https://telegram.me/empireoflies

بهانه هایی برای بالاکشیدن حق مردم ایران

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:بر اساس رای یک دادگاه فدرال پسر شاپور بختیار آخرین نخست وزیر رژیم پهلوی ، که پدرش ۲۵ سال پیش در پاریس به قتل رسید، از دولت ایران خواستار غرامت شده است.

اما داستان قتل بختیار که بسیاری از ضد انقلاب آن را به عوامل جمهوری اسلامی نسبت می دهند بسیار جالب است . اخیرا یکی از مطلعین از این پرونده توضیحاتی را در این خصوص داده .وی می گوید “بختیار مواد مخدر مصرف می کرد و مسائل جنسی هم داشت. آقایی به نام بویراحمدی از بستگان بختیار بود. بختیار مسائل اخلاقی خاصی با خانواده بویراحمدی پیدا کرده بود. بویراحمدی با دو نفر از نزدیکانش به بهانه دیدار خانوادگی به خانه بختیار{در فرانسه} می روند. بویراحمدی به همراه دو همراهش مدارک شناسایی شان را به پلیس میدهند و به داخل خانه بختیار می روند. آن طور که پلیس فرانسه گزارش داده بختیار را خفه می کنند و دست و گردنش را می پیچانند. مستخدمش را هم میکشند.”اکنون فرزندان این نخست وزیر مخلوع ایران به بهانه اقدام تروریستی و بدون این که مدرکی دال بر اثبات ادعای خود داشته باشند بر علیه کشورمان در آمریکا شکایت کرده اند.

همچنین خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌گوید: بازماندگان بمب گذاری ۱۹ سال پیش در اورشلیم اسرائیل، نیز در میان افرادی هستند که حکم دادگاه استیناف شامل حالشان می‌‌شود. دادگاه می‌گوید، ایران آموزش و کمک‌های مالی به بمب‌گذاران را فراهم کرده و حکم داده بود به این بازماندگان خساراتی  از دو میلیون و ۵۰۰ هزار تا پانزده میلیون دلار پرداخت شود.

براساس رای این دادگاه فدرال قربانیان ده حمله تروریستی که در مورد دعاوی مالی شان علیه ایران، از یک دادگاه فدرال حکم دریافت غرامت گرفته‌اند، می‌توانند دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار بدهی آمریکا به وزارت دفاع ایران را  به نفع خود ضبط کنند. این رای با مخالفت وکلای جمهوری اسلامی ایران در دادگاه بدوی روبرو شد به دادگاه استیناف رفته بود. این پول در واقع حاصل جمع شدن سود ناشی از  بلوکه شدن ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار مرتبط با لغو یک معامله تسلیحاتی  پس از انقلاب اسلامی در ایران است.

به نظر می آید اینک که پرونده تحریم های ایران در آمریکا در حال حل و فصل است دولت این کشور با بهانه های واهی حقوق بشری قصد ندارد پول های بلوکه شده ایران را به این کشور مسترد نمایند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme