https://telegram.me/empireoflies

بهترین مستند سال ۲۰۱۴ روی آنتن شبکه مستند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «شهروند چند ملیتی » به کارگردانی و تهیه کنندگی لورا پویترس  در سال ۲۰۱۴ ساخته شده است این مستند به عنوان بهترین مستند سال ۲۰۱۴ از سوی انجمن بین المللی مستند انتخاب شده‌است.

«شهروند چند ملیتی» به افشاگری‌های ادوارد اسنودن کارمند سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی می‌پردازد در این مستند یک مستندساز و یک گزارشگر برای ساخت نخستین قسمت از گفتگوهای بسیار با ادوارد اسنودن راهی هنگ کنگ میشوند.

رسوایی افشای جاسوسی گسترده سال ۲۰۱۳ وقایعی است که از ژوئن ۲۰۱۳ آغاز شده است، پس از آن‌که ادوارد اسنودن، یک کارمند سابق آژانس امنیت ملی امریکا(NSA)، اسناد محرمانه‌ای از NSA را منتشر کرد. این اسناد نشان دهنده جزئیات چگونگی تلاش گسترده ایالات متحده امریکا و انگلستان (با همکاری کانادا، استرالیا و نیوزیلند؛ که مجموعه این ۵ کشور را «پنج چشم» می‌گویند) برای نظارت و جاسوسی گسترده، به ویژه از طریق اینترنت است. برخی از اسناد منتشر شده نشان می‌دهد اطلاعات مخابره شده مردم در مقیاسی بسیار وسیع‌تر از آنچه پیش‌تر تصور می‌شد رهگیری و شنود می‌شود. برخی از داده‌های جمع‌آوری شده، مانند داده‌های پروژهایکس‌کی‌اسکور مستقیماً روی میز باراک اوباما قرار می‌گرفتند.

بهترین مستند سال 2014 روی آنتن شبکه مستند

بر اساس اسناد طبقه‌بندی شده ارائه گشته توسط ادوارد اسنودن در رسانه‌ها، فعالیت‌های جاسوسی ایالات متحده امریکا و انگلستان نه تنها در برابر کشورهای خارجی انجام می‌شود، بلکه در برابر شهروندان خود این کشورها، و نیز متحدان ایالات متحده مانند ناتو و کشورهای اتحادیه اروپا صورت می‌گیرد. پس از آن، اطلاعاتی در رسانه‌های دیگر مبتنی بر فعالیت‌های مشابه توسط کشورهای دیگر مانند فرانسه و آلمان گزارش شده است.

« شهروند چند ملیتی» جمعه این هفته، ۲۵ اردیبهشت ماه، ساعت ۲۱ از شبکه مستند سیما پخش می شود.

انتهای پیام/مشرق

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme