https://telegram.me/empireoflies
اگر این روزها در شبکه‌های اجتماعی چرخ بزنید، شاید به ویدئوهایی برخورده باشید که افرادی در حال خوردن آب نمک هستند و دیگران را نیز به این چالش دعوت می‌کنند.

به چالش کشیدن اسرائیل با آب نمک+عکس

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغاگر این روزها در شبکه‌های اجتماعی چرخ بزنید، شاید به ویدئوهایی برخورده باشید که افرادی در حال خوردن آب نمک هستند و دیگران را نیز به این چالش دعوت می‌کنند، اما این چالش یک کل‌کل و از سر بامزگی نیست بلکه چالش آب نمک با هدف جلب توجه جهانی به وضعیت زندانیان فلسطینی در اسراییل که حدود دو هفته است در اعتصاب غذا به سر می‌برند ایجاد شده است.

بیش از هزار زندانی فلسطینی از روز ۱۷ آوریل در اعتراض به وضعیت زندان خود در اسراییل دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

چالش آب نمک به چالش کشیدن اسرائیل با آب نمک +عکس

بازداشت بدون تفهیم اتهام و دادگاه

در ادامه برخی از کنشگران در اقدامی نمادین در حمایت از آنها و همچنین جلب توجه بین المللی به این زندانیان چالش خوردن آب‌نمک را راه انداختند. در واقع این ایده برای اولین بار توسط فرزند مروان برغوثی یکی از رهبران فلسطینی که به ۱۵ سال زندان محکوم شده است در روز بیست و چهارم آوریل به راه انداخته شد.

این چالش این‌گونه است که فردی در حال نوشیدن یک لیوان آب‌نمک توضیح می‌دهد که به مدت یک هفته است که زندانیان فقط آب نمک را می‌نوشند”و مانند دیگر چالش‌های آنلاین، فردی که دست به این کار می‌زند افراد دیگری را به این چالش فرا می‌خواند. پسر مروان برغوثی در اولین قدم یک چهره تلویزیونی لبنانی معروف و همچنین یک خواننده معروف فلسطینی را به این چالش فراخواند و آنها نیز با اجرای این چالش، آن را حسابی معروف کردند و حالا دیگر ویدئوهایی از این چالش به زبان‌های انگلیسی، عربی و حتی فرانسه نیز در شبکه‌های اجتماعی دیده می‌شود.

 

 

روز ۲۴ آوریل زندانیان فلسطینی اعلام کردند که وضعیت جسمانی مروان برغوثی در شرایط خطرناک قرار دارد.

با اینکه این اولین اعصاب غذای زندانیان فلسطینی نیست اما طولانی شدن آن و جنبه جمعی آن، باعث شده تا این اعتصاب غذا به شدت مورد توجه قرار گیرد.

مقام‌های اسراییلی تاکید کرده‌اند که مذاکره‌ای با زندانیان فلسطینی نخواهند کرد و این افراد زندانی را تروریست و قاتل خوانده‌اند.

در مجموع ۶۵۰۰ زندانی فلسطینی در زندان‌های اسراییل زندانی هستند.

این اولین بار نیست که سیاست‌های دولت اسراییل در غالب یک چالش مورد اعتراض قرار گرفته است؛ الهام گرفته از چالش آب یخ، در سال ۲۰۱۵ فلسطینی‌ها چالش سطل خاک را به راه انداخته بودند که در اعتراض به سیاست تخریب خانه‌های فلسطینیان توسط اسراییل بود.

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

اگر این روزها در شبکه‌های اجتماعی چرخ بزنید، شاید به ویدئوهایی برخورده باشید که افرادی در حال خوردن آب نمک هستند و دیگران را نیز به این چالش دعوت می‌کنند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme