https://telegram.me/empireoflies

بهانه جویی ها برای تحریم سایبری ایران

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: چندی پیش خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشته: «مقام‌های اروپایی اقداماتی هماهنگ را علیه یک گروه جاسوسی فضای مجازی که ممکن است با سپاه پاسداران در ارتباط باشد، آغاز کرده‌اند.»خبرگزاری رویترز گزارش خود را براساس تحقیقات یک گروه امنیت سایبری منتشر کرده است.کارشناسان امنیت فضای مجازی، این گروه را با نام “راکت کیتن” (بچه گربه موشکی) شناسایی و ردپای فعالیت‌های آن را از آغاز سال ۲۰۱۴ میلادی دنبال کرده‌اند.

همچنین سایت خبری دویچه وله نوشت : در فهرست کسانی که هدف جاسوسی مجازی قرار گرفته‌اند از مقام‌های کشورهایی مانند عربستان سعودی، پیمان آتلانتیک شمالی یا دانشمندان هسته‌ای اسرائیل را می‌توان دید.اما به گفته شرکتی ‌آمریکایی‌اسرائیلی که فعالیت‌های “راکت کیتن” را دنبال می‌کند، این گروه از مقام‌های کشور هم‌پیمان ایران، ونزوئلا، نیز جاسوسی کرده است.حتی همسران فرماندهان نظامی برخی کشورها که از آنها نامی برده نشده، نیز در این فهرست قرار دارند.

 مدیر گروه تحقیقاتی شرکت آمریکایی‌اسرائیلی شرکت امنیت سایبری “چک‌پوینت”  می‌گوید: «به عقیده ما این حملات بسیار شبیه حملاتی‌ست که پیش از این سپاه پاسداران ایران انجام داده بود.گروهی که با عنوان “راکت کیتن” شناسایی شده، با دسترسی پیدا کردن به رایانه‌هایی در اروپا برای انجام “حملات” و “جاسوسی‌های” خود استفاده کرده‌ است.

به نظر می‌رسد سرورهای “فرماندهی و کنترل” در اروپا، واقع در بریتانیا، آلمان و هلند، هدف قرار گرفته‌اند. بر پایه گزارش رویترز مقام‌های این کشورها، نیروهای ویژه خود را به مراکز نگهداری این سرورها فرستاده‌اند.

مقام‌های پلیس اروپا و پلیس فدرال آمریکا، از اظهار نظر فوری در مورد گزارش “چک‌پوینت” که از سوی رویترز بازتاب پیدا کرده، خودداری کرده‌اند. یک مقام امنیت داخلی اسرائیل نیز تنها گفته است که آنها از فعالیت‌های گروه جاسوسی سایبری باخبر هستند.

چند روز پیش از انتشار گزارش رویترز، روزنامه آمریکایی وال استریت گزارش داده بود که ایمیل و صفحه شخصی “چند مقام در وزارت خارجه آمریکا” در هفته‌های اخیر به دست نیروهای سایبری سپاه پاسداران هک شده است.این در حالی است که ایران خود هدف حملات سایبری بوده است که برخی از مهم‌ترین آنها مانند ویروس “استاکس‌نت”، توسط اسرائیل و آمریکا تهیه شده و گسترش پیدا کرده است.

پیش بینی می شود در هفته ها و ماه های آینده با رفع شدن تحریم های آمریکا و متحدان غربی در قبال ایران تحریم های دیگری در مقابل ملت ایران قرار داده شود که از جمله آن تحریم ها می توان به تحریم فضای اینترنت اشاره کرد و از آنجایی که جمهوری اسلامی فاقد شبکه ملی اطلاعات است این تحریم می تواند ضربات شدیدی بر پیکره تبادل اطلاعات در داخل کشور بزند .این بهانه جویی ها نیز برای زمینه سازی این تحریم ها در پیش گرفته شده که بتوانند افکار عمومی را با خود همگام سازند .

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme