https://telegram.me/empireoflies

بن سلمان جنایتکار جنگی است/دستان ولیعهد عربستان سعودی به خون بیگناهان یمنی آغشته است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغپایگاه اینترنتی اینترسپت در گزارشی، از حمایت بی‌شرمانه سیاستمداران، تجار و افراد بانفوذ غربی، به ویژه آمریکایی‌ها، از جنایت‌های وحشیانه محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی علیه مردم یمن به شدت انتقاد کرد. در این گزارش خطاب به رؤسای جمهور کشورهای غربی، نخست وزیران، قانونگذاران و مدیران شرکت های تجاری، مجریان تلویزیون و روزنامه‌نگاران که بن سلمان را به عنوان یک فرد میانه رو به تصویر می کشند که به دنبال انقلاب سیاسی و اصلاحات اجتماعی است، آمده است: آیا تاکنون درباره یمن شنیده‌ اید؟ آیا این واقعیت که حکمران واقعی (منظور بن سلمان است) یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان عرب سال‌ها در حال بمباران و محاصره یمن بوده است، برای شما کوچکترین اهمیتی ندارد؟ آیا شرم نمی کنید؟ آیا احساس ندامت نمی کنید؟

در ادامه گزارش با اشاره به سفر اخیر بن سلمان به آمریکا، آمده است: آیا هیچ یک از شما از اینکه میزبان یکی از حاکمان مستبد خاورمیانه که تاکنون خون بی‌گناهان زیادی را ریخته، بودید و موجبات تفریح و سرگرمی او را فراهم آوردید پشیمان نیستید؟ نگارنده مطلب همچنین می افزاید: بگذارید شفاف بگویم. من انتظار نداشتم هیچ یک از اعضای دولت دونالد ترامپ (رئیس جمهور آمریکا)، صنایع نظامی و نفت یا خانواده بوش در سفر بن سلمان کاری غیر از تملق گویی و چاپلوسی برای او انجام دهند، اما چرا شما لیبرال‌ها از دیکتاتور در حال ظهور سعودی استقبال کردید؟ در این گزارش با اشاره به دیدارهای میان بن سلمان و افرادی مانند بیل کلینتون، رئیس جمهور اسبق آمریکا و جان کری، وزیر امور خارجه این کشور در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما، آمده است: چه بر سر (شعار) صداقت و برائت از شرارت آمده است؟ چه بر سر شعار «نجات جان انسان های بی‌گناه» آمده است؟ چه بر سر وجدان لیبرالی شما آمده است؟

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: بن سلمان با اظهارات و اقدامات خود تظاهر می کند به دنبال اصلاحات است. برای مثال، زنان عربستانی از ماه ژوئن (تابستان سال جاری) اجازه رانندگی در این کشور را خواهند داشت. سینماها نیز در این کشور در حال بازگشایی هستند. اما جنگ یمن که سازمان عفو بین الملل از آن با عنوان «جنگ فراموش شده» یاد می کند، چه می شود؟ زمانی که برای دیدار با بن سلمان و فشردن دست های آغشته به خون او صف می کشیدید، مجبور شدید چه میزان از جنایت های او را به فراموشی بسپارید؟ زمانی که در روزنامه های نیویورک تایمز و واشنگتن پست در تمجید از ولیعهد سعودی مقاله می نوشتید، مجبور شدید چشمان خود را بر چه میزان جنایت او فرو ببندید؟ آیا حتی یک نفر از شما در ضیافت های خود با بن سلمان، تصمیم او را درباره محاصره یمن که به قحطی سراسری در این کشور منجر شده، محکوم کردید؟ آیا هیچ یک از شما خطرها و پیامدهای گرسنگی توده ای را به او گوشزد کردید؟ آیا هیچ یک از شما بن سلمان را به خاطر نقش وی در آغاز و تداوم جنگی که به بدترین رکورد شیوع وبا در جهان (از زمان ثبت سابقه این بیماری در جهان) انجامیده است، به چالش کشیدید؟

این گزارش می افزاید: مقامات سازمان ملل متحد از شرایط بغرنج یمن به عنوان «بدترین بحران ایجادشده توسط انسان در عصر حاضر» یاد می کنند؛ مردی که این بحران را ایجاد کرده محمد بن سلمان است (هر چند به نظر می رسد ما این حقیقت را فراموش کرده باشیم) که در سال ۲۰۱۵ میلادی و زمان آغاز تجاوز نظامی سعودی علیه یمن در مارس همان سال، وزیر دفاع عربستان سعودی بود. همانطور که گزارش روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نیز نشان می دهد، بن سلمان بدون هماهنگی کامل با سرویس های اطلاعاتی عربستان سعودی، اقدام نظامی علیه یمن را آغاز کرد و مستقیما نظارت بر آن را بر عهده داشت. با توجه به این حقایق، برای سکوت خود و حتی همدستی (در این جنایت) چه دلیلی دارید؟

نگارنده مطلب در ادامه با اشاره به اظهارات یکی از مقامات دیده بان حقوق بشر، کسانی که با چهره هایی خندان از بن سلمان استقبال کردند، را بزدلان ریاکاری خواند که چشمان خود را بر روی اقداماتی که عربستان در یمن انجام می دهد، فرو بسته اند. در این گزارش آمده است این افراد در قبال قربانیان جنایت‌های سعودی در یمن مسئول هستند؛ افرادی که از تصاویر آنها با چهره های خندان در کنار بن سلمان برای مشروعیت بخشی به فردی که بمب های خوشه ای بر روی مدارس فرو می ریزد، استفاده می شود. این گزارش می افزاید طبق قوانین بین المللی، استفاده از بمب های خوشه ای ممنوع است. اما ائتلاف تحت رهبری عربستان به طور مداوم از اینگونه بمب ها علیه یمنی ها استفاده می کند.

در ادامه گزارش با اشاره به چندین مورد بمباران غیرنظامیان یمنی در مدارس، بیمارستان ها، مراسم عروسی و تشییع جنازه و شمار زیاد قربانیانی که این حملات وحشیانه بر جا گذاشته، خطاب به استقبال کنندگان از بن سلمان در سفر اخیرش به آمریکا آمده است: شاید شما باز هم بخواهید چشمان خود را بر روی حقاق ببندید؛ اما واقعیت این است که ائتلاف سعودی از زمان آغاز تجاوز نظامی به یمن، هزاران شهروند بی‌دفاع یمنی را کشته است. جنگنده های این ائتلاف نه تنها مراسم عروسی و تشییع جنازه را هدف قرار می دهند؛ بلکه بمب های خود را بر روی مدارس، بیمارستان ها، کارخانه ها، بازارها، نیروگاه ها، پل ها، بندرها و مناطق مسکونی فرو می ریزد. این اقدامات در اصطلاحی ساده «جنایت‌های جنگی» هستند. گروه های طرفدار حقوق بشر و بازرسان سازمان ملل متفق القول هستند که دوست عزیز شما، بن سلمان، مسئول بخش اعظم کشتارها در یمن است. 

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

پایگاه اینترنتی اینترسپت در گزارشی از سکوت بی‌شرمانه غربی‌ها در قبال جنایت‌های ولیعهد سعودی علیه مردم یمن به‌شدت انتقاد کرد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme