https://telegram.me/empireoflies
یک نویسنده کتاب گفت: «بود و نابود» به رویداد‌های پیش از انقلاب اسلامی ایران و سال ۵۷ باز می‌گردد، این کتاب حوادث و رویدادهایی که رژیم پهلوی طی سال‎های سیاه استبداد خود رقم زده را در قالب رمان مطرح و بیان کرده است.

«بود و نابود» روایتی از استبداد و در نهایت نابودی رژیم پهلوی/کتابی برای بازگو کردن اتفاقات پیش و پس از انقلاب اسلامی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغسید هاشم حسینی نویسنده کتاب «زخم فغان» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان پیرامون کتاب «بود و نابود» گفت: «بود و نابود» به رویداد‌های پیش از انقلاب اسلامی ایران و سال ۵۷ باز می‌گردد، این کتاب حوادث و رویدادهایی که رژیم پهلوی طی سال‎های سیاه استبداد خود رقم زده را در قالب رمان مطرح و بیان کرده است.

وی پیرامون تعلق جایزه مقام دوم جشنواره داستان انقلاب اسلامی ایران به کتاب «بود و نابود» بیان کرد: کتاب «بود و نابود» توانست مقام دوم جشنواره داستان انقلاب اسلامی ایران را از آن خود کند، زیرا علاقه وافر من به تاریخ، مطالعات و تاثیری پذیری‌ام از این ژانر سبب شد تا تاریخ انقلاب را مو به مو بدانم و در داستان‌هایم از آن استفاده کنم. 

«بود و نابود» روایتی از استبداد و در نهایت نابودی رژیم پهلوی/کتابی برای بازگو کردن اتفاقات پیش و پس از انقلاب اسلامی
حسینی کتاب «بود و نابود» را از لحاظ مستندات تاریخی کتابی ارزشمند و قابل استناد دانست و تاکید کرد: تلاش کردم تا کتاب «بود و نابود» را از نظر تاریخی و حوادث در سال‌های انتهای حکومت پهلوی به صورت مستند همراه با ترکیب داستانی به رشته تحریر درآورم لذا ردپای حوادث و رویداد‌های تاریخی سال‌های پیش از انقلاب اسلامی ایران به خوبی در کتاب «بود و نابود» نمایان است. 

وی کتاب «بود و نابود» را آینه حوادث تاریخی پیش از انقلاب اسلامی ایران دانست و اظهار کرد: داستان این کتاب با منعکس کردن حوادث بهمن و اسفند سال ۵۷ آغاز شده است، البته کتاب «بود و نابود» بازگشت به گذشته را نیز دارد و حوادث را از ابتدا برای مخاطب بیان می‌کند و تاثیر وقایع و حوادث پیش از انقلاب را جز به جز بیان می‌کند.

 حسینی پیرامون داستان کتاب «بود و نابود» ابرازکرد: «بود و نابود» حول محور «شکور» شخصیت اول داستان رقم خورده، وی یکی از ماموران ساواک است که جریان زندگیش برای مخاطب مطرح می‌شود، داستان کتاب با تصادف ناهنجار و غم‌انگیز خانواده شکور و زندگی جدید وی آغاز می‌شود و در ادامه عملکرد، رفتار و زندگی او همچنین حوادثی که در دوران سال‌های آخر عمر سلطنت پهلوی رخ داده را بیان می‌کند. 

وی به دلیل پرداخت به شخصیت‎های ساواکی در کتاب‌هایش اشاره اظهار کرد: در کتاب‌های من همواره یک شخصیت ساواکی وجود دارد این رویکرد برای اجرای تکنیک‌های داستانی مهم است تا بتوانیم زشت و زیبا و شرایط مختلف و وقایع حقیقی تاریخ معاصر و رخداد‌های پیش از انقلاب را مطرح کنیم. 

حسینی پیرامون علل نامگذاری کتاب «بود و نابود» خاطرنشان کرد: نامگذاری این کتاب دو مفهوم با خود به همراه دارد در ابتدا تعنه‌ای به حکومت پهلوی می‌زند، ابتدا سلطنت کوتاه مدت پهلوی و سپس نیستی و نابودی آن در تاریخ را بیان می‌کند.
 
انتهای پیام/میزان
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme