https://telegram.me/empireoflies
یک دادگاه فدرال در کانادا، حکم داد مبلغی حدود یک میلیارد دلار به صدها قربانی تجاوز، آزار و تبعیض جنسی در ارتش این کشور غرامت پرداخت شود.

بحران آزار‌جنسی در ارتش کانادا/ پرداخت غرامت یک میلیارد دلاری به قربانیان

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغیک دادگاه فدرال در کانادا، حکمی را صادر کرد که براساس آن دولت باید مبلغی حدود یک میلیارد دلار به صدها قربانی تجاوز، آزار و تبعیض جنسی در ارتش این کشور غرامت پرداخت کند.

قربانیان که برخی از آنها هنوز در نیروهای مسلح کانادا یا در وزارت دفاع مشغول به کار هستند، پس از تحقیقات مستقل در سالهای ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ میلادی، اقدام به تشکیل پرونده کردند. براساس این تحقیقات یک «فرهنگ مخفی جنسیت زده» در میان نیروهای نظامی کانادا وجود دارد که نسبت به زنان جنسی رویکرد متخاصمی دارد و شرایط را برای رفتارهایی چون آزار و تجاوز جنسی مساعد کرده است.

تصمیم به پرداخت غرامت به اکثر این ۷۰۰ قربانی در ماه ژوئیه گرفته شده بود و دادگاه فدرال بطور رسمی پراخت آن را مورد تایید مجدد قرار داد.

به هر یک از قربانیان براساس وضعیت پرونده بین ۵ تا ۵۰ هزار دلار غرامت پرداخت خواهد شد با این حال به برخی از قربانیان که به دلیل صدمات استثنایی دچار اختلال استرس پس از حادثه شده‌اند، ممکن است تا ۱۰۰ هزار دلار اضافه پرداخت شود.

یک پژوهش رسمی در نوامبر ۲۰۱۶ نشان می دهد که دست کم هر روز، سه مورد خشونت جنسی در میان نیروهای مسلح کانادا اتفاق می افتد که معمولا از سوی فردی که در مقام بالاتری قرار دارد نسبت به زیردستان اعمال می شود.

این در حالی است که تام لاوسون رئیس ستاد مشترک ارتش کانادا برای توجیه افزایش تجاوز به نظامیان زن در ارتش این کشور گفت: «تعرض جنسی در ارتش ناشی از سیستم بیولوژیکی سربازان است و می توان آن را توجیه پذیر دانست.»

لاوسون این اظهارات را در مصاحبه با شبکه سی بی اس اعلام کرد.

وی در مصاحبه با سی بی اس گفته بود تعرض جنسی به زنان در ارتش این کشور به سبب آن است که افراد سیستم درونی شان به این مسئله ترغیبشان می نماید و احساس می نمایند تحمیل خواسته های شان به دیگران امری منطقی است.

انتهای پیام/جام نیوز

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme