https://telegram.me/empireoflies

به بهانه «نبردهای هوایی آینده»

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: شاید در ابتدای آغاز به کار رسانه‌های تصویری در جهان  انسانها تمایل درونی به مسحور شدن توسط این پدیده نوظهور داشتند چرا که جادوی تصویر انسان را به مختصاتی ورای مکان و زمان فیزیکی برده و با تحریک قوه تخیل فرد برای او تجربه‌ای بدیع فراهم می‌آورد، این مسئله همواره در تاریخ رسانه‌های تصویری از مهمترین جنبه‌های جاذبه این رسانه‌‌ها بوده، و این موضوع را حتی امروز نیز می‌توان در ژانرهای تخیلی و یا علمی-تخیلی فیلم‌های سینمایی، سریال‌ها و حتی بازی‌های کامپیوتری و در جدیدترین حالت هدست‌های VR (واقعیت مجازی) مشاهده نمود. اما با گذشت زمان علاقه به مسحور شدن در مخاطبان به تدریج کاهش یافته و در مقابل آن میل به بیداری و آگاهی که تمایلی فطری در بشر است روز به روز روند تولیدات رسانه‌ها را از تخیل به واقعیت رهنمون شد، تا جایی که امروز ژانر مستند از مهمترین تولیدات هر رسانه‌ تصویری است.

متاسفانه در دنیای غرب رسانه به عنوان ابزاری برای کنترل ذهن و نتیجتاً کنترل توده جوامع انسانی تعریف می‌شود و با این تعریف عجیب نخواهد بود هنگامی که می‌بینیم این رسانه‌ها حتی در برنامه‌های مستند خود نیز در صدد دروغ پردازی به منظور کانالیزه کردن افکار مخاطبین و القای تفکرات مطلوب به بینندگان خود برمی‌آیند.

شبکه تلویزیونی «من و تو» در پازل رسانه‌ای غرب علیه انقلاب اسلامی در کنار تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی با دریافت پول و امکانات مورد نیاز از وزارت امور خارجه انگلستان و رکن ۶ام ارتش این کشور که به عنوان سازمان امنیت خارجی (MI6) شناخته می‌شود و ماموریت تهاجم فرهنگی به ملت ایران را بر عهده دار است. این شبکه که در ظاهر شبکه‌ای اصطلاحاً Fun و مختص سرگرمی است، در حقیقت بسیار زیرکانه در قالب برنامه‌های مختلف خود سعی در اثرگذاری بر تفکرات سیاسی و عقیدتی ملت ایران دارد.

از جمله مهمترین برنامه‌های شبکه انگلیسی «من و تو»، مستندهایی هستند که به طور منظم در رابطه با موضوعات مختلف از این شبکه پخش می‌شوند، این مستندها موضوعات بسیار متنوعی را دربر می‌گیرند، از تاریخ معاصر ایران و حوادث سال‌های انقلاب گرفته تا موضوعات تکنولوژی و علمی و حتی تاریخ غرب، اما نکته مشترک در همه این مستندها ترکیب حق و باطلی است که در هر مستند به بیننده خورانده می‌شود و مخاطب آگاه را به یاد فرموده امیرالمومنین علی(ع)  می‌اندازد که فرمودند: «و لکن یوخذ من هذا ضغث و من هذا ضغث فیمزجان فهنالک یستولی الشیطان علی اولیائه و ینجو الذین سبقت لهم من الله الحسنی»، «چون شاخه ای از حق و شاخه ای از باطل می گیرند و با هم می آمیزند، در این موقع است که میدان برای وسوسه‌های شیطان باز می‌شود و باطل را به صورت حق جلوه می‌دهد و قهراً راه بدگویی از حق برای دشمنان دین باز می شود تنها کسانی که لطف خدا شامل حالشان گشته از اضلال شیطان نجات می یابند».

در آخرین نمونه، این شبکه مستندی را با عنوان «نبرهای هوایی آینده» پخش نمود که سراسر تحریف بود و تبلیغ و بیشتر به رپرتاژ آگهی شرکت‌های لاکهیدمارتین، بوئینگ و نورث‌روپ گرومن شباهت داشت تا مستندی برخواسته از حقیقت.

بیش از نیمی از زمان این مستند به معرفی و تبلیغ جنگنده نسل ۵ آمریکا یعنی F-22 گذشت و پس از معرفی کامل این جنگنده و شرکت سازنده‌آن، در چند سناریو درگیری احتمالی این پرنده را با هواپیماهای رافائل فرانسوی، یوروفایتر اروپایی و مجموعه کاملی از جنگنده‌های شرکت سوخوی روسی مخصوصاً Su-30 این شرکت بررسی و به نحو مزحکی نتیجه گیری نمود که جنگنده آمریکایی در تمام سناریوها بدون کمترین آسیبی به کلی جنگنده‌های دیگر را ازبین می‌برد حتی در یک سناریو یک اسکادران شامل ۲۴ Su-30 نه‌تنها نتوانستند ۴ فروند F-22 را شکست دهند بلکه همه اسکادران ۲۴ تایی این تیم روسی به کلی منهدم شدند!

F-22 Raptor

F-22 Raptor

در بخش دیگری از این مستند در یک سناریو که بسیار زیرکانه طراحی شده بود بدون آنکه نامی از ایران برده شود عنوان شد برای نابود کردن سایت‌های هسته‌ای یکی از کشورهای اطراف دریای خزر یک تیم پروازی شامل چند دسته پهپاد، چند فروند F-35 و ۲ بمب افکن B-2 و … با پرواز از روی دریای خزر وارد این کشور (ایران) می‌شوند و در ادامه با نابود ساختن پدافند هوایی کشور فرضی (ایران) و انهدام سایت‌های هسته‌ای آن، این ماموریت با موفقیت پایان می‌یابد! درحالی که بیننده در تک تک لحظات این سناریو متوجه این موضوع بود که در حال تماشای رویای آمریکایی برای نابودی مراکز هسته‌ای کشور عزیزمان است.

F-35 Lightning

F-35 Lightning

این اقدام «من و تو» نشان داد که دست اندرکاران این شبکه نه تنها دین ندارند بلکه ذره‌ای عرق ملی نیز در وجودشان نیست و از نابودی کشورشان لذت میبرند.

از سوی دیگر شاهدیم که پس از گذشت ۵ سال تقابل محور مقاومت با تروریست‌ها با پشتیبانی آمریکا و متحدانش در سوریه، از ۳ هفته گذشته تا کنون روسیه نیز به عنوان متحدی استراتژیک، با ارسال نیروی نظامی عملاً وارد درگیری‌های سوریه شده و با بمباران مناطق مهم لجستیکی و نظامی تروریست‌ها درحال یاری محور مقاومت است. اهمیت این موضوع تاحدیست که تحلیلگران پس از ورود روسیه عنوان نمودند که توازن قوا در صحنه نبرد به سرعت درحال تغییر است و در همین مدت کوتاه نیز تروریستها شکست‌های سنگینی را متحمل شده‌اند.

Su-30

Su-30

آمریکا و ائتلافش که چندین ماه است با فریب افکار عمومی به نام مبارزه با داعش درحال پشتیبانی از این تروریست‌ها هستند به شدت از ورود روسیه به میدان نبرد خشمگین‌اند.

حال اینجاست که پخش «نبرهای هوایی آینده» در زمان کنونی معنای بیشتری برای مخاطب آگاه خواهد داشت، وقتی این مستند کاملاً سعی در تخریب نیروی هوایی روسیه مخصوصاً هواپیمای Su-30 (هواپیمایی که در سوریه بسیار فعال است و احتمال خرید آن توسط ایران نیز مطرح شده‌است) این نیرو داشته و به طرز مضحکی می‌کوشد تا جنگنده‌های آمریکایی را سلاطین مطلق آسمان معرفی و بر شکست ناپذیری آنها تاکید کند. می‌توان دریافت غرب تلاش می‌کند جنگ در آسمان باخته را در رسانه‌ها ببرد.

احتمال خرید جنگنده‌های Su-30 توسط ایران از هم اکنون نیز آمریکا را به وحشت انداخته و باعث گشته تا ایادی آن سعی در ایجاد جنگ روانی علیه سیستم‌های نظامی اتحاد مقاومت نمایند تا در نزد افکار عمومی جنگ بین مقاومت به رهبری ایران و استکبار به فرماندهی آمریکا جنگی از پیش باخته برای مقاومت باشد، حال آنکه تجربه نشان داده میدان جنگ را نه ادوات که انسانها و نه در رسانه‌ها که در عمل رقم میزنند و این روحیه شهادت‌طلبی جوانان محور مقاومت است که غرب از آن وحشت زده است. رروحیه‌ای شهید نادر مهدوی را با چند قایق ابتدایی و ساده در مقابل  عظیم ترین ناوها و ناوشکن‌های غرب و شرق پیروز میدان مینمود.

با یک جست و جوی ساده می‌توان حجم عظیم ایرادات طراحی و فنی جنگنده‌های F-22 و F-35 را مشاهده کرد که در کنار هزینه‌های میلیارد دلاری بیشتر به شکست پروژه این پرنده‌ها و تلاش دستگاه رسانه‌ای غرب در جهت رپرتاژ آگهی برای این جنگنده‌ها که مخاطب را به یاد ماجرای سیستم «گنبد آهنین» اسرائیل می‌اندازد، پی‌برد.

در پایان به مصداق ضرب المثل «تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد» باید گفت زمانی که آمریکا با ما درگیر شود دنیا متوجه قدرت پوشالی این استکبار و قدرت حقیقی ایران اسلامی خواهد شد و آن هنگام ما نبرد را نه در تلویزیون و هالیوود بلکه در آسمان، زمین، دریا و زیر آن با توکل بر خداوند، خواهیم برد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme