https://telegram.me/empireoflies
بنیاد FDD به تاسی از استراتژیست‌های آمریکایی، مقابله با اسلام را در زمره مهم‌ترین اهداف خود تعریف کرده و در اساسنامه خود جنگ بزرگ قرن ۲۱ را جنگ با اسلام معرفی کرده است.

بنیاد FDD؛ به اسم دموکراسی به کام جنگ‌طلبی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در آمریکا سازمان‌ها و نهادهای به اصطلاح مردم نهاد زیادی وجود دارد که دارای ردیف از بودجه عمومی این کشور هستند؛ کارکرد رسمی اعلام شده این سازمان‌ها ترویج ارزش‌های مورد احترام جامعه آمریکایی از قبیل دموکراسی و لیبرالیسم و … است؛ اما در پشت پرده این سازمان‌ها، کانون‌های قدرت و ثروتی نهفته اند که با پوشش‌هایی خوش رنگ و لعاب و شعارهای دروغین تنها منافع اقتصادی و اغراض سیاسی هیئت حاکمه آمریکا را دنبال می‌کنند. 

یکی از این سازمان‌ها، بنیاد دفاع از دموکراسی با نام اختصاری  FDD است که دفتر مرکزی آن در واشنگتن دی سی است؛ این بنیاد وابسته به طیف نومحافظه کاران آمریکایی است و تمرکز مطالعاتی آن بر روی مباحث مرتبط با سیاست خارجی و امنیت ملی آمریکاست.

FDD حمایت از رژیم صهیونیستی و دشمنی با ایران

حمایت بی حد و حصر از رژیم صهیونیستی و دشمنی با جمهوری اسلامی ایران، دو مشخصه بارز بنیاد دفاع از دموکراسی است؛ حامیان مالی این بنیاد اکثرا از مرتبطین لابی صهیونیست‌ها هستند؛ “شلدون ادلسون” کازینو دار سرشناس لاس وگاسی که زمان خواهان حمله به ایران با بمب اتم شده بود، از حامیان مالی بنیاد دفاع از دموکراسی محسوب می‌شود.

بنیاد FDD پس از حوادث ۱۱ سپتامبر به محفلی برای استراتژیست‌های آمریکایی بدل شد؛ آن‌ها مقابله با “ایدئولوژی‌هایی که تهدیدگر دموکراسی هستند را مهم ترین هدف خود ترسیم کردند و اصلی ترین این ایدئولوژی‌ها را اسلام معرفی کردند.

بازوی فکری و اجرایی سازمان جاسوسی آمریکا

بنیاد دفاع از دموکراسی بازوی فکری و اجرایی سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) محسوب می‌شود؛ بخش عمده بودجه این بنیاد نیز مستقیما از سوی سازمان سیا تامین می‌شود؛ اداره کنندگان FDD عمدتا از اعضای برجسته سازمان سیا و مشاوران امنیت ملی روسای جمهور سابق آمریکا هستند.

تمرکز آموزشی و تحقیقاتی بنیاد دفاع از دموکراسی بر روی حوزه‌هایی است که بازتاب دهنده افکار و اذهان عمومی است و حیطه‌های آرای مردمی را شامل می‌شود؛ بنیاد مزبور در زمینه‌های متنوع  سیاسی، ژورنالیسم اطلاعاتی و ارتباطات استراتژیکی و رسانه‌ای تحقیقات انجام می‌دهد؛ جامعه آماری پژوهش‌های این بنیاد را دانشگاه ها، کالج ها، دادگاه ها و به طور کلی حوزه‌های عمومی جامعه آمریکا و سایر جوامع مورد نفوذ واقع شده تشکیل می دهد.

در واقع بنیاد دفاع از دموکراسی، برداشت و نوع نگرش خود از مقوله دموکراسی را به جوامع هدف و مورد نفوذ واقع شده، القاء می‌کند؛ آموزش‌های مرتبط با “دموکراسی” و “ضد تروریستی” این بنیاد کاملا در چارچوب منافع سلطه گرایانه آمریکا تعریف می شود.

جنگ نرم، مهم‌ترین پروژه FDD

مهم‌ترین اولویت ترسیم شده برای بنیاد دفاع از دموکراسی، پیشبرد پروژه جنگ نرم در کشورهای هدف آمریکاست؛ این بنیاد برای پیاده سازی پروژه جنگ نرم مجهز به طیف وسیعی از ابزار، امکانات و حربه‌های تئوریک و تکنولوژیک و مالی است.

  یکی از ابزارهای دست‌اندرکاران بنیاد FDD برای پیشبرد جنگ نرم، به راه انداختن کودتاهای مخملین در کشورهای متضاد با منافع آمریکا می‌باشد. این بنیاد با حمایت سیاسی، رسانه ای و مالی از جریانات مخالف برخی از دولت های هدف، زمینه تنش و اغتشاش سیاسی و براندازی نرم حکومت قانونی این  کشورها را کلید می زند. پروژه ای که در برخی ازکشور تازه استقلال یافته شوروی سابق از جمله گرجستان، قرقیزستان، اکراین و… صورت گرفت.

مقابله با تمدن اسلامی

در سال‌های اخیر استراتژیست‌های آمریکایی با هدف استمرار سیطره هژمونیک این کشور و بر مبنای نظریه افرادی همچون “ساموئل هانتینگتون” و “جوزف نای”، مقابله با تفکر اسلام ناب را اساس فعالیت‌های تخریبی خود در حوزه‌های نظری و عملی قرار داده‌اند؛ آن‌ها معتقدند تنها تمدن اسلامی است که می‌تواند لیبرال دموکراسی را به چالش بکشد، بر همین اساسی سرمایه گذاری سنگینی را برای مخدوش و ملکوک کردن چهره اسلام ناب انجام داده‌اند.  

بنیاد  FDD به تاسی از استراتژیست های آمریکایی، مقابله با اسلام را در زمره مهم‌ترین اهداف خود تعریف کرده و در اساسنامه خود جنگ بزرگ قرن ۲۱ را جنگ با اسلام معرفی کرده است.

بنیاد دفاع از دموکراسی با راه اندازی و ساپورت مالی شبکه‌های ماهواره ای مختلف از یک سو به دنبال ترویج ارزش‌های لیبرال دموکراسی است و از سویی دیگر جنگ رسانه ای گسترده‌ای را علیه اسلام و جوامع اسلامی آغاز کرده است.

این بنیاد با پروپاگاندا لجام گسیخته و هجمه رسانه‌ای گسترده، اسلام را منشاء تروریسم و افراط گرایی و غر ب را بزرگترین قربانی تروریسم معرفی می‌کند و با نظریه سازی این بستر را برای تصمیم گیران سیاسی غربی فراهم می‌سازد که ممالک اسلامی را آماج حملات و لشکرکشی‌های نظامی خود قرار دهند.

دموکراسی با چاشنی خشونت!

بنیانگذاران و اعضای برجسته بنیاد دفاع از دموکراسی، اگر چه معتقدند حقوق اولیه بشر تحت هیچ شرایطی نباید انکار شود، اما بررسی آراء و مواضع آن‌ها نشان می‌دهد که اعضای این بنیاد در مواردی که منافع آمریکا ایجاب کند، روش‌های خشونت آمیز را تجویز می‌کنند؛ برای مثال “کلیفورد دی می” از گردانندگان بنیاد مزبور معتقد است: استفاده از روش‌های پیشرفته  بازجویی نظیر شکنجه و غرق مصنوعی علیه مخالفان رژیم آمریکا مجاز است.

لدین؛ استراتژیست جنگ طلب FDD

“مایکل لدین” یکی دیگر از اعضای برجسته بنیاد  FDD متخصص پروژه های جنگ نرم و کودتاهای مخملین است؛ وی یک فراماسونر است که در موسسه امریکن انترپرایز نیز صاحب کرسی است؛ لدین اگر چه عضوی از بنیاد دفاع از دموکراسی است اما یک جنگ طلب تمام عیار محسوب می شود و معتقد است دموکراسی آمریکایی تنها با خونریزی و غارت حاصل می‌شود!

لدین پیش از حملات آمریکا به افغانستان و عراق، از جمله محرکان نظری سیاستمدران و تصمیم گیرندگان آمریکایی برای این حملات نظامی بود؛ او به سردمداران کاخ سفید و هیئت حاکمه آمریکا توصیه می کرد که جنگ با تروریزم و استقرار دموکراسی را با حمله به خاورمیانه آغاز کنند و این منطقه را به یک کتری داغ تبدیل کنند!

لدین البته در همان زمان حمله آمریکا به افغانستان و عراق، طرفدار پروپاقرص حمله نظامی به ایران بود و مدام در نوشته‌ها و مصاحبه هایش بر ضرورت حمله به ایران تاکید می‌کرد.

جمله معروفی منتسب به لدین وجود دارد که عمق تفکرات جنگ طلبانه او در پوشش مضامین دموکراتیک را نشان می دهد؛ لدین می گوید: «هر ده سال(یا کمی بیشتر) ایالات متحده نیاز دارد که چند عدد کشور کوچک آشغال!! را بردارد و به سمت دیوار پرتاب کند!!! تا فقط به دنیا نشان دهد که معادلات دست ماست».

یکی از مهم ترین فعالیت‌های بنیاد FDD  ترویج تفکر صهیونیسم- مسیحی موسوم به “اوانجلیک” است؛ اکثر اعضای این بنیاد وابستگان به لابی‌های صهیونیستی هستند؛ بنیاد مزبور با اختصاص بودجه‌های هنگفت و با تاسیس شبکه‌های مختلف رسانه‌ای و تبلیغاتی در ترویج نحله فکری صهیونیسم- مسیحی در غرب تلاش می‌کند تا حمایت عمومی از رژیم صهیونیستی و سیاست‌های جنگ‌طلبانه آن را در سطح افکار عمومی غرب ایجاد نماید.

انتهای پیام/میزان

بنیاد FDD به تاسی از استراتژیست‌های آمریکایی، مقابله با اسلام را در زمره مهم‌ترین اهداف خود تعریف کرده و در اساسنامه خود جنگ بزرگ قرن ۲۱ را جنگ با اسلام معرفی کرده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme