https://telegram.me/empireoflies
وزارت خارجه السالوادور اعلام کرد در حال بررسی سه پرونده مربوط به سوء‌استفاده جنسی از کودکان زیر سن قانونی در مراکز بازداشت مهاجران در خاک آمریکا است.

بررسی پرونده‌های مربوط به سوء‌استفاده جنسی از کودکان مهاجر در آمریکا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغوزارت امور خارجه السالوادور روز چهارشنبه اعلام کرد در حال بررسی سه پرونده مربوط به سوء استفاده جنسی از کودکان زیر سن قانونی در مراکز بازداشت مهاجران غیرقانونی در خاک آمریکا است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، لیدووینا ماگارین، معاون وزیر امور خارجه السالوادور در امور اتباع در خارج این کشور به خبرنگاران گفت: مقامات کنسولگری این کشور با استفاده از وکلای خصوصی در حال بررسی و تحقیق درباره پرونده‌های مربوط به سوء استفاده از کودکان در بازداشتگاه‌های آمریکا در ایالت آریزونا هستند. این مقام به جزئیات بیشتر در این زمینه اشاره‌ای نکرد.

وزارت امور خارجه آمریکا به درخواست اظهارنظر در این زمینه جوابی نداد و سخنگوی اداره مهاجرت و امور گمرکی آمریکا نیز اعلام کرد این سازمان در آریزونا بازداشتگاه برای اعضای خانواده مهاجران در اختیار ندارد.

وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا نیز که مدیریت مراکز نگهداری کودکان مهاجر بدون والدین را در اختیار دارد در این زمینه جوابی ارائه نکرد.

از میان ۲۵۰۰ کودکی که در راستای اجرای سیاست «عدم تحمل» دونالد ترامپ در قبال پدیده مهاجرت غیرقانونی از والدین خود جدا شده و در مراکز خاصی نگهداری می‌شدند تا هفته قبل دو هزار نفر به جمع خانواده‌های خود پیوستند ولی حدود ۵۰۰ کودک هنوز در این اماکن نگهداری می‌شوند.

جداسازی کودکان از والدینشان که در اوایل ماه مه شروع شده بود تا ماه ژوئن ادامه داشت. در این ماه ترامپ به سبب انتقاد‌های بین المللی دستور توقف این روند را صادر کرد.

دولت السالوادور اعلام کرده است ۱۱۸ مورد ثبت شده از خانواده‌هایی را دارد که اعضای جدا شده آن‌ها بار دیگر به هم پیوسته اند ولی درباره تعداد پرونده‌های باقیمانده این قبیل خانواده‌ها اطلاعاتی در دست نیست.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

وزارت خارجه السالوادور اعلام کرد در حال بررسی سه پرونده مربوط به سوء‌استفاده جنسی از کودکان زیر سن قانونی در مراکز بازداشت مهاجران در خاک آمریکا است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme