https://telegram.me/empireoflies
پس از سال‌ها، مقامات ارتش آمریکا هنوز نمی‌دانند چرا آمار خودکشی در میان نظامیان این کشور تا این حد بالاست.

بحران خودکشی در میان نظامیان آمریکایی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغمدت‌ها گفته می شد روزانه دست کم ۲۲ کهنه سرباز آمریکایی خودکشی می کنند، یعنی در هر ۶۵ دقیقه یک نفر. اما به نظر می رسد در تمام طول این مدت ‎آمار و ارقام اشتباه بوده و عمق این فاجعه بسیار بیشتر از آن است که قبلاً گمان می رفت.

خبرنگار شبکه تلویزیونی پرس تی وی در گزارش خود در این باره گفت: آمریکا یکی از بزرگترین و پیشرفته‌ترین ارتش های جهان را دارد، اما یک بحران بزرگ نیز دارد: خودکشی در میان نظامیان خود.

مدت های طولانی است که گمان می رود روزانه دست کم ۲۲ کهنه سرباز آمریکایی خودکشی می کنند یعنی یک نفر در هر ۶۵ دقیقه. این ‎آمار نگران کننده با اختلالات روانی پس از حضور در درگیری های نظامی در مناطق جنگی ارتباط دارد. اما هم اکنون به نظر می رسد این آمار در تمام طول این مدت اشتباه بوده است. بنابر اعلام اداره امور کهنه سربازان آمریکا، آمار همواره نه تنها شامل موارد خودکشی کهنه سربازها بوده بلکه شمار خودکشی های سربازان وظیفه، اعضای گارد ملی و نیروهای ذخیره را در بر می گرفته است.

تازه ترین گزارش درباره میزان خودکشی نظامیان آمریکایی نشان می دهد از هر ۱۰ خودکشی، هفت مورد مربوط به نظامیان در حال خدمت است. کارشناسان معتقدند علت آمار بالای خودکشی نظامیان مربوط به افزایش قرار گرفتن در معرض آسیب های روحی، فشارهای مالی و جراحت هایی ناشی از جنگ است.

یک شهروند آمریکایی گفت: ”از زمان حملات یازده سپتامبر ما شاهد حدود مرگ هشت هزار نفر به خاطر درگیری و فعالیت های جنگی بوده ایم. این در حالی است که آماری که درباره آن چیزی نشنیده اید، این است که صد هزار کهنه سرباز از آن تاریخ تاکنون خودکشی کرده و جان خود را از دست داده اند.»

از عوامل مهم دیگر در خودکشی نظامیان، فشار عصبی ناشی از این باور در میان نظامیان آمریکایی است که جنگ های فعلی آمریکا هرگز پایان نخواهد یافت و نیز احتمال اعزام بی پایان (نظامیان به مناطق جنگی) در آینده وجود دارد. آمار خودکشی در میان نظامیان در حال خدمت و کهنه سربازان به ویژه نظامیان و کهنه سربازان زن، همچنان از موارد خودکشی در میان مردم عادی آمریکا بیشتر است. احتمال اینکه زنان در ارتش مورد آزار و اذیت جنسی، تبعیض و تجاوز جنسی قرار گیرند و با آسیب های روانی پس از آن رو به رو شوند، بیشتر از مردان است. اداره امور کهنه سربازان آمریکا مشغول همکاری با پنتاگون برای بهبود کمک به پرسنل نظامی است.

اما بعد از این همه سال، ارتش آمریکا هنوز نمی داند چرا آمار خودکشی در میان نظامیان این کشور تا این حد بالاست و بدتر از آن، این است که آنها نمی دانند برای کاهش این آمار چه می توان کرد.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

پس از سال‌ها، مقامات ارتش آمریکا هنوز نمی‌دانند چرا آمار خودکشی در میان نظامیان این کشور تا این حد بالاست.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme