https://telegram.me/empireoflies

بهایی‌شدن، شرط ارتقای جایگاه در BBC

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: درباره رابطه و نقش موثر شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» در تبلیغ فرقه ضاله بهائیت تاکنون مطالب و مستندات فراوانی منتشر و یا پخش شده است، اما نکته مهمتر این است که این فرقه به واسطه عوامل سرشناس خود در «بی‌بی‌سی فارسی» همچنان در حال جذب حداکثری است!

«بهروز آفاق تبریزی» با نام اصلی «بهروز یوسف‌زاد» که از آوریل سال ۲۰۰۶ ریاست منطقه آسیای «بی‌بی‌سی» را برعهده داشته، از عوامل اصلی راه‌اندازی شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» محسوب می‌شود. اما این تنها نقش مهم او در این شبکه نیست. «بهروز آفاق» از عوامل اصلی فرقه ضاله بهائیت در این شبکه انگلیسی است که نقش موثری در بهایی کردن تعداد قابل توجهی از کارکنان و مجریان این شبکه داشته است؛ چرا که او دغدغه‌ای به نام وطن ندارد و تمام اندیشه‌اش اجرای دستورات دستورات سرویس‌های امنیتی انگلستان است!

از جدیدترین دستاوردهای «بهروز آفاق» برای فرقه ضاله بهائیت، می‌توان به بهایی شدن «سینا مطلبی» از سردبیران شبکه «بی‌بی‌سی» و همسرش «فرناز قاضی‌زاده» مجری مشهور این شبکه اشاره کرد. آفاق این زن و شوهر که در ایران برای رسانه‌های اصلاحطلب فعالیت می‌کردند اما پس از فرار به غرب به جرگه مزدوران رسانه‌های ضدانقلاب پیوستند را طی مراسمی خاص بهایی کرد تا ۲ نفر دیگر نیز به جمع بهایی شدگان «بی‌بی‌سی فارسی» اضافه شوند. در سالهای گذشته هم خبرهایی مبنی بر بهایی‌شدن این دو منتشر شده بود، اما هر بار تکذیب می‌شد، تا اینکه اخیراً بهایی‌شدن این زوج بی‌بی‌سی تایید شد.

«سینا مطلبی» پیش از آنکه اوایل دهه ۸۰ در ماجرای پرونده تعدادی از عناصر ضدانقلاب که در قالب وبلاگ‌نویسی فعالیت می‌کردند، بازداشت شود، به عنوان سرویراستار با بی‌بی‌سی همکاری می‌کرد، اما پس از احضار و بازداشت از ایران گریخت و به ترکیه رفت.

«سینا مطلبی» پس از خروج از ایران در ترکیه مستقر شد و پس از آنکه «فرناز قاضی‌زاده» پس از جدا شدن از همسر سابقش به ترکیه گریخت، در آنجا با هم ازدواج کردند. مطلبی پس از مدتی راهی هلند شد و با جذب بودجه‌های این کشور علیه ایران، به همکاری میز رسانه سازمان جاسوسی هلند پرداخت و کوشید که فعالیتهای رسانه‌ای خود را از هلند علیه ایران سامان دهد، اما خیلی زود و در راستای بازدهی بیشتر، جذب سرویس جاسوسی انگلیس شد.

«فرناز قاضی‌زاده» نیز بدون گذراندن دوره‌های آموزشی و آزمون‌های «بی‌بی‌سی» به‌سبب ارتباط نزدیکی که با «مسعود بهنود» داشت، به استخدام این شبکه درآمد و پس از فعالیت در رادیو بی‌بی‌سی، مجری تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی شد. جالب توجه اینکه وی در طول فعالیت خود در رسانه‌های داخلی ایران، همواره از خبرنگاران روزنامه‌های زنجیره‌ای و دگراندیش مانند «نشاط»، «توس»، «جامعه»، «حیات نو اقتصادی» و «مجله گلستانه» بوده و آخرین رسانه‌ای که از آن به خارج از کشور گریخت نیز روزنامه «یاس نو» بود.

«فرناز قاضی‌زاده» و «سینا مطلبی»

«فرناز قاضی‌زاده» و «سینا مطلبی»

«فرناز قاضی‌زاده» که بلافاصله پس از خروج از ایران کشف حجاب کرد، پیش از این نیز نشانه‌هایی از خارج شدنش از اسلام از خود بروز داده بود؛ فرزند «فرناز قاضی‌زاده» “مانی” نام دارد. قاضی زاده در یکی از مطالب وبلاگش که “من و مانی” نام دارد، نوشته بود: “مدرسه مانی رو باز دارم عوض می‌کنم، خودم هم عذاب وجدان دارم که بچه رو دایم آلاخون و والاخون کنم. ۹۸ درصد بچه‌های مدرسه از خانه‌های اطراف میان که متعلق به شهرداری است و در اختیار پناهندگان سومالیایی و سودانی. که البته من به هیچ عنوان با هیچ کدوم از اینها مشکلی نداشتم، مسئله اینه که مدرسه در کل، مدرسه اسلامی شده. برای عید فطر تعطیل بود، بعدش هم در اولین نامه‌ای که از مدرسه اومد، عید رو مدیر مسلمان مدرسه به همه تبریک گفت. از این گذشته مانی شروع کرد که ما اینو نمی‌خوریم مسلمونیم، اونو نمی‌خوریم مسلمونیم، چرا نماز نمی‌خونیم ما که مسلمونیم، که دیگه یه کم ترسیدیم از بحران هویت و هویت اسلامی و این حرفها. برای همین پام رو کردم توی یک کفش که نمی‌خوام بچه‌ام به اینجا بره …”!

پیش از «فرناز قاضی‌زاده» و «سینا مطلبی»، افراد بسیاری مانند «صادق صبا»، «رزیتا لطفی»، «نادر سلطان‌پور»، «نوشابه امیری»، «کسری ناجی»، «امیر پایور»، «شهریار رادپور»، «مسعود بهنود»، «علی همدانی» و تعداد زیادی دیگر به فرقه ضاله بهاییت گرویده بودند. گویا در «بی‌بی‌سی فارسی» یکی از مهمترین ویژگی‌های لازم افراد برای ارتقای رتبه و جایگاه، بهایی بودن است.

انتهای پیام/

درباره رابطه و نقش موثر شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» در تبلیغ فرقه ضاله بهائیت تاکنون مطالب و مستندات فراوانی منتشر و یا پخش شده است، اما نکته مهمتر این است که این فرقه به واسطه عوامل سرشناس خود در «بی‌بی‌سی فارسی» همچنان در حال جذب حداکثری است!

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme