شد.

بیتا ملکوتی در زمان حضور در ایران در حوزه ادبی و هنری مطلب می‌نوشت و نخستین کتاب خود را تحت عنوان «تابوت خالی» در سال ۸۳ از طریق انتشارات «کتاب آوند دانش» منتشر کرد. معروف‌ترین اثر او رمان «مای نِیم ایز لیلا» است که چندی پیش منتشر شد.

بیتا همسر نیوشا بقراطی سردبیر و مجری برنامه ساعت ششم رادیو فردا است. اطرافیان می‌گویند او فردی افسرده و یکی از پرمصرف‌ترین سیگاری‌های رادیو فرداست. بیتا تقریبا تا پیش از حاملگی به مشروب و سیگار معتاد بود، اما برای اینکه این اعتیاد بر سلامت فرزندش تاثیر منفی نگذارد تقریبا اعتیاد خود را ترک کرده بود، اگرچه به گفته دوستان نزدیک وی بیتا هنوز به دور از چشم همسر و دیگران گاهی سیگار می‌کشد و مشروب می‌خورد.

بیتا-ملکوتی-2یکی از نزدیکان بیتا و همسرش درباره آنها می‌گوید: «در تحریریه رادیو فردا همه از او متنفرند چون یا داره گریه می‌کنه یا سردرد داره و افسرده است و هیچ وقت هم کار نمی‌کنه، اما چون شوهر لاتش یک عده را نمک پرورده کرده کسی صداشو درنمیاره ، وگرنه منفورتر از این زوج عوضی وجود نداره. دوستاش هم در محافل خصوصی همش پشت سرشون حرف می‌زنند و مسخرشون می‌کنند».

بیتا و همسرش در بهمن ماه سال ۸۴ از ایران خارج شدند و پس از مدت سرگردانی به جمهوری چک رفتند و در آنجا به استخدام رادیو فردا در آمدند.

او گاهی با نام مستعار «مانیا منصور» در حوزه فرهنگ و هنر رادیو فردا مطلب می‌نویسد. البته وی چند ماه است که به سبب مادر شدن و نگهداری از پسرش در مرخصی زایمان است و کم‌کارتر شده است.

بیتا اکنون به همراه نیوشا و پسر ۱۱ ماهه‌شان به نام آراد (که تابعیت آمریکا را دارد) و دیگر فرزندی که منتظر تولد آن هستند، در شهر پراگ جمهوری چک زندگی می‌کند و به کار نویسندگی داستان مشغول است.

گفتنی است که، وی با برخی نویسندگان و روزنامه‌نگاران اصلاح‌طلب داخلی ارتباط دارد.

پدر و مادر بیتا اکنون در واشینگتون زندگی می‌کنند وی به این بهانه سالی چند بار به آمریکا سفر می‌کند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme