https://telegram.me/empireoflies

بهائی که برای استفاده از برنامه‌های ماهواره‌ای می‌پردازیم

به گزارش «امپراتوری دروغ»، طیبه پرهیزگار کارشناس خانواده در بهبهان داشت: بررسی برخی آثار جبران ناپذیر ماهواره و از هم گسیختگی خانواده و روابط فرازناشویی و همچنین تحفه های نامیمون ماهواره را باید مد نظر داشته باشیم  چرا که خطر بسیار بزرگی برای خانواده است.

وی ادامه داد: برخی  سوال می کنند مگر نمی شود از ماهواره درست استفاده کرد و می گویند ماهواره برنامه های خوب بسیار دارد و انسان باید خودش ظرفیت داشته باشد.

این کارشناس خانواده تصریح کرد: شاید ما برای استفاده های علمی، پژوهشی و آموزشی نیاز به استفاده از ماهواره داشته باشیم تا بتوانیم خود را رشد دهیم که در این صورت استفاده از این رسانه کار غلطی نیست.

پرهیزگار افزود: اولا ماهواره طرز استفاده عمومی ندارد و ثانیا آیا انصافاً فقط در این راستا استفاده می شود و یا حین استفاده به این بهانه بهره بداری دیگری هم می شود؟ با این توجیه به بیراهه می رویم.

وی در ادامه یادآور شد: خوب می دانیم که محیط طراحی شده به گونه ای است که خواه یا ناخواه و بدون خواسته های قبلی مخاطب را از هدف خود دور کند و همین نکته ظریف رسالت این رسانه است.

این کارشناس خانواده خاطرنشان کرد: آیا همه کاربران آنقدر فهیم و خود ساخته و با تجربه هستند که به این بهانه به دنبال خواسته های دیگر نباشند باید از این افراد سوال کرد خودشان چقدر ظرفیت دارند؟ مطمئناً بسیاری به بهانه رفع نیاز هایی به دنبال برآورده کردن دیگر خواسته های سیری ناپذیرشان می روند و اینجاست که همه چیز به بیراهه کشیده می شود.

وی با توجه به آثار سوء ماهواره و نداشتن ظرفیت لازم توسط بسیاری ازمخاطبین افزود: اینجا احساس می شود که ما چقدر در خواب غفلت هستیم و با هجوم فرهنگ غرب سنت های ملی و ایرانی تحقیر شده است.

وی تاکید کرد: ماهواره را برای تفریح و سرگرمی خود داریم و برای آن بهای سنگینی می پردازیم که همان آینده خود و فرزندانمان است.

پرهیزگار تصریح کرد: نباید به خواب غفلت برویم و با سریال های به ظاهر معمولی شکاف عظیمی بین همسران و دیگر اعضای خانواده ایجاد کنیم.

این کارشناس خانواده ادامه داد: همین غفلت ها باعث شده است که تبلیغات ماهواره مد گرائی را بین جوانان رایج کرده وبه همین راحتی فرهنگ و اقتصاد کشورمان را مورد هجوم خود قرار دهد البته برای توجیح آن می گویند ما ظرفیت داریم.

وی افزود: طراحان چنین سیستمی برنامه های پر زرق و برق و پر خرج را بدون هدف نمی سازند و هدفمند هزینه می کنند که اوقات فراغت ما را به نحو مطلوب خودشان پر کنند ،آیا به ما رشد علمی و فرهنگی می دهند؟  همگی خوب می دانیم که اینگونه نیست.

پرهیزگار تاکید کرد: در برخی فیلم ها و سریال های ماهواره تصاویر خشونت بار و درگیری و کشتار محور آموزش داده می شود که برای نوجوانان هیجان کاذب تولید می کنند که نتیجه آن افزایش جرائم از طریق دیدن همین تصاویر است.

این کارشناس خانواده ضمن اشاره به برخی از فیلم ها و سریال های ماهواره که رواج بی بند و باری، بی وفایی و خیانت بین اعضای خانواده را اصل قرار داده است افزود: ما باید بدانیم روابط عاطفی و جنسی همسرانی که بینندگان این سریال ها هستند چقدر مخرب است و چه پیام های ناخوشایندی در انتظار آنهاست و متاسفانه تنها تحفه این سریال ها رواج روابط فرازناشوئی است.

وی در ادامه افزود: خانواده ها باید بدانند که سرنوشت خود و فرزندانشان شوخی بردار نیست، واقعیت را باید بپذیریم به خصوص اینکه بسیاری تجربه کرده اند و تلخی آن کامشان را می آزارد.

پرهیزگار تصریح کرد: این سریال ها آنقدر اغوا کننده و سرگرم کننده هستند که به طور نا محسوس بر ضمیر ناخودآگاه مخاطب اثر می گذارند و این اتفاق بیشتر از طریق چشم و قوه دیداری رخ می دهد.

این کارشناس خانواده خاطرنشان کرد: چشم پیچیده ترین قسمت بدن  بعد از مغز است و امکان ندارد تصویری دیده شود و خود به خود از مغز بیرون رود.

وی گفت: تحقیقات نشان می دهد کسانی که تصاویر بد می بینند،حافظه ی کوتاه مدتشان آسیب می بیند و البته بچه ها بیشتر آسیب می بینند چرا که برایشان کنقش فی الحجر می شود.

پرهیزگار ادامه داد: چگونه است که مراقب چشمان خود و ورودی های آن نیستیم در حالیکه دین ما این همه سفارش به کنترل چشم دارد.

وی تاکید کرد: در برخی سریال ها و فیلم های ماهواره بی احترامی بین همسران محور اصلی می باشد در حالیکه در فرهنگ دینی و ملی اصیل بر پرورش دختران و تربیت زن مهربان و دلسوز که با نرمی و لطافت، با شوهرش صحبت می کند و در هنگامه ی خشم همسر، با این روش او را آرام می کند مورد تاکید است.

این کارشناس خانواده در ادامه افزود: ما در اینگونه فیلم های ماهواره ای می بینیم همسران مدام بر سر یکدیگر فریاد می کشند و جالب اینکه صدای زن بسیار بلند تر و خشن تر است، حرکات زن بیشتر از مردان  شده است تا جایی که در این سریال ها و فیلم ها برخورد های فیزیکی بیشتر از جانب زنان صورت می گیرد که این نیز فرهنگ بیماری است که از این طریق به آرامی در کالبد خانواده های ما به خصوص خانواده های جوان تزیرق می شود.

وی افزود: اگر اندکی به نتایج حاصل از استفاده از این رسانه بیاندیشیم و خودمان را گول نزنیم می بینیم که دیگر وقت آن رسیده که با واقعیت مواجه شده ایم و برای آن راه چاره ای بیاندیشیم.

پرهیزگار تصریح کرد: واقعیت این است که هدف تولید کنندگان و گردانندگان این سریال ها عادی سازی دوستی دو جنس مخالف و ترویج روابط فرازناشوئی در جامعه و ایجاد اختلافات شخصی به خصوص در همسران جوان می باشد.

وی گفت: شخصیت مادر اگر به عنوان کانون اصلی خانواده در این میان تخریب شودخود به خود فرزندان نابسامان و جامعه ای نابسامان تولید خواهد شد که ممکن است فحشا، خیانت،جنایت،طلاق؛ و… مشکل به وجود بیاید.

وی ضمن اشاره به واقعیت های موجود در ماهواره که بعنوان رسانه دیداری و شنیداری است افزود: ماهواره برای انتقال پیام هایش نیازی به سواد مخاطب ندارد بنابر این فقط در صورت تمایل مخاطب بدون هیچ زحمتی او را مورد آموزش و تاثیر خود قرار می دهد

این کارشناس خانواده یادآور شد: ماهواره با برنامه های روان و ساده با پوشش غربی و بی حد و مرز سبک آرایشی غربی، سبک زندگی غربی و حتی تغذیه ی غربی را آموزش می دهد.

پرهیزگار افزود: الگوی غربی جایگزین الگوی دینی و اسلامی ما شده است و ما همچنان از دیدن تهییج می شویم تا آنجا که حتی پا فراتر گذاشته و دین گریزی و دین سیتزی را آموزش می دهد و حتی گاهی اوقات با تحریف اخبار، اشاعه شایعات ناروا و طرح شبهات، حکومت ستیزی را القاء می کند و همه اینها به دلیل دسترسی آسان به ماهواره است.

انتهای پیام/آنتی ست

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme