https://telegram.me/empireoflies

بختیار می‌گفت حاضر است برای مبارزه با انقلاب از شیطان هم کمک بگیرد!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغچند روز پیش سالگرد قتل شاهپور بختیار نخست وزیر ۳۷ روزه رژیم پهلوی بود که در اوایل دهه هفتاد در خانه خود در فرانسه توسط اقوامش به دلایل نامشخص به قتل رسید.

در همین رابطه رادیو فردا مستندی رادیویی ساخت که در پنج قسمت در این ایام پخش شد.در قسمت آخر این مستند رادیویی که به رابطه بختیار با صدام اشاره شده نکات جالبی آمده است.

شاپور بختیار در فاصله چند ماه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با کمک نوه اش و یک رابط اسرائیلی با یک پاسپورت جعلی از ایران خارج شد و از فرانسه مبارزه همه‌جانبه‌ای را علیه نظام مقدس اسلامی آغاز نمود.

از آن جایی که وی به روشنی می دانست پاین مبارزه خرج دارد ! و به همین دلیل بختیار تصمیم گرفت که از منابع مالی مختلف برای این کار بهره ببرد. اول از همه اشرف پهلوی خواهر دوقلوی شاه و اسدالله رشیدیان و بعد هم دولتهای خارجی.البته در این مستند یاد آوری می شود که بختیار برای مبارزه از دو تن از بزرگترین دشمنان مصدق در کودتای ۱۳۳۲ که اشرف و خانواده رشیدیان است کمک گرفت که همین موضوع در سال های بعد بهانه ای به دست منتقدانش داد که برای مبارزه با دشمنان مصدق همکاری کرده و این موضوع با حمایت بختیار از مصدق در دوران نخست وزیری در تضاد بود .البته هنوز افراد در جبهه ملی به این مشی مصدق معترضند و وی را خائن به آرمان های جبهه ملی می دانند.البته حامیانش اعتراف می کند.

در ادامه این مستند می آید وقتی گروهی از نظامیان (طراحان کودتای نوژه) با او تماس گرفتند، بختیار یک منبع تمام‌نشدنی پیدا کرده بود: صدام حسین! حتی وقتی این کودتا نافرجام ماند نیروهای عمل کنند قبل از این که بتوانند هیچ حرکتی انجام دهند توسط پاسداران انقلاب دستگیر شدند بعد از حدود سه ماه صدام به ایران حمله کرد، رابطه مالی بختیار با او قطع نشد.و وی دست در دست صفاکترین دشمن ملت ایران برای تصرف خاک میهنش نهاد.

در قسمت پنجم مستند «بختیار» که از رادیو فردا پخش شده نزدیکانش اعتراف می کنند که ابعاد رابطه وی چگونه بوده و صدام چقدر به بختیار پول داده. ضمن اینکه استدلال بختیار و احساسات اطرافیانش درباره رابطه با رئیس‌جمهور بدنام عراق شنیده می شود.

در این مستند گفته می شود که اسنادی که اخیرا از طبقه بندی محرمانه وزارت خارجه بریتانیا خارج شده نشان می دهد که بختیار از دولت صدام در خواست نمود که به ایران حمله نظامی کند و حتی در روز حمله عراق به ایران در عراق در کاخ ریاست جمهوری این کشور بود!

در گزارشی که توسط مسئول میز خاورمیانه در سازمان جاسوسی انگلستان در سال ۱۳۵۹ نوشته شده آمده که صدام از نیروهای مخالف حکومت ایران خواسته بود تا پشت نیروهای عراقی حرکت کنند تا دول خود را در مناطق اشغالی تشکیل دهند و به همین دلیل بختیار در عراق حضور داشت.

بسیاری از تحلیل گران در این مستند می گویند که توصیه های بختیار به صدام در حمله به ایران تاثیر بسیار زیادی بر صدام در تشویق وی برای حمله داشت. و این امر غیر قابل انکار است. ولی حامیانش این تحلیل ها را رد می کنند.

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: چند روز پیش سالگرد قتل شاهپور بختیار نخست وزیر ۳۷ روزه رژیم پهلوی بود که در اوایل دهه هفتاد در خانه خود در فرانسه توسط اقوامش به دلایل نامشخص به قتل رسید. در همین رابطه رادیو فردا مستندی رادیویی ساخت که در پنج قسمت در این ایام …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme