https://telegram.me/empireoflies

بلوف بزرگ برای حمله به ایران

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پایگاه آنتی‌وار در یادداشتی به قلم گرت پورتر می‌نویسد: اسناد جدید به دست آمده از ایهود باراک نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که این رژیم طی چند سال اخیر سه بار در آستانه حمله نظامی به ایران بوده است. البته اگر شما داستان رسانه‌های خبری جریان اصلی را باور کنید.

ایران در رسانه‌های آلترناتیو

اما این داستان‌ها را باور نکنید. این ادامه نقشه زیرکانه‌ای است که در تمامی دولت‌های رژیم صهیونیستی مطرح شده است و هدف آن القای این مسأله است که رژیم صهیونیستی همیشه به فکر حمله به ایران است. بررسی دقیق این ادعاها نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی هیچ‌گاه برای حمله به ایران آماده نبوده است.

یکی از این سناریوها در سال ۲۰۱۰ رخ داد زمانی‌که نتانیاهو به ارتش صهیونیستی دستور داد تا برای حمله در بالاترین سطح آمادگی باشد. اما تلویزیون رژیم صهیونیستی در برنامه ویژه‌ای در سال ۲۰۱۲ توضیح داد که این آمادگی برای انجام حمله به ایران نبوده است. در آن زمان اردوغان نخست وزیر ترکیه و داسیلوا رئیس جمهور بزریل با ایران به توافقی درباره تامین سوخت هسته‌ای رسیده بودند. نتانیاهو این توافق را تلاشی برای لغو قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران ارزیابی کرد و با بلوف حمله به ایران تلاش کرد تا رژیم تحریم‌ها را همچنان پابرجا نگه دارد. نتانیاهو می‌دانست که بدون همراهی آمریکا توانایی لازم را برای حمله به ایران ندارد.

سناریوی دیگری که باراک در جریان مصاحبه‌اش به آن اشاره می‌کند به خواسته‌اش از آمریکا برای به تعویق انداختن رزمایش نظامی‌‌اش در بهار سال ۲۰۱۲ برمی‌گردد. وی می‌گوید که این کار را با هدف تدارک حمله به ایران در آن زمان انجام داده است. این تعویق در اواسط ژانویه سال ۲۰۱۲ رخ داد. بنابراین باراک فرصت زیادی برای برنامه‌ریزی برای حمله به ایران داشت. اما این حمله هیچگاه رخ نداد و باراک هیچ توضیحی برای آن ارائه نداد و تنها به گفتن این جمله بسنده کرد که زمان مناسبی برای حمله به دست نیاورده است.

دولت اوباما تظاهر می‌کند که درباره آمادگی حمله رژیم صهیونیستی در جریان قرار گرفته است. اما اوباما در واقع داشت با کمک راهبرد صهیونیست‌ها برای افزایش تحریم‌ها علیه ایران حمایت جمع می‌کرد. آمریکا در واقع از تهدید رژیم صهیونیستی برای حمله به ایران برای افزایش فشارها به ایران استفاده کرده است.

دولت اوباما نیز هر از چندگاهی از این راهبرد استفاده کرده است. در همان هفته‌های ابتدایی روی کار آمدن دولت اوباما در سال ۲۰۰۹، رابرت گیتس و دیوید پترائوس علناً گفتند که رژیم صهیونیستی مجبور است که در چند سال آینده به ایران حمله کند، مگر اینکه تهران برنامه هسته‌ای خود را کنار بگذارد.

انتهای پیام/مشرق

چندی پیش ایهود باراک اعلام کرد که اسرائیل طی چند سال اخیر سه بار از حمله به ایران منصرف شده است. هدف از این حرف‌ها، القای این مسأله است که رژیم صهیونیستی همیشه به فکر حمله به ایران است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme