https://telegram.me/empireoflies

بختیار از دست‌بوسی حضرت امام تا اقدام به ترور ایشان

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: شاپور بختیار از چهره های شاخص جبهه ملی بود که سابقه زندانی شدن بعد از کودتای بیست و هشت مرداد ۱۳۳۲ را در نیز کارنامه خود داشت، او به همراه کریم سنجابی، داریوش فروهر در سال ۱۳۵۶ نامه ای سرگشاده و انتقادی به شاه نوشت که بعدها به نامه سه امضایی معروف شد، اما چرخش روزگار، همین بختیار را آخرین نخست وزیر پهلوی کرد؛ البته با هدایت موساد که بعد از نخست وزیری به دنبال به شهادت رساندن امام بود.

به گزارش بولتن نیوز، نامه زیر را بختیار در هفتم شهریور ۵۶ خطاب به امام خمینی که در آن روزها در نجف اشرف بسر می بردند، نگاشته است:

بختیار از دست‌بوسی حضرت امام تا اقدام به ترور ایشان«هفتم شهریور ماه ۵۶. حضرت آیت الله خمینی دامت برکاته؛ خاطر مبارک شاید از انتشار اعلامیه مورخ ۲۲ خرداد ۵۶ که با امضای اینجانب و آقایان دکتر کریم سنجابی و داریوش فروهر در تهران انتشار یافته است اطلاع حاصل فرموده اید. ما در مقابل خلق و خدا بیان این حقایق را ادای وظیفه ملی ودینی خود دانسته ایم و اوضاع کشور را همانطوری که هست بگوش هموطنان خود ودنیای خارج رساندیم. در این ایام که برای چند روز اقامت در فرانسه بودم با دوستان وهمفکران خود تبادل نظر کردم واکنون به وسیله دوست مبارز خود آقای ابوالحسن بنی صدر این عریضه را به حضور آن حضرت تقدیم می دارد. عطف نظر به گذشته و سوابق امضا کنندگان نامه ی مذکور خواستم استدعا نمایم که به منظور وسعت بخشیدن به مبارزات وایجاد هماهنگی بیشتر بین افراد ملت مسلمان در صورتی که مقتضی بدانید به هر نحو که صلاح باشد ما را در این راه خیر، هدایت و حمایت فرمائید. باسلام و تهیت [تحیت]، ارادتمند شاپور بختیار.»

خمینی را بکشید
مقام عالی موساد در گفتگو با برنامه “به عبارت دیگر” بی بی سی می گوید: “روز ٣٠ دی ١٣۵٧ نخست وزیر بختیار با ما تماس گرفت و گفت خمینی را بکشید. ما به بختیار پاسخ منفی دادیم و بقیه کشورها هم پاسخ رد دادند. من ظرف چند ماه بعد انقلاب وقتی شناخت بیشتری از خمینی و انقلابیون پیدا کردم، پشیمان شدم و فکر کردم اگر به عقب برمیگشتم، پاسخ دیگر می دادم و رئیس موساد را متقاعد میکردم. بختیار با نماینده های ٣ سرویس اطلاعاتی خارجی برای ترور [امام] خمینی رایزنی کرده بود، اما کسی به او جواب مثبت نداد.”

٢ هفته پیش جواد خادم وزیر مسکن بختیار در گفتگو با عنایت فانی در همین برنامه گفته بود، بختیار در برابر درخواست موساد برای ترور امام سکوت کرد، اما تایید کرد که بختیار با موساد روابط تنگاتنگی داشت.

بختیار از دست‌بوسی حضرت امام تا اقدام به ترور ایشان

بختیار با کمک اسرائیل نخست وزیر شد
جواد خادم گفت: “اسرائیل، بختیار را نخست وزیر کرد و بختیار با کمک اسرائیل میخواست تا حکومت ایران را از بین ببرد. اسرائیلی ها نخست وزیری بختیار را به شاه قبولاندند و او را نخست وزیر کردند. این کار مغایر با اصول جبهه ملی نبود. اگر امروز هم اپوزیسیون از این کمک ها استفاده کند، هیچ اشکالی ندارد و با همین روند می توان به دموکراسی رسید.”

منبع: بولتن نیوز

انتهای پیام/

شاپور بختیار نامه ای سرگشاده و انتقادی به شاه نوشت که بعدها به نامه سه امضایی معروف شد، اما چرخش روزگار، همین بختیار را آخرین نخست وزیر پهلوی کرد؛ البته با هدایت موساد که بعد از نخست وزیری به دنبال به شهادت رساندن امام بود.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme