https://telegram.me/empireoflies

بلومبرگ: عربستان، متحدانش را برای محدود کردن آثار «برجام» برای ایران بسیج کرده است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: شبکه خبری بلومبرگ خبر داده عربستان سعودی متحدانش را برای کارشکنی در مسیر بهره‌مند شدن ایران از مزایای اقتصادی برجام، بسیج کرده است.

شبکه خبری بلومبرگ بامداد پنجشنبه نوشته عربستان سعودی بعد از ناکامی در متقاعد کردن کشورها به امضای توافق هسته‌ای با ایران، اکنون طرح جایگزینی برای جلوگیری از ارتقاء اقتصادی ایران دارد. 

مطابق این گزارش، «این کشور پادشاهی متحدانش در خلیج (فارس) را بسیج کرده تا اطمینان حاصل کند که چهار ماه بعد از رفه تحریم‌ها علیه ایران، مسیر گشایش ایران در برابر اقتصاد جهانی، هموار نمی‌شود.»

به نوشته بلومبرگ، سعودی‌ها ماه گذشته در مسیر توافق بر سر تثبیت قیمت نفت خام کارشکنی کردند چرا که ممکن بود این اقدام به دستیابی ایران به سهم بیشتری در بازارهای نفتی منجر شود. 

این گزارش، علاوه بر این، می‌افزاید تجار ایرانی در دوبی که زمانی دروازه اصلی اتصال ایران به جهان قلمداد می‌شد، اکنون از محدودیت‌های روزافزون شکایت می‌کنند.

پال پیلار، مقام اسبق سازمان سیا و استاد دانشگاه جورج‌تاون آمریکا می‌گوید: «جدال بر سر جایگاه ایران در منطقه – اینکه این کشور قرار است منزوی باقی بماند یا یک بازیگر اصلی منطقه‌ای باشد – احتمالاً در طول سال‌های آینده هم ادامه خواهد داشت.»

وی افزود: «سعودی‌ها که در طیف طرفدار انزوای ایران قرار دارند، ممکن است برنده این جدال نباشند. اما آنها متحدانی در میان تندروهای آمریکایی دارند که مخالف توافق هسته‌ای بودند.»

تجار ایرانی به شبکه خبری بلومبرگ میگویند با آنکه دوبی هماره با ایران روابط نزدیک داشته اما اخیراً  مجوزهای تجارت برای اتباع ایرانی در آنجا به آسانی تمدید نمی‌شود. ضمن اینکه شهروندان ایران برای گرفتن اقامت در دوبی مشکل دارند و حساب‌های بانکی تحت نظارت و مداقه بیشتری قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/مشرق

شبکه خبری بلومبرگ خبر داده عربستان سعودی متحدانش را برای کارشکنی در مسیر بهره‌مند شدن ایران از مزایای اقتصادی برجام، بسیج کرده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme