https://telegram.me/empireoflies

چرا «بنی صدر» برای ریاست‌جمهوری کفایت سیاسی نداشت؟+فیلم

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغاول تیرماه سال ۱۳۶۰، ابوالحسن بنی‌صدر، اولین رئیس‌جمهور ایران با حکم امام‌خمینی(ره) و پس رای عدم کفایت سیاسی مجلس شورای اسلامی، از این سمت عزل شد.

برکناری بنی‌صدر با ورود سازمان مجاهدین خلق به فاز مسلحانه همزمان شد به طوریکه آنها ماهیت نفاق‌آلود خود را به نمایش گذاشتند و به ترور مردم کوچه، خیابان و شخصیت‌های سیاسی پرداختند.

یکی از علل برکناری بنی‌صدر توسط نمایندگان مجلس، کارشکنی‌های وی در جبهه‌های جنگ تحمیلی بود. بنی‌صدر در طول دوره فرماندهی کل قوا سه عملیات بدون حضور نیروهای سپاه انجام داد که هر سه عملیات به‌دلیل ضعف در فرماندهی شکست خورد و موجب سقوط خرمشهر شد. این نحوه مدیریت جنگ موجب شد تا امام در تاریخ ۲۰ خرداد ۱۳۶۰ وی را از فرماندهی کل قوا عزل کند.

غائله ۱۴ اسفند ۵۹ و سخنرانی اولین رئیس‌جمهور در دانشگاه تهران، موجب درگیری بین نیروهای میلیشای مجاهدین خلق و مردم شد. صلاحیت بنی‌صدر روز ۳۱ خرداد بررسی و عدم کفایت سیاسی وی با ۱۷۷ رای موافق به تصویب رسید. یک روز بعد نیز امام‌خمینی(ره) نظر مجلس را تایید فرمودند.

در فیلم ذیل چرایی عزل بنی‌صدر به تصویر کشیده شده است:

انتهای پیام/تسنیم

امام‌خمینی(ره) اول تیرماه سال ۱۳۶۰ در حکمی رای مجلس شورای اسلامی مبنی بر عدم کفایت سیاسی بنی‌صدر را تایید کرد. در این فیلم علت عزل اولین رئیس‌جمهور ایران را می‌بینید.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme