https://telegram.me/empireoflies

بهروز کارونی؛ جاسوسی که گوینده رادیو فردا شد!

به گزارش «امپراتوری دروغ»، روزبه بوالهری فرزند هوشنگ و متولد ۲ خرداد ۱۳۴۲ در شهر آبادان است. اما همواره فعالیتش را با نام مستعار «بهروز کارونی» انجام می‌دهد. از این موضوع می‌توان پی برد که سابقه روشنی ندارد و از ترس آشکار شدن سابقه تیره‌اش، خود را در هویتی مجعول مخفی می‌کند.

روزبه بوالهری که در خانواده‌ای مرفه بزرگ شد، به گفته خود در رشته علوم سیاسی دانشگاه آزاد کرج تحصیل کرد. او قصد داشت در وزارت امور خارجه مشغول به کار شود که در مراحل گزینش مردود شد. بعد از آن به صدا و سیما رفت و مدتی در آنجا مشغول به کار بود.

نامبرده به شدت گرایشات کمونیستی داشت و علاقه خاصی به شوروی و کشورهای بلوک شرق نشان می‌داد. وی همچنین علاقه خاصی به جاسوسی نشان می‌داد، اما هیچ کشوری حاضر نمی‌شد او را که داوطلب جاسوسی از کشورش بود به همکاری بپذیرد. تا این که نهایتاً حاضر شد جاسوسی برای افغانستان! را به جان بخرد و در تاریخ اول آذر ماه سال ۱۳۷۱ به جرم همکاری غیرقانونی با سفارت افغانستان و چند سفارتخانه دیگر بازداشت شد.

روزبه بوالهری مدتی بازداشت بود. او که همیشه زندگی مشوشی داشت، در سال ۱۳۸۱ پس از پیوستن به روزنامه ایران، از همسر اولش جدا شد و به گفته همکارانش فرزند ۱۰ ساله‌اش همیشه در دفتر این روزنامه پرسه می‌زد.

وی پس از مدتی با یکی دیگر از همکارانش به نام «مینا محرر» ازدواج کرد. روزبه که در گذشته بیش از هرچیز به گرایش‌های ضد آمریکایی‌اش مشهور بود و عشق به کمونیست در او غلیان می‌کرد نهایتاً حاضر شد تا عقاید خود را با دلار معوضه کند و تن به همکاری با رادیوی آمریکایی دهد.

بوالهری در بهار سال ۱۳۸۶ به بهانه سفر به قبرس از کشور گریخت و نهایتاً سر از رادیو فردا در شهر پراگ در آورد. گفتنی است او به همراه همسر دومش قصد داشتند در رادیو فردا کار کنند، اما عضویت همسرش در رادیو مورد پذیرش واقع نشد.

در ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۲ فرزند اول روزبه بوالهری از همسر دومش به نام “نیکی” حدود دو ماه زودتر از زمان مقرر با وزن ۱۴۵۰ گرم دنیا آمد (۷ ماهه). مینا محرر که سالها تحت درمان ناباروری بود بالاخره از طریق عمل IVF تحت درمان قرار گرفت و پس از ۹ ماه استراحت کامل، با مشقت‌های زیاد از این طریق صاحب فرزند شد.

شایان ذکر است، روزبه بوالهری از همسر اولش نیز یک فرزند به نام «سوگند» داشت.

روزبه بوالهری (بهروز کارونی) اکنون مجری برنامه کارنامه درباره وضعیت کارگران در ایران است. وی اکنون به همراه همسر و فرزند خود در پراگ زندگی می‌کند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme