https://telegram.me/empireoflies

بن‌سلمان سنگ روی یخ شد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغاظهارات “محمد بن سلمان” ولیعهد سعودی در گفت‌وگو با نشریه آتلانتیک مبنی بر حق یهودیان در داشتن سرزمین خاص خودشان با بی‌توجهی رسانه‌های اسرائیلی اعم از دیداری، شنیداری و مکتوب روبه‌رو شد.

اظهارات بن‌سلمان در صفحات آخر روزنامه‌های اسرائیلی

به‌عبارت بهتر اگر در نظر داشته باشیم که رسانه‌های اسرائیلی اعم از دیداری و شنیداری و نوشتاری و نیز شبکه‌های اجتماعی منعکس کننده دیدگاهها و افکار مراجع تصمیم‌گیر این رژیم هستند، می‌توان گفت اظهارات محمد بن سلمان در مصاحبه با  نشریه آتلانتیک مبنی بر حق یهودیان در داشتن سرزمین در محافل اسرائیل چندان مورد توجه قرار نگرفت زیرا روزنامه‌های این رژیم در صفحات آخر خود فقط به انتشار این خبر اکتفا کرده و به‌خلاف معمول از  توصیف آن به‌عنوان  اظهارات “تاریخی” خودداری کردند.

حتی روزنامه پرتیراژ “یدیعوت آحارانوت” این خبر را به‌شکل بسیار خلاصه منتشر کرد و انتشار عکس ولیعهد سعودی را مناسب ندید.

سیاستمداران اسرائیلی نیز هیچ توضیح و اظهار نظری در این خصوص نداشتند و جالب اینکه رسانه‌های عبری هیچ تحلیلی در مورد نتایج و بازتاب‌های اظهارات بن‌سلمان نداشتند.

نکته قابل توجه اینکه وقتی گادی ایزنکوت رئیس ستاد ارتش رژیم اشغالگر با پایگاه خبری “ایلاف” سعودی گفت‌وگو داشت، اسرائیل زمین و زمان را به‌هم آورد و رسانه‌های این رژیم این اظهارات را از هر نظر “تاریخی” برشمردند و حتی از این فراتر رفته خبرنگار اسرائیلی که این مصاحبه را انجام داده بود در تمام رسانه‌های اسرائیلی به یک ستاره تبدیل شد.

اظهار تعجب روزنامه اسرائیلی از اظهارات غیرمنتظره بن‌سلمان

اما در مورد اظهارات بن‌سلمان با نشریه آتلانتیک، روزنامه “اسرائیل الیوم” (اسرائیل امروز) که به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل بسیار نزدیک است، در این باره نوشت: ولیعهد سعودی همچنان به اظهارات غیرمنتظره ادامه می‌دهد و یک بار آلمان نازی را با ایران برابر کرد.

“هاآرتص” نیز خبر کوتاهی از اظهارات بن‌سلمان با عکس بزرگی از او منتشر کرد.

همچنین پایگاه خبری “والا” خبر بسیار کوتاهی از اظهارات بن‌سلمان منتشر کرد و در مقدمه آن نوشت: ولیعهد سعودی با اظهارات مبنی بر حق یهودیان در داشتن سرزمین خاص خودشان، سیاست دوستی با اسرائیل و ملت یهود را در پیش گرفته است.

یکی از خوانندگان این خبر در اظهار نظر در این باره نوشت: دیگران (غیریهودیان) را باور نکنید.

اما شاید تکبر و خودخواهی اسرائیلی در روزنامه “معاریو” که خبر بسیار کوتاهی از اظهارات ولیعهد سعودی منتشر کرد، به اوج رسید، زیرا یکی از خوانندگان این روزنامه در تحلیل این خبر خطاب به ولیعهد سعودی نوشت: مساحت عربستان ۲۰ درصد مساحت اسرائیل است، باید به فلسطینی‌ها در عربستان کشور بدهی.

بی‌توجهی شبکه‌های اجتماعی اسرائیل به اظهارات ولیعهد سعودی

حتی شبکه‌های اجتماعی اسرائیلی نیز هیچ توجهی به اظهارات بن‌سلمان نداشتند تا جایی که صفحه فیس‌بوک وزارت خارجه این رژیم نیز این اظهارات را بازتاب نداد.

انتهای پیام/تسنیم

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

اظهارات ولیعهد سعودی مبنی بر حق یهودیان در داشتن سرزمین خاص خودشان، با بی‌توجهی رسانه‌های اسرائیلی اعم از دیداری، شنیداری و مکتوب روبه‌رو شد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme