https://telegram.me/empireoflies

بحران‌آفرینی باند رشتی‌ها در رادیو‌ فردا

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: چند روز پیش خبری در رسانه های فارسی زبان خارج کشور منتشر شد که محمدرضا یزدان‌پناه از کارمندان فعال در بخش فارسی رادیو اروپای آزاد موسوم به “رادیوفردا” از این شبکه خبری اخراج شده است.وی در صفحه فیسبوک خود با تایید این اخراج نوشته بود:خبرنگاران نورچشمی مدیریت رادیوفردا در سال‌های اخیر و به تکرار، با زیر پا گذاشتن آشکار قوانین و مقررات این رادیو، در شبکه‌های اجتماعی علیه مخالفان جمهوری اسلامی و حتی در حمایت از نهادهای امنیتی و نظامی حکومت اظهارنظر کرده‌اند و از چتر حمایت غیرقانونی مدیریت رادیوفردا برخوردار بوده‌اند؛ اما من به دلیل اعتراض به این وضعیت، اعتراض به تبدیل شدن رادیوفردا به محلی برای تخریب‌گران مخالفان جمهوری اسلامی و روشنگری در شبکه‌های اجتماعی از رادیوفردا اخراج شدم.

یزدان پناه رادیوفردا را متهم کرده که اخبار را به نفع نظام دست کاری می کند. البته هیچ کس این اتهام وی را باور نکرد چرا که سیاست های ضد ایرانی شبکه های صدای آمریکا و رادیو فردا از سال ها پیش بر همگان مشخص است. محمدرضا یزدان‌پناه در ادامه نوشته بود که “آرمان مستوفی”، مدیر رادیوفردا در آخرین روز کاری وی خطاب به او گفته که اخراجش، «تاوان گزارش انتقادی اخیر روزنامه وال‌استریت‌جورنال» درباره این رادیو است.

اخراج یزدان پناه از رادیو فردا موجی از انتقادات را به این رادیو و شبکه آمریکایی را در بر داشته است و عمده فعالین اپوزیسیون چند روز پس از این واقعه خواستار تغییر در مدیریت این شبکه آمریکایی شدند و حتی عده ای از اپوزیسیون خواستار تجمع در برابر مقرر بی بی جی یعنی مدیر بالادستی رسانه های دولتی در آمریکا شدند.

در همین زمینه نیک آهنگ کوثر از افراد نزدیک به رضا ربع پهلوی که مقتدای وی یعنی شازده پهلوی بار ها از مقامات آمریکایی خواسته بود تا مدیریت این دو رسانه را تغییر دهد در یادداشتی در فیس بوک خود از باند هایی خبر داده که مدیریت این رسانه های دولتی آمریکا را بر عهده دارند.

رادیو فردا

این روزنامه نگار خارج نشین در حالی از حضور عده ای از غرب گرایان افراطی در بخش مدیریت این رسانه ها خبر داده که بسیاری از آنان در دوره هایی از بزرگان روزنامه های زنجیره ای دوران اصلاحات در ایران بوده اند. وی البته به این موضوع نکته ای را اضافه کرده و خبر از باندی تحت عنوان باند رشتی ها در رادیو فردا داده که با گرد آوری افراد که اصالتا اهل استان گیلان و شهر رشت هستند و در این شبکه خود را فرای قانون می پندارند و افراد دیگری را که در شبکه های دیگر مشغول کار هستند و اصلیتی رشتی دارند را در این شبکه گرد خود جمع می کنند.

وی نامی از کسی نبرده ولی سابقه افراد شاغل در این شبکه نشان می دهد که افرادی مثل نیوشا بقراطی و همسرش بیتا ملکوتی که سردبیر این شبکه می باشد و هم چنین افرادی مثل کامبیز و کیوان حسینی و فرین عاصمی همگی اصالتی رشتی دارند و علاوه بر این صادق صبا بعد از اخراج از بی بی سی فارسی به این جمع پیوسته و یک برنامه ثابت در این شبکه دارد که وی نیز اصالتی رشتی دارد.

گفتنی است یزدان پناه در آشوب های پس از انتخابات سال ۸۸ بازداشت و تفهیم اتهام شده بود. وی متهم به اقدام علیه امنیت ملی از طریق شرکت در تجمعات اعتراضی پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری، فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی از طریق انتشار مطالب خلاف واقع در روزنامه ها، سایت‌ها و وبلاگ شخصی، تشویش اذهان عمومی توسط القای انجام تقلب در انتخابات ۲۲ خرداد ۸۸ و همکاری با دول متخاصم از طریق مصاحبه با رسانه های بیگانه وابسته به این دولت‌ها شده بود.هم چنین وی از نویسندگان سایت تعطیل شده روزآنلاین نیز بود.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme