https://telegram.me/empireoflies

برهنه نگاری شبکه سلطنتی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی با عنوان “رکورد برهنه سوار شدن به ترن هوایی شکسته شد” اعلام کرد: صد و بیست و دو نفر در شهر ساوت‌اند انگلستان با سوار شدن بر ترن هوایی، بدون اینکه لباسی به تن داشته باشند، رکورد تازه‌ای را به جا گذاشتند.
با وجودی که برهنگی کامل در کشورهای غربی از جمله ایالت های امریکا، انگلیس، کانادا، ایتالیا و … نیز جرم محسوب می شود اما این رسانه با نشان دادن چهره ای اخلاقی و انسانی از آن سعی کرد این ناهنجاری را به یک هنجار تبدیل کند.

بی بی سی در توجیه این اقدام نوشت:” عواید این کار صرف امور خیریه برای بیماران سرطانی خواهد شد و گفته می‌شود شرکت‌کنندگان برای کمک به این بیماران در این رکوردشکنی شرکت کرده‌اند. از هر شرکت‌کننده خواسته شده حداقل صد پوند کمک مالی جمع‌آوری کند.”

بی بی سی

این اولین بار نیست که بی‌بی‌سی مسئله برهنه شدن و آزادی جنسی را برجسته می‌کند. این شبکه بارها با پرداخت به گزارش‌هایی هرچند زرد، برهنگی را مسئله شخصی برای آزادی بیان و حتی سیاسی برای مقابله باقدرت حاکمیتی مطرح کرده بود و حالا با دادن چهره ای اخلاقی و انسانی به برهنه شدن، از آن به عنوان ابزاری برای کمک به خیریه ها یاد می کند. سابقا نیز بی بی سی فارسی راهپیمایی چند نفر زن در آمریکا را که به صورت کاملا برهنه بودند به بهانه اعتراض به حجاب اجباری را منعکس کرده بود .

این شیوه زرد نامه نویسی در بی بی سی فارسی از ابتدای پیدایش این شبکه به صورت مداوم دیده شده است و تکنیکی برای جلب مخاطب بیشتر در این رسانه محسوب می شود .البته این رسانه در جریان این خبر رسانی های جنسی ابتدا این اخبار را توسط خبرنگاران خود در شبکه های اجتماعی پخش می کند و پس از آزمودن مخاطب و گرفتن بازخورد مثبت اقدام به انعکاس آن در سایت و شبکه تلویزیونی خود می کنند .

این شبکه در سال گذشته با حمایت از اقدام یک بازیگر زن مقیم فرانسه که خود را برهنه نموده بود و عکسهایش در مجلات فرانسوی چاپ شده بود ،نوشت که برهنه شدن این بازیگر چیزی فراتر از نگاه جنسی به وی است و باید به روح این سوژه توجه نمود و اصولا چنین عکسی فاقد جنبه ها جنسی است !!!

البته این شبکه بار ها از طرف مخاطبان خود به باد انتقاد گرفته شده ولی هر بار توجیهی مثل آزادی بیان و علاقه مخاطبان خاص خود را بهانه کرده و ضمنا خود را رسانه همه ملت ایران می پندارد و داعیه نمایندگی فرهنگ و سنن ایرانیان را نیز دارد .

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme