https://telegram.me/empireoflies

بوی پیراهن خونین کسی می‌آید

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغسالی نشسته چشم به راه محرمش، تا هر چه رزقم است بریزم به مقدمش، وقتی نوای محتشم از راه میرسد، حک میشود به روی دلم نقش پرچمش، باز این چه شورش است که ذکر ملائک است، آری تمام عالمیان غرق ماتمش، سر نظر به بیرق و اشک روانه چیست؟ گویا که فاطمه است بلندای ماتمش، از من هر آنچه هست بگیرید در عوض، کنجی به بیرقی که کنم گریه در غمش، منقل بیاورید و بساطی به هم زنید، چایی بریز اگر کهنه شد دمش، اسفند روضه هاش که عطر بهشت از اوست، نذر سلامتی رقیه بسوزمش، دودش کنید تا که نشیند دلش به غم، تا زجر دون کند کمی هم ترحمش، نعلین ز پای خویش برون میکنم دگر، بر سنگ و خار و خاک روان جمع محرمش، گرد اسارت است، حرم را به رخ نشست، خاک تنور کرده حسین را چه در همش، !اشکی بریز آه بکش ناله ای بزن، زخم دل حسین همین است مرهمش.

یک سال گذشت و انتظار شیعیان راه سرخ عاشورا به سر رسید و محرمی دیگر از راه رسید تا بار دیگر در هرکوی و برزن فریاد غریب مادر حسین به گوش برسد. همه آماده اند تا دین خودشان را به امام شهدا عرضه کنند، همه آمده اند تا باردیگر غبار از دل بزدایند و چه خوب گفت پیر انقلاب که این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است.

در فضای مجازی نیز کم کم بوی محرم به مشام جان می رسد و کاربران و فعالان فضای مجازی به استقبال ماه عزای سیدالشهدا رفتند.

حجت‌الاسلام پناهیان در این باره نوشت: عزاداران با ده شب عزاداری، خود را برای حضور در غم عاشورا آماده می کنند. اگر عزاداری از روز عاشورا شروع می شد ذکر مصیبت ها دردناک تر می شد.

مهدی رجبزاده کاپیتان تیم فوتبال ذوب آهن در اینستاگرامش نوشت: سلام، ای پیرهن عزا،ای اشک روضهها

ای ماه کربلا

حی علی العزا… … حی علی البکاء

فی ماتم الحسین، مظلوم کربلا

التماس دعا، یا حق به حق امیر مطلق امیرالمؤمنین علی علیه السلام.

یکی از فعالان فضای مجازی توئیت کرد: خدایا محرم نزدیک است، ماه پیروزی خون بر شمشیر، مظلومان عالم را به حق خونهای محرم نجات بده.

یکی از کاربران در اینستاگرامش نوشت: محرم قصه ایست که فقط عشاق حسین آن را می فهمند .

آرزو این توئیت را منتشر کرد: محرم در راهه خوش بحال کسانی که هم زنجیر میزنن و هم زنجیری از پای گرفتاری باز میکنن انوقت با افتخار میگن: یاحسین(ع).

نجفی نیز توئیت کرد: چند روز پیش به حاج آقای سازگار گفتم محرم نزدیکه ادب نوکری چیه؟ چطور بهتر عزاداری کنیم؟

گفت: خودتونو خرج امام حسین(ع) کنید؛ امام حسین(ع) رو خرج خودتون نکنید.

پوریا هاشمی نیز این بیت را بازنشر داد: اهل عالم دارد از ره ماه ماتم میرسد، هیئتیها یاعلی! دارد محرم میرسد.

وافی این جمله را به نقل از امام موسی صدر منتشر کرد: من حسینیه را حسینیه نمیدانم مگر اینکه دلاورانی را برای نبرد با دشمن اسرائیلی فارغ التحصیل کند.

شیخ ارسلان نیز توئیت کرد: روزی به حسین گفتند ما اسب میدهیم. امروز گوسفند و نذری می دهند. اما حسین، جان میخواهد.

جان که بدهیم مال و آبرو هم میدهیم. محبوبه درباره اکرام این ماه نوشت: امام صادق(ع): هرکس درایام عزای جد ما حسین(ع) بر سر در خانه خود پرچم مشکی نصب نماید مادرم حضرت زهرا(س)هر روز او واهل خانه را دعا میکند.

حسین طارمیان نیز این شعر را منتشر کرد: آب اگر موج زند باز هم ایمان دارم اینکه او لب نزده بر لب دریا حتمی ست.

سینا نیز به نکته جالبی اشاره کرد: هرسال محرم جمع میشیم به مدل عزاداریهای هم دیگه ایراد میگیریم! آخرش هم یادمون میره که هدف قیام اباعبدالله چی بوده اصلا؟!

محمود قائدی در پاسخ روشنفکرها نوشت: بنظر می رسد فقرا فقط باپول هیئت و زیارت مشکلشان حل میشود و با عیاشی نجومی روشنفکران در دبی، تایلند وترکیه نمی توان برای رفع فقر کاری کرد.

* روزنامه افکار

انتهای پیام/

فضای شبکه‌های اجتماعی در آستانه فرارسیدن ماه عزاداری سرور و سالار شهیدان رنگ و بوی ماتم گرفته است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme