https://telegram.me/empireoflies
سناتور دموکرات ایالت ورمونت آمریکا از اوضاع اسفبار اقتصادی اقشار کم درآمد و تشدید شکاف طبقاتی در این کشور طی سال‌های اخیر انتقاد کرد.

برنی سندرز: ۲۲ تریلیون دلار از ثروت کشور در اختیار یک درصد آمریکایی‌هاست

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبرنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت آمریکا از اوضاع اسفبار قشر کارگر و متوسط این کشور در ماه‌های اخیر انتقاد کرد و شکاف درآمدی در این کشور را ریشه‌دار دانست.

سناتور برنی سندرز در پیامی به مناسبت روز کارگر اعلام کرد: هنگام بزرگداشت روز کارگر فراموش نکنیم که در ماه‌های اخیر، در حالی که ثروتمندان بسیار ثروتمندتر شده‌اند، ده‌ها میلیون کارگر شغل خود را از دست داده‌اند و بسیاری از خانواده‌ها به سختی غذا تهیه و از تخلیه (خانه خود) جلوگیری می‌کنند. کنگره باید برای حمایت از کارگران اقدام کند.

این سناتور آمریکایی همچنین در پیام دیگری به شکاف درآمدی شدید در آمریکا اشاره کرد و نوشت: در روز کارگر فراموش نکنیم که طی ۳۰ سال گذشته یک درصد بالای (جمعیت) شاهد افزایش ۲۲ تریلیون دلاری ثروت خود بوده‌اند، این در حالی است که نیمه پایین مردم آمریکا (از نظر درآمدی) در واقع کاهش ثروت داشته‌اند. ما به اقتصادی نیاز داریم که برای همه کارساز باشد، نه فقط برای تعداد معدودی.

رئیس جمهور آمریکا نیز در سخنانی به مناسبت روز کارگر باز هم به تعریف و تمجید از اقدامات دولت خود در بهبود اوضاع اقتصادی پرداخت و مدعی شد در ماه اوت ۱.۴ میلیون فرصت شغلی جدید در آمریکا ایجاد شده است.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme