https://telegram.me/empireoflies

برخورد پلیس انگلیس با سازندگان یک مستند ایرانی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: سفر زوج آلمانی با شعار «ایران محشر است» و پخش مستند آنها از شبکه پرس‌تی‌وی در شبکه‌های ماهواره‌ای بازتاب زیادی داشته است.

برخی از این شبکه‌ها  ضمن پخش کردن گزارشی، حادثه برخورد پلیس لندن را با خانواده ایوان بررسی کرده‌اند.طبق این گزارش، پلیس به‌علت درج عبارت «ایران محشر است» به این خانواده جهانگرد ظنین می‌شود و ماشین آنها را بازرسی می‌کند.

ظاهراً پلیس مبارزه با تروریسم جاده‌های منتهی به محل پارک خودروی آنها را مسدود و موزه جنب خودرو را به سرعت تخلیه کرده بود و سپس به این ون تبلیغاتی یورش برد. پلیس بعد از شکستن شیشه‌های ون اما به جای بمب با مشتی عروسک و لوازم‌التحریر مواجه می‌شود.

کریستین ایوان از اینکه در اولین دیدارشان از انگلیس، شعار «ایران با‌شکوه است» این اتفاقات را رقم زده ابراز شگفتی کرده و در سایت کمپین تبلیغاتی خود سعی کرده به زبانی ساده مسئله را برای انگلیسی‌ها جا بیندازد: «‌در این مدت هزاران پیام عذرخواهی را از طرف مردم خصوصاً مردم انگلیس دریافت کردیم. از این همه ابراز همدردی تحت تأثیر قرار گرفتیم. انگلیسی‌ها به خوبی ایرانی‌ها هستند؛ وقتی که می‌گوییم ایران با شکوه است منظورمان این نیست که این کشور باشکوه از همه کشورهای دیگر باشکوه‌تر است. قصدمان تحریک دیگران نبود بلکه هدف ما گسترش پیام صلح است.»

خانواده ایوان می‌گویند این کار را به علت علاقه به ایران انجام داده‌اند و هدفشان ترویج شعار «رابطه خوب با شرق» بوده است.

این زوج آلمانی به همراه فرزندشان در گشت‌وگذاری در اروپا، تابستان امسال به ده‌ها کشور از جمله بلغارستان، رومانی، لهستان، اتریش، آلمان، هلند و بلژیک، سفرکرده‌اند.، آنان مستند «ایران محشر است» را که در بخش مستند شبکه پرس‌تی‌‌وی تهیه شده، به افراد مختلف هدیه داده‌اند. این مستند، گزارش سفر خانواده ایوان به نقاط مختلف ایران است.

این مستند اکنون با داشتن حدود ۱۹ هزار بازدید کننده در صفحه vimeo شبکه پرس‌تی‌وی، رتبه نخست بیشترین بازدید کننده را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/کیهان

پلیس انگلیس با سازنده‌گان آلمانی مستند «ایران محشر است» برخورد خشن کرد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme