https://telegram.me/empireoflies

برده‌داری جنسی در عربستان؛ از فتوای تجاوز حلال به زنان سوریه تا خرید و فروش دختران نابالغ

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در تاریخ ۱۴ فروردین ۱۳۹۲ “یاسر الاعجونی”، یک روحانی سلفی اردنی الاصل، فتوایی صادر کرد مبنی بر اینکه مخالفان “بشار اسد”، رئیس جمهور کنونی سوریه، می توانند به زنان علوی، غیر سنی و غیر مسلمان تجاوز کنند و این گناه به حساب نمی آید.

بنابر این گزارش، این نخستین فتوا برای جنگجویان سوری نبود و چند ماه پیش تر نیز یک روحانی سلفی سعودی به نام “محمد العریفی”، فتوایی را صادر کرد که جنگجویان مخالف دولت مشروع سوریه می توانند یک زن غیر سنی یا علوی را برای تجاوز دست به دست میان خود بچرخانند.

روزنامه “آفن‌پست” ماه می سال میلادی ۲۰۱۱ (اردیبهشت ۱۳۹۰) در گزارشی مبسوط از افزایش قاچاق دختران موریتانی به عنوان “عروس کودک” به عربستان خبر داد و نوشت: دختران ۵ تا ۱۲ سال به ثروتمندان سعودی فروخته می‌شوند و در برخی موارد نقش برده‌های جنسی را برای صاحبان خود بازی می‌کنند.

برده‌داری جنسی در عربستان؛ از فتوای تجاوز حلال به زنان سوریه تا خرید و فروش دختران نابالغ
خاطرات نویسنده سعودی از شکنجه اش در عربستان

“امینه ‌المختار”، دبیر انجمن محلی “زنان سرپرست خانوار” در موریتانی درباره قاچاق دختران خردسال به این کشور گفت: اغلب خانواده‌های فقیر موریتانیایی به امید ازدواج دخترانشان با مردان ثروتمند سعودی، فرزندان خود را در ازای پنج الی شش میلیون اوگوئیا (معادل ۲۰ هزار دلار) در اختیار دلال‌ها قرار می‌دهند و دلال‌ها که اغلب همکاری تنگاتنگی با آژانس‌های مسافرتی دارند دختران را به عربستان سعودی منتقل می‌کنند.

به گفته وی، دلال‌ها در ازای جوانی و زیبایی دخترانی که به سعودی‌ها تحویل می‌دهند کمیسیون‌ درخور توجه‌ای از شاهزاده‌ها دریافت می‌کنند. دخترانی که هنوز به سن بلوغ نرسیده‌‌اند در عربستان قیمت بالایی دارند، اما با رسیدن به سن بلوغ باردار و در نهایت طرد می‌شوند. این دختران بدون شبکه حمایتی، وارد خیابان‌ها می‌شوند و هیچ انتخابی جز تن‌فروشی ندارند.

علاوه بر کودکان دختر موریتانی، دختران یمنی نیز از این برده‌داری جنسی بی نصیب نمانده‌‌اند. “احمد القریشی” یکی از اعضای یک سازمان غیردولتی حامی حقوق کودکان در این‌باره می گوید: مردان سعودی به یمن سفر می‌کنند تا با دختران خردسال یمنی رابطه جنسی برقرار کنند و حتی برخی از آنها با این کودکان به طور موقت ازدواج می‌کنند.

برده‌داری جنسی در عربستان؛ از فتوای تجاوز حلال به زنان سوریه تا خرید و فروش دختران نابالغ

در همین ارتباط نشریه ‌‌”یمن آبزرور” آگوست سال ۲۰۰۹ میلادی (مرداد ماه ۱۳۸۸) در گزارشی از گسترش پدیده “ازدواج توریستی” در این کشور خبر داد و نوشت: اغلب دختران یمنی که با توریست‌های عربی به ویژه سعودی‌ها ازدواج می‌کنند پس از رفتن به عربستان و دیگر کشورهای عربی به جرگه زنان خیابانی می‌پیوندند.

“می‌ین سوگانثی”، وزیر امور زنان اندونزی، اواسط سال ۱۹۹۷ (سال ۱۳۷۶ هجری شمسی)اعلام کرد: صدها زن اندونزیایی که اغلب آنان کمتر از ۲۰ سال دارند در عربستان سعودی تن‌فروشی می‌کنند.

شهوترانی سعودی‌ها اما تنها به داخل مرزهای عربستان سعودی ختم نمی‌شود. روزنامه “میدل‌ ایست تایمز” در سال ۲۰۰۹ به نقل از مرکز ملی کودکان گمشده در آمریکا نوشت: سازندگان فیلم‌های پورنو (غیر اخلاقی) در آمریکا قربانیان خود را در مراکزی که جوانان گردهم می‌آیند، جستجو می‌کنند؛ مراکزی مانند فروشگاه‌های بزرگ، باشگاه‌های ورزشی، ایستگاه‌های اتوبوس، مراکز مد و غیره.

برده‌داری جنسی در عربستان؛ از فتوای تجاوز حلال به زنان سوریه تا خرید و فروش دختران نابالغ
تجمع اعتراض آمیز شهروندان آمریکا علیه فروش دختران جوان

بر اساس گزارش این نشریه آمریکایی، سازندگان فیلم‌های پورنو در مراکز عمومی به دنبال طعمه‌های خود می‌گردند و با جوانان و کودکان زیباروی (از هر دو جنس) طرح دوستی می‌ریزند. آن ها پس از جلب اعتماد کودکان و نوجوانان به آنان پیشنهاد شغلی با درآمد عالی می‌دهند، شغلی که هیچ تضادی با مدرسه‌رفتن آنان ندارد و به دختران استقلال مالی بیشتری می‌دهد. در مرحله بعد از طعمه‌ها فیلم و عکس تهیه و برای شاهزاده‌های عربستان ارسال می‌شود.

همچنین در این گزارش آمده است که شاهزاده‌های سعودی نقش بسیار پررنگی در صنعت زیرزمینی سکس کودکان در جهان دارند و اغلب کودکان و نوجوانان انتخاب شده در امریکا و اروپا و دیگر نقاط جهان در مسیر مدرسه، در برابر منازل یا حتی زمانی که با والدینشان در فروشگاه‌ها هستند، ربوده می‌شوند و پیش از این‌که پلیس محلی حتی تحقیقات خود را آغاز کند، آن ها به عربستان سعودی می‌رسند.

برده‌داری جنسی در عربستان؛ از فتوای تجاوز حلال به زنان سوریه تا خرید و فروش دختران نابالغ
تظاهرات ضد برده داری کودکان در هند

به نوشته این روزنامه، ‌دلال‌های شاهزاده‌های سعودی اغلب در مراکز مد و اماکن عمومی کشورهای مختلف از جمله امریکا در جست‌وجوی طعمه‌های خود هستند و مقام‌های ایالات متحده به دلیل مصلحت‌های سیاسی تنها در مواردی که خانواده قربانیان به‌طور تصادفی سرشناس باشند، تلاش می‌کنند تا به دور از نگاه رسانه‌ها مسئله را حل و فصل کنند.

برده‌داری جنسی در عربستان؛ از فتوای تجاوز حلال به زنان سوریه تا خرید و فروش دختران نابالغ

علاوه بر این، پایگاه خبری گاردین در ژوئیه سال ۲۰۱۳ میلادی (تیر ماه ۱۳۹۲) نوشت: زنان فقیر در هند به امید یافتن شغل مناسب اغلب به دام باند‌های غیراخلاقی می‌افتند و حتی قربانی برده‌داری جنسی می‌شوند.

بنابر این گزارش، در یکی از عملیات‌ پلیس هند که ماه آوریل گذشته (اردیبهشت ۱۳۹۲) انجام شد، باند قاچاق “بنگالور” که بیش از ۲۰۰ زن را به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس فرستاده بود، منهدم شد. اعضای این باند در ازای فرستادن هر زن مبلغ ۲۵۰۰ پوند دریافت می‌کردند.

برده‌داری جنسی در عربستان؛ از فتوای تجاوز حلال به زنان سوریه تا خرید و فروش دختران نابالغ
آزادی زنان بنگالی از چنگ قاچاقچیان وابسته به آل سعود

گاردین در ادامه نوشت: همچنین طبق گزارش دیده‌بان حقوق بشر، کارگران مهاجر در عربستان سعودی بین ۱۵ تا ۲۰ ساعت در طول روز کار می‌کنند. این افراد به مراقبت‌های درمانی دسترسی ندارند و در شرایط سختی زندگی می‌کنند. حتی بسیاری از آنان از سوی کارفرمایان خود مورد تعرض و تجاوز جنسی قرار می‌گیرند.

پیش تر یک شبکه آلمانی ناشناس افشا کرده بود که دختران نوجوان سوری برای کمک به وضعیت معیشتی خانواده تنگدست خود، در مقابل دریافت پول به ازدواج با ثروتمندان سعودی تن می دهند.

این شبکه خبری در گزارش خود افزود: شیوخ سعودی به این دختران آواره به عنوان کالا می نگرند و با ۲۰۰۰ یورو با دختر کوچک ازدواج می کنند… سپس آنها را طلاق می دهند.

برده‌داری جنسی در عربستان؛ از فتوای تجاوز حلال به زنان سوریه تا خرید و فروش دختران نابالغ
“ماجد عبدالعزیز آل سعود”

در مهر ماه سال جاری شمسی، خبر تجاوز جنسی پسر ارشد شاه عربستان به چند مستخدم زن در عمارت استیجاری خود در محله “بورلی هیلز” آمریکا به صدر اخبار رسانه های جهان تبدیل شد. با انتشار این خبر، “ماجد عبدالعزیز آل سعود” به اتهام تجاوز جنسی توسط اداره پلیس کالیفرنیا بازداشت شد، اما تنها یک روز بعد با سپرده وثیقه ۳۰۰ هزار دلاری آزاد شد. با آزادی این شاهزاده سعودی، وی بلافاصله با جت شخصی اش به عربستان فرار کرد و پرونده تجاوز به سه زن در سکوت کامل رسانه های داخلی آمریکا مختومه اعلام شد.

سازمان های حقوق بشری همواره با اشاره به سوء رفتار سران آل سعود در کشورهای مختلف اعلام کرده اند که رفتار کارفرمایان این کشور نسبت به مستخدم های خود یادآور دوران برده داری است.

انتهای پیام/میزان

شاهزاده‌های آل سعود عاملان اصلی ترویج زیرزمینی روابط نامشروع با کودکان و دختران جوان در جهان به حساب می آیند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 3.45 ( 2 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme