https://telegram.me/empireoflies

به تلگرام کوچ کنید!

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:در روز های منتهی به انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری تلاش رسانه های بیگانه در راستای این محور نهفته شده که تا جایی که امکان دارد چه به صورت پنهان و چه به صورت آشکار از تمامی قوای خود برای تاثیر گزاری هر چه بیشتر بر انتخابات ایران استفاده کنند و در این راه از همه امکانات خود و نیرو های مخالف نظام بهره می برند.شاهد این اقدامات را با اندکی رصد در فضای مجازی می توان به راحتی مشاهده نمود. در ماه های اخیر تحولاتی که در فضای مدیریتی و ساختاری برخی از رسانه های بیگانه همچون بی بی سی فارسی و یا برخی سایت های خبری فعال و تاثیر گذار در فضای سیاسی ایران از تعطیلی سایت روز آنلاین گرفته تا تاسیس سایتی همچون زیتون اتفاق افتاد را می توان سندی از برنامه گسترده و پنهان ضد انقلاب برای تحقق اهدافشان در این زمان دانست.

اما ابزاری که در این میان نقشی بسیار حیاتی برای ضد انقلاب دارد استفاده از شبکه های اجتماعی برای اهداف گوناگون در جامعه ایرانی است.بر اساس تجربه ای که در سال ۸۸ ضد انقلاب از این شبکه ها نمودند و برآیند بسیار ارزشمندی که از این ابزار ها برای تحقق اهدافشان گرفتند آنها را به این سمت سوق داد تا با برطرف نمودن نقاط ضعف شبکه های دیگر از این ابزار استفاده بهینه نمایند.این شبکه ها با قابلیت های بی نظیری که در حال حاضر دارد قادر است شبکه سازی عظیمی را در کشور ایجاد نماید زیرا بیش از نیمی از جمعیت ایران از تلفن های هوشمند استفاده می کنند .

در این راستا اخیرا با افزایش کانال های خبری در تلگرام صد ها هزار نفر به این برنامه پیوسته اند.یکی از خبرنگاران ایرانی گاردین در مقاله ای تعداد زیاد کاربران تلگرام در ایران را تعجب آمیز دانسته و نوشته:”نرم افزار تلگرام که به نظر می رسد از هر چهار ایرانی یک نفر از آن استفاده می کند، در انتخابات هفتم اسفند ماه در ایران نقشی عمده بازی خواهد کرد.

تلگرام ضمن تاکید قوی بر حفاظت از حریم خصوصی کاربران، به آنها اجازه می دهد با کاربران بی شماری در کانال های عمومی ارتباط برقرار کنند. جوانان ایرانی آشنا به فناوری های جدید، از تلگرام برای خواندن خبر، تماس با دوستان یا به اشتراک گذاشتن جوک استفاده می کنند.”

وی با تاکید بر استفاده ایرانیان از این برنامه نوشته:”تحقیقات نشان می دهد که ۷۲ درصد از جمعیت بین ۱۸ تا ۲۹ سال ایران به تلفن های هوشمند و ۴۲ درصد از مردم ساکن مناطق روستایی به شبکه های اجتماعی دسترسی دارند. این واقعیت امکان ارسال اطلاعات به گروه گسترده ای از مخاطبین در ایران را بسیار راحت می کند. بعضی از پژوهشگران آکادمیک معتقدند محبوبیت بالای رسانه های اجتماعی انعکاسی از محدودیت ها در استفاده از راه های معمول ابراز نظر است.”

وی در ادامه می نویسد”وحید آنلاین، یکی از کاربران فعال تلگرام در ایران، می گوید بسیاری از ویدئوهای یوتیوب که در ایران فیلتر شده از طریق تلگرام به راحتی قابل انتشار است. به گفته او شاید یکی از دلایل عدم فیلتر کردن تلگرام این است که کاربران نمی توانند ویدئو یا محتوای ارسال شده را اصطلاحا لایک کنند و نظر خود را پایین آن اضافه کنند. کانال های عمومی فضاهایی برای مکالمات یک طرفه اند.آناهیتا بنی اسدی، روزنامه نگار ساکن تهران، در تمجید از تلگرام می گوید: “ارسال تصاویر و ویدئوها را بسیار سریع تر کرده است. متوجه شده ام که مقالات من بیش از نسخه چاپی و در وبسایت از این طریق خواننده دارد.”

با این حال به نظر می رسد گسترش بی اندازه نرم افزار تلگرام و کانال های آن می تواند در مواقع حساس معضلات امنیتی در جامعه به وجود آورد و باید هوشیاری مسئولان را به همراه داشته باشد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme