https://telegram.me/empireoflies

وقتی برخی زبان دشمن در اردوگاه خودی می‌شوند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در یادداشت پیش رو که به قلم دکتر حسن رحیمی(روشن)عضو هیات علمی دانشگاه بوعلی سینا به رشته تحریر در آمده، نگارنده آورده است: برخی افراد در فضاهای مجازی اقدام به زیر سئوال بردن نیروهای مسلح مدافع کشور می­نمایند ومعترض می­شوند که چرا اصلا تمرینات دفاعی انجام شده است! همین نکته، مصداق بارز نفوذ است ؛ که افرادی بعضاً و بدون اینکه خود بدانند زبان دشمن در اردوگاه خودی می­شوند.

متن این یادداشت که به صورت اختصاصی در اختیار خبرنگار ما قرار گرفته، به شرح زیر است:

نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راستای افزایش توان بازدارندگی و دفاعی کشور در برابر تهاجم احتمالی دشمنان،اقدام به برگزاری رزمایش موشکی در کلاسهای مختلف نمود.ایالات متحده آمریکا ورژیم صهیونیستی اولین کشورهایی بودند که به تمرینات مزبور واکنش نشان دادند.

مدعای­ آمریکا قطعنامه۲۲۳۱ شورای­ امنیت سازمان ملل متحد است. درحالیکه بررسی محتوای قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل نشان میدهد که، کلیه قطعنامه ‌های قبلی شورای امنیت علیه ایران لغو شده و تنها برخی محدودیت‌ها به جای ممنوعیت‌های قبلی طی یک سند ضمیمه قطعنامه که از سوی ۱+۵ صادر شده است،‌ اعمال شده و این محدودیت‌ها حتی جزئی از توافق ایران با ۱+۵ است و یا به عبارتی دیگر بخشی از برجام به حساب نمی‌آید و لذا رعایت نشدن آن‌ها به معنی نقض توافق نیست.

بند ۳ ضمیمه ۲ قطعنامه ۲۲۳۱میگوید:از ایران خواسته می‌شود تا هیچ فعالیتی مرتبط با موشک‌های بالستیک طراحی شده برای داشتن قابلیت حمل تسلیحات هسته‌ای صورت ندهد، از جمله شلیک با استفاده از این فناوری موشک بالستیک، تا زمان هشت سال پس از «روز پذیرش برجام» و یا تا زمانی که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گزارشی ارائه دهد که «جمع‌بندی مبسوط» را تأیید کند، بسته به اینکه کدام زودتر اتفاق افتد.معنی آن این است که پس از ۸سال حتی طراحی چنین موشکهایی مشلی نخواهد داشت.این بند صراحت دارد که محدودیت مزبور برای موشکهایی است که برای حمل کلاهک اتمی طراحی شده باشند.در حالیه ایران بارها اعلام کرده است که تا کنون هیچ موشکی را برای حمل سلاح اتمی طراهی نکرده است.بنا بر این ادعای آمریکایی ها حتی مبتنی بر متن قطعنامه نیست و در قالب زیاده خواهی های معمول آمریکا بیان میشود.

وقتی برخی  زبان دشمن در اردوگاه خودی می شوند

از سوی دیگر هیچ کشوری در جهان توان دفاعی خود را به صلاحدید و خواست کشورهای دیگر منوط نمی­کند که ایران دومین آن باشد.برد موشکهای ایران را نه بیگانگان بلکه نیاز های دفاعی کشور تعیین می­کند. اصولا چگونه ممکن است کسی که همواره از گزینه های نظامی روی میز از علیه ایران سخن گفته از ایران بخواهد که برای دفاع از خود آماده نباشد؟غربی ها اگر میخواهند ایران صنعت موشکی­اش را در حد فعلی نگهدارد فقط یک راه دارند وآن این است که هیچگاه ایران را تهدید نکنند.

اما اقدام غرب در برابر آزمایشات اخیر باید درس دیگری نیز برای دولت مردان ما در پی داشته باشد.وآن این است که هیچگاه خوشبینانه به دشمن نگاه نکنند.در حال حاضر آمریکا به صراحت بر خلاف همان قطعنامه ای عمل میکند که خود پذیرفته چگونه میشود به این دولت اعتماد کرد؟

دولت مردان محترم ما متوجه باشند که اولین کشور بعداز آمریکا و اسراییل که موضع منفی گرفته و تهدید به تحریمهای جدید کرده- در حالی که هنوز تعهدات لغو تحریم مندرج در« برجام» را عملی نکرده- دولت فرانسه است.در حالیکه دولت ما قرارداد های بزرگی در مورد خودرو سازی، با فرانسه بسته است .قرار داد هایی که بازار بزگ ایران را به روی شرکتهای فرانسوی باز میکند. از سوی دیگر، قرارداد دهها ملیارد دلاری برای خرید هوا پیمای ایرباس از فراسته بسته شده است- سوای این مساله که آیا این قرار داد ها حتی در صورت عدم بدعهدی فرانسه به نف کشور هست یانه؟ -پرسش این است آیا دولت فرانسه با این سابلقه خصمانه، نسبت به ملت ایران، همین قرا دادها را اجرا خواهد کرد ؟.

نکته دیگر، ارتباط واکنش غرب در باره آزمایشات موشکی ایران با بحث «نفوذ» است. در حالیکه ادعای غرب حتی خلاف محتوای قطع نامه ۲۲۳۱ است.و روش خصمانه این دولت در ۳۸ سال گذشته برکسی پوشیده نیست. برخی افراد در فضاهای مجازی اقدام به زیر سئوال بردن نیروهای مسلح مدافع کشور می­نمایند ومعترض می­شوند که چرا اصلا تمرینات دفاعی انجام شده است! همین نکته، مصداق بارز نفوذ است ؛ که افرادی بعضاً و بدون اینکه خود بدانند زبان دشمن در اردوگاه خودی می­شوند.

انتهای پیام/بولتن نیوز

برخی افراد در فضاهای مجازی اقدام به زیر سئوال بردن نیروهای مسلح مدافع کشور می­نمایند ومعترض می­شوند که چرا اصلا تمرینات دفاعی انجام شده است!

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme