https://telegram.me/empireoflies
بن بست سیاسی در رژیم صهیونیستی در پی برگزاری دو دور انتخابات پارلمانی همچنان ادامه دارد.

بن بست سیاسی در رژیم صهیونیستی؛ انتخابات سوم در راه است؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر حالی که «روون ریولین»، رئیس رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه گذشته «بنیامین نتانیاهو» را مامور تشکیل کابینه کرد، رسانه‌های این رژیم پیش بینی می‌کنند نخست وزیر رژیم صهیونیستی هفته آینده انصراف خود را از تشکیل کابینه اعلام کند.

رسانه‌های صهیونیستی بر این باورند که بنیامین نتانیاهو که فرصت ۲۸ روزه تشکیل کابینه و تمدید ۱۴ روز مازاد برای این امر را از سوی رئیس این رژیم دریافت کرده، احتمالا تا پایان این زمان ارائه شده صبر نکرده و هفته آینده انصراف خود را اعلام می‌کند. علت این امر را باید در عدم تمایل احزاب برای ائتلاف با نتانیاهو دانست.
براساس گزارش این رسانه‎ها، انصراف نتانیاهو از تشکیل کابینه در هفته آینده سبب طرح گزینه سومین انتخابات سراسری در این رژیم می‌شود.
۲ کانال ۱۲ و ۱۳ رژیم صهیونیستی تاکید کردند نتانیاهو به احتمال زیاد در پایان جشن سال نو به رئیس این رژیم اعلام می‌کند که قادر به تشکیل کابینه نیست.
انتظار می‌رود ریولین در پی این اقدام نتانیاهو فرصت را در اختیار «بنی گانتز» رئیس حزب «آبی و سفید» این رژیم که توانست در انتخابات پارلمانی یک کرسی بیشتر از «لیکود» حزب متبوع نتانیاهو کسب کند، قرار دهد. البته با توجه به روند‌های فعلی موفقیت گانتز نیز بعید به نظر می‌رسد.
تنها با ائتلاف حزب «اسرائیل خانه ما» «آویگدور لیبرمن»، وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی، با یکی از ۲ حزب لیکود و آبی و سفید است که انتخابات پارلمانی سپتامبر به نتیجه خواهد رسید. اما لیبرمن تاکنون از ائتلاف با هر دو حزب خودداری کرده است.
از سوی دیگر گزینه کابینه ائتلافی با نخست وزیر چرخشی مطرح شده توسط ریولین نیز با امتناع آبی و سفید مواجه شد. گانتز اعلام کرد تا زمانی که ریاست حزب لیکود با نتانیاهو که با پرونده‌های قضایی مواجه است، باشد از همکاری با این حزب خودداری می‌کند.
پیشنهاد ترک موقت سمت نخست وزیری تا رفع مشکلات قانونی نتانیاهو مشروط به حضور او و خانواده‎اش در اقامتگاه نخست وزیری نیز دیگر تلاش ریولین برای خروج از بن بست محسوب می‌شود.
البته نتانیاهو هنوز نظرش در مورد این پیشنهاد و ترک موقت سمت نخست وزیری را اعلام نکرده است.
جلسات دادرسی نتانیاهو چهارشنبه آینده آغاز خواهد شد.
انتهای پیام/میزان
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme