https://telegram.me/empireoflies

به مناسبت ۲۵ خرداد ۶۰؛حضور عضو مرتد جبهه ملی در BBC فارسی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: ۲۵ خرداد در تاریخ ایران از سال ها قبل روزی بوده که در اذهان مردم یاد آور خیانت و اعلان جنگ عده ای از دشمنان نظام و انقلاب و اسلام بوده است.

جبهه ملی چهارم  در روز های پایانی خرداد سال ۱۳۶۰ طی اعلامیه‌ای که بهانه آن نفی و حمله شدید به لایحه قصاص بود، مردم را به یک راهپیمایی در مسیر خیابان انقلاب به سمت دانشگاه تهران در بعدازظهر روز ۲۵ خرداد فراخواندند. قرار بود در جلسه ۲۶ خرداد مجلس شورای اسلامی پیرو درخواست ۱۲۰ نماینده، دو فوریت طرح بررسی کفایت سیاسی رئیس‌جمهور به بحث و رأی‌گیری گذارده شود. به نظر می‌رسید راهپیمایی جبهه ملی اولا به عنوان مقدمه و آزمون موفقیت شورش اجتماعی طراحی شده بود (که در صورت موفقیت زمینه را برای یک حرکت گسترده براندازانه و خشن در ادامه درگیری‌های پراکنده تهران و شهرستان‌ها فراهم می‌کرد) و ثانیا مانوری بود برای تقویت جایگاه اجتماعی و افزایش روحیه گروه‌های متحد بنی‌صدر در آستانه اقدام نهایی؛ صبح آن روز، امام خمینی(ره) در میان جمعی از اقشار مختلف مردم بیاناتی ایراد کرد که موارد و نکاتی از آن از جمله انتقاد شدید و صریح به بنی‌صدر، اعلام ارتداد جبهه ملی در صورت اصرار و پافشاری بر نفی حکم ضروری قصاص  بود.

در همان روز پس از سخنان حضرت امام مردم به حمایت از رهبرشان در ساعت ۴ بعد از ظهر به خیابان ها آمدند و توطئه  راهپیمایی را که از طرف جبهه ملی اعلام شده بود، خنثی کردند.

اکنون پس از ۳۵ سال از آن واقعه تلویزیون فارسی ملکه انگلیس با فرافکنی این موضوع سعی دارد دوباره آن روز ها را با تحریف وقایع یادآوری نماید.این شبکه با دعوت از هدایت الله میتن دفتری فرزند نخست وزیر رضا شاه و نوه محمد مصدق در برنامه شصت دقیقه از وی در خصوص این روز و وقایع آن سوال نمود وی که از میهمانان ثابت این شبکه می باشد در این مصاحبه با اشاره به نزدیکی برخی از سران جبهه ملی به نظام اسلامی گفت که بدنه این جبهه از این ارتباطات ناخشنود بود و یکی از اهدافی که آنها را به خیابان کشاند خروج از حاکمیت بود و می خواستند بر علیه سران جبهه اعلام موضع کنند.

hqdefault

وی در بخش دیگری از این مصاحبه برخلاف گفته های مجری برنامه که وی را از فعالین جبهه ملی چهارم دانسته بود گفت که در زمان این راهپیمایی اصلا حضور نداشته و به دلیل ترس از دستگیری همواره زندگی مخفیانه ای را در پیش گرفته بود.وی در انتهای مصاحبه خود ادعای جالبی را مطرح می کند که تا کنون از هیچ یک از گروه های ضد انقلاب شنیده نشده است. وی در حالی که ریشخند مجریان برنامه را به این سخنان می دید ادعا کرد که در ابتدای انقلاب در هر یک ربع ساعت یک نفر در زندان اوین اعدام میشده است!!!

با این اوصاف باید در سه سال ابتدای انقلاب چیزی نزدیک به ۱۰۵ هزار نفر در ایران کشته شده باشند که این ادعا هر مرغ پخته ای را به خنده وا می دارد.

لازم به یاد آوریست که متین دفتری در قبل از انقلاب با همراهی افرادی نظیر نجف دریابندری، منوچهر هزارخانی، بهمن نیرومند و… جبهه دموکراتیک ملی ایران را تشکیل داد اسنادی از لانه جاسوسی کشف شده که نشان می دهد وی با ساواک همکاری های نزدیکی داشته و اطلاعات مخالفان رژیم را در اختیار ساواک قرار می داده .۶ ماه بعد از انقلاب که وی خود را حامی انقلاب جا زده بود متین دفتری در حالی که خود سردبیر نشریه منافقین و همسرش مریم متین دفتری مسئول شاخه زنان این سازمان بود ، طی یک متینگ در دانشگاه تهران شعار «اسلام نابود است کمونیسم پیروز است» را سر داد . و در آغازین روزهای تأسیس شورای ملی مقاومت ایران  از طرف منافقین بدان پیوست و تا سال ۱۳۷۶ نیز به همکاری با این فرقه تروریستی را ادامه داد.

انتها پیام/

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme