https://telegram.me/empireoflies

بهایی صهیونیست، مأمور جدید حقوق بشر در ایران

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: قرار است با برکناری پیش از موعد «احمد شهید»، گزارشگر سازمان ملل راجع به وضعیت حقوق بشر در ایران، «عاصمه جهانگیر» جایگزین وی شود. مأموریت تحمیل شده به شهید نوامبر (مهر – آبان) به اتمام می‌رسد و همین روزهاست که خانم جهانگیر رسماً کار خود را شروع کند. در این باره گفتنی‌هایی است.

۱- هر از چند گاهی از سوی مسئولان شنیده می‌شود که مایل به فتح باب «گفت‌وگوهای حقوق بشری» با غرب هستند. وزارت ‌خارجه‌ای‌ها چند بار صراحتاً اعلام کرده‌اند که در این زمینه با اروپا و امریکا در صورت فراهم شدن مقدمات مذاکره خواهند کرد. این اظهار تمایل دولتی‌ها، خصوصاً پس از گفت‌و‌گوهای برجامی بیشتر هم شده است.

از طرف دیگر رهبر معظم انقلاب در مناسبت‌های مختلف اعلام داشته‌اند که اجازه مذاکره با غرب تنها در مسئله هسته‌ای داده شده است و دولت نباید با امریکا راجع به سایر مسائل مانند بحران سوریه بر سر میز مذاکره بنشیند. رهبر انقلاب یک استدلال قوی هم در این رابطه مطرح کرده‌اند: ما با غرب مبانی مشترکی برای مذاکره نداریم و آنها دنبال محقق کردن منافع خود هستند که با ثبات و امنیت منطقه – که ایران به دنبال آن است – در تضاد است.

حقوق بشر هم از این مقوله مجزا نیست. رویکرد و مبانی اسلامی ما با غرب در زمینه حقوق بشر یکسان نیست، بلکه در موارد بسیاری در تضاد و تباین هم است. لذا مذاکره و گفت‌و‌گو با کسانی که به طور مبنایی با ما متفاوت هستند، عایدی‌ای برای ما نخواهد داشت، جز تحمیل خواست‌های زیاده‌طلبانه در اثر وادادگی در مذاکرات؛ موضوعی که در مذاکرات هسته‌ای هم کم‌و‌بیش شاهد آن بودیم.

البته همان‌طور که مسئول کمیسیون حقوق بشر ضمناً گفته است، اگر مذاکرات حقوق بشری بنا بر احترام متقابل، بدون پیش‌شرط و فشار و به صورت منطقی و اصولی صورت پذیرد، ‌جمهوری اسلامی ایران به دلیل پر بودن دستش در مقوله حقوق بشر، چه در عرصه نظر و چه در حیطه عمل، حاضر به گفت‌و‌گو با تمامی کشورها خواهد بود؛ واضح است که این گفت‌و‌گو‌های احتمالی نه از جانب کسانی که سابقه بدی در مذاکرات از خود به جای گذاشته‌اند، بلکه توسط کسانی بایستی هدایت شود که دچار وادادگی بر سر میز مذاکره در اثر فشار و تهدید طرف مقابل نشوند.

هرچند به شرح مختصری که گذشت، جمهوری اسلامی ایران مواضع اصولی خود را در طول سه دهه از انقلاب راجع به حقوق بشر بارها اعلام داشته، اما مجموعه سازمان‌های بین‌المللی با فشار و همکاری کشورهای غربی، همواره از حقوق بشر به عنوان یک اهرم فشار علیه ایران استفاده کرده‌اند.

تا مدت‌ها ایران به دلیل مسائل به اصطلاح حقوق بشری، مورد تحریم مجامع و کشورهای غربی قرار گرفته است. اخیراً هم مقامات کشورهای ۱+ ۵ صریحاً ابراز کرده‌اند پس از هسته‌ای، حقوق بشر مانع برداشته شدن تحریم‌های وضع شده علیه ایران شده است. پرپیداست که سازمان‌های در چنبره غربی‌ها هم در همین راستا گام برمی‌دارند.

۲- در حالی که انتظار می‌رفت با پایان یافتن مأموریت احمید شهید و با توجه به مذاکره دولت با غربی‌ها در امور مختلف، گزارشگر جدیدی علیه ایران تعیین نشود، اما باز هم شورای حقوق بشر سازمان ملل گزارشگر جدیدی را علیه ایران برانگیخته است. مروری بر مواضع اتخاذ شده قبل از انتخاب خانم جهانگیر و پس از انتخاب وی و همچنین رزومه عاصمه جهانگیر، به خوبی گویای شکل‌گیری موج جدید حقوق بشری علیه ایران است.
وزارت خارجه امریکا، پس از انتخاب عاصمه جهانگیر به عنوان گزارشگر جدید علیه ایران، با صدور بیانیه‌ای تصریح کرده است که « ما از انتخاب عاصمه جهانگیر به عنوان گزارشگر ویژه جدید در امور حقوق بشر ایران استقبال می‌کنیم. او جایگزین دکتر احمد شهید از مالدیو شد که در حال حاضر در سمت گزارشگر ویژه آزادی مذهب و عقیده خدمت می‌کند.»

نماینده رژیم صهیونیستی و کشورهایی نظیر کانادا و فرانسه در جلسه انتخاب خانم جهانگیر، بیشترین حمایت‌ها را از وی کرده‌اند و با سخنانی کلیشه‌ای ایران را متهم به  نقض حقوق بشر کرده و از انتخاب گزارشگر جدید استقابل وافر کرده‌اند. اما جهانگیر کیست؟

۳- «عاصمه جیلانی جهانگیر» از به اصطلاح اپوزیسیون‌های پاکستانی است. او که وکیل بوده به دلیل شورش‌هایی که در پاکستان داشته است، بین سال‌های ۱۹۸۳ تا ۲۰۰۷ زندانی بوده است. نکته تأسف‌آور این است که جهانگیر به دلیل تشکیل راهپیمایی و تظاهرات گسترده در پاکستان علیه برنامه اسلامی کردن این کشور، عملاً به جرگه مسلمانان ضد اسلام پیوست.

جهانگیر که پس از مخالفت‌های دامنه‌دار با اسلام، در کانون توجه سازمان‌های بین‌المللی – صهیونیستی قرار گرفته بود، نطق‌های فراوانی علیه اسلام داشته است. او در یکی از سخنرانی‌های خود گفته است: «قوانین مذهبی حقوق کمی برای زنان قائلند. آنها را باید اصلاح کرد. چون پاکستان نمی‌تواند در انزوا زندگی کند، ما نمی‌توانیم در غل و زنجیر باشیم در حالی که زنان دیگر پیشرفت می‌کنند.»

عاصمه در قالب همکاری‌های سازمانی، با صهیونیست‌ها و ماسون‌ها فعالیت‌های تشکیلاتی دارد. جهانگیر، عضو هیئت امنای «گروه بین‌المللی بحران» (LInternational Crisis Group) است. این گروه به اصطلاح بین‌المللی تحت نظر وزارت خارجه امریکا و لابی صهیونیست‌ها فعالیت می‌کند و بودجه آن هم مستقیم و غیر مستقیم توسط اسرائیلی‌ها تأمین می‌شود. شیمون پرز، شیاد کودک‌کش اسرائیلی، از مشاوران ارشد و دارای پست سازمانی در گروه بین‌المللی بحران بود. شوربختانه باید گفت که اعضای این گروه صهیونیستی چندی پیش طی دیداری که در تهران با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام داشته‌اند، مورد تفقد آقای هاشمی رفسنجانی هم واقع شده‌اند! این دیدار را احتمالاً بتوان یکی از دلایل انتخاب خانم جهانگیر به عنوان گزارشگر ایران دانست.

علاوه بر اینها، با تأسف بسیار باید نوشت که گزارشگر جدید حقوق بشر ایران، با خروج از دین اسلام، به فرقه بهایی‌های پاکستان پیوسته است. بنا بر اخبار منتشر شده عاصم، از پیروان و سران فرقه «احمدیه» است؛ این فرقه، ظهور یافته در اواخر قرن ۱۹، به اذعان بسیاری از مورخان شعبه بهاییت در پاکستان است. خانم جهانگیر پیش از این هم به دفاع تمام قد از بهایی‌ها پرداخته و گفته است: «بهاییان از گروه‌های اقلیت دینی (!) تحت ستم در ایران هستند»؛ یا اینکه وی در سال ۲۰۰۶ با انتشار گزارشی علیه ایران مدعی شده است بهاییان در ایران به طور سیستماتیک و حکومتی آزار و اذیت می‌شوند !

عاصمه جهانگیر، همچنین قرابت و دوستی بسیاری هم با شیرین عبادی دارد. جریان هماهنگ شده بین‌المللی عاصمه جهانگیر و شیرین عبادی را نامزد دریافت بسیاری از جایزه‌های حقوق بشری کرده است؛ به گونه‌ای که به طرز معناداری هر جا شیرین عبادی نامزد دریافت جایزه شده، عاصمه جهانگیر هم نامزد دریافت همان جایزه است ! گزارشگر جدید حقوق بشر ایران هم مانند شیرین عبادی که پس از دریافت جایزه صلح نوبل بر اسلام و قوانین اسلامی تاخت، ‌پس از دریافت جایزه Right Livelihood علیه قوانین مذهبی این‌چنین موضع‌گیری کرد: «ریشه همه محدودیت‌ها در مذهب است و به نام مذهب توجیه می‌شود؛ تغییر قوانین مذهبی، گام مهمی در جهت احقاق حقوق زنان است.»

رسانه‌های معاند هم پیشاپیش به استقبال عاصمه جهانگیر رفته و جاده صاف‌کن وی شده‌اند. بی‌بی‌سی بدون اشاره به کارویژه تعریف شده برای گزارشگر جدید حقوق بشر ایران، با راه‌اندازی یک کمپین  زنانه و طرح سؤال‌هایی نظیر «آیا از زن بودن خود راضی هستید؟» عملاً پروژه محکومیت حقوق بشری ایران و جعل اسناد در این رابطه را راه‌اندازی کرده است.

با چنین اوصافی، بهتر است پیش از معارفه و آغاز کار رسمی عاصمه جهانگیر، مجموعه وزارت خارجه و قوه قضائیه از انفعال خارج شوند و صراحتاً اعلام کنند که وی را به رسمیت نخواهند شناخت و اجازه ورود به ایران را به او نخواهند داد. چراکه این اتفاقات خبر از آغاز موج جدید حقوق بشری علیه ایران می‌دهد؛ موجی که قرار است گزارشگر آن یک بهایی حبس‌کشیده و از اسلام برگشته باشد، مشاور این پروژه جدید صهیونیست‌ها و ماسون‌ها هستند، سرفصل‌های آن هم حقوق زنان، حقوق اقلیت‌ها و حقوق مذاهب است.

انتهای پیام/روزنامه جوان

قرار است با برکناری پیش از موعد «احمد شهید»، گزارشگر سازمان ملل راجع به وضعیت حقوق بشر در ایران، «عاصمه جهانگیر» جایگزین وی شود.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme