https://telegram.me/empireoflies

با «بهشتی» تا بهشت

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدقایقی از ترور نگذشته بود که یکی از مهاجمین توسط نیروهای انتظامی دستگیر و بازداشت شد. قاضی ویژه قتل اعلام کرد تا تکمیل تحقیقات نمی‌توانیم هیچ اطلاعی در اختیار روزنامه‌ها قرار دهیم. وی تنها دستگیر شدن یک تن، کشته شدن سه نفر و زخمی شدن یک تن دیگر را در این حادثه تایید کرد. یک روز بیشتر از این حادثه نگذشته بود که گروهک منافقین ترور شهید لاجوردی را برعهده گرفت. به گزارش خبرگزاری فرانسه‌، یک سخنگوی این گروهک محارب در تماس تلفنی با خبرگزاری مذکور در نیکوزیا، اعلام کرد که این گروهک حاج اسدالله ‌لاجوردی و دو تن دیگر از همراهان وی را ترور کرده است.

139206011326224311033934-768x535.jpg

خدایا ! تو شاهدی چندین بار به عناوین مختلف ، خطر منافقین انقلاب را ( همانان که التقاط ، به گونه منافقین خلق سراسر وجودشان را و همه ذهن و باورشان را پر کرده و همانان که ریاکارانه برای رسیدن به مقصودشان ، دستمال ابریشمی بسیار بزرگ – به بزرگی مجمع الاضداد – به دست گرفته اند ، هم رجایی و باهنر را می کُشند و هم به سوگشان می نشینند ، هم با منافقین خلق ، پیوند تشکیلاتی و سپس … ! برقرار می کنند ، هم آنان را دستگیر می کنند و هم برای آزادیشان و اعطای مقام و مسئولیت بدانان تلاش می کنند و از افشای ماهیت کثیف آنان سخت بیمناک می شوند ، هم در مبارزه علیه آنان و در حقیقت برای جلب رضایت مسئولین و نجات بنیادی آنان خود را در صف منافق کُشان می زنند و هم در حوزه های علمیه به فقه و فقاهت روی می آورند تا مسیر فقه را عوض کنند ) ، به مسئولین گوشزد کرده ام ولی نمی دانم چرا ؟ ( گرچه نسبت به بعضی ، تا اندازه ای می دانم چرا !) ترتیب اثر نداده اند.

متن فوق بخشی از وصیت نامه شهید لاجوردی است که در آن از دست منافقان آه مظلومیت می کشد. همان هایی که عاقبت با تیر کینه شهد شهادت به اسدالله لاجوردی خوراندند.

***شهید لاجوردی تا روز و لحظه شهادت اندکی در راه پرخیر و برکت اسلام انقلابی و انقلاب اسلامی تزلزل به خود راه نداد، به راستی که او یادآور این آیه برای مومنین به راه و صراط انقلاب بود که « مُحَمَّدٌ رَسولُ اللَّهِ وَالَّذینَ مَعَهُ أَشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم  تَراهُم رُکَّعًا سُجَّدًا یَبتَغونَ فَضلًا مِنَ اللَّهِ وَرِضوانًا سیماهُم فی وُجوهِهِم مِن أَثَرِ السُّجودِ» «محمّد (ص) فرستاده خداست؛ و کسانی که با او هستند در برابر کفّار سرسخت و شدید، و در میان خود مهربانند؛ پیوسته آنها را در حال رکوع و سجود می‌بینی در حالی که همواره فضل خدا و رضای او را می‌طلبند؛ نشانه آنها در صورتشان از اثر سجده نمایان است»

خلاصه ای از زندگینامه پر بار شهید لاجوردی

اول شهریور، سالگرد ترور یکی از چهره‌های خدوم و انقلابیِ قوه قضائیه، شهید اسدالله لاجوردی‌ است. ایشان شهیدی برخاسته از مستضعفین جامعه بودند که در جنوب تهران متولد شدند. پدرشان هیزم‌فروش بود. گرایش قوی دینی، ایشان را به تحصیل علوم حوزوی واداشت که در کنار کار در بازار تهران و اشتغال به فروش روسری و دستمال، دروس حوزوی رو هم میخواندند و شاگرد شهدای والامقامی چون شهید بهشتی و شهید مطهری بودند.

ایشان در سال ۱۳۴۹ به اتهام حمله به دفتر هواپیمایی رژیم غاصب صهیونیستی در تهران که پس از برگزاری مسابقه فوتبال میان تیم ملی فوتبال ایران و تیم فوتبال اسرائیل انجام شد، بازداشت و پس از محاکمه به ۱۸ سال حبس جنایی محکوم شد و از آن سال، جز چند ماه، بقیه مدت رو تا آغاز انقلاب اسلامی در زندان گذراند و شکنجه‌های طاقت فرسای بسیاری رو تحمل کرد.

بعد از انقلاب ایشان با توجه به دانش عمیقی که در مسائل قضایی داشتند و با تجاربی که از دوران طولانی زندان بدست آورده بودند، مسئولیت های قضایی رو به عهده گرفتن و از انتصاب به دادستانی انقلاب تهران به وسیله شهید بهشتی و همچنین تصدی مسئولیت سازمان زندان ها و سایر مسئولیت های قضایی، در خدمت دستگاه قضا بودند و نقش تعیین کننده‌ای در مبارزه با گروهک های تروریستی از جمله منافقین داشتند که همین موضوع باعث شد دشمنان انقلاب و اسلام کینه ایشان را به دل بگیرند و ایشان را در ۱ شهریور ۱۳۷۷ در محل کسبشان در بازار تهران، درحالی که بدون هیچ تکلفی، کاسبی ساده‌ی قدیمی خود را ادامه میدادند، توسط دو نفر از اعضای منافقین ترور کنند و به شهادت برسانند.

شهید«سید اسدالله لاجوردی» از جمله کسانی بود که در نهضت انقلابی ایران نقش داشت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی‌ نیز وظایف مهمی ‌را در جهت استحکام نظام جمهوری اسلامی ‌بر عهده گرفت. در جریان مبارزات فداییان اسلام و آیت‌الله کاشانی قرار گرفته و به فعالیت‌های سیاسی کشیده می‌شود. در سال‌های تبعید امام به دلیل فعالیت‌های مبارزاتی سه بار دستگیر و به زندان محکوم شده و مورد شکنجه قرار می‌گیرد. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد او مقاومت در برابر شکنجه‌های سنگین ساواک بود که هیچ‌گاه نتوانستند از وی اعتراف بگیرند؛ به طوری که وی را «مرد پولادین زندان‌ها» لقب دادند. لاجوردی در معیت بزرگ‌مردانی چون شهید صادق امانی و شهید مهدی عراقی به تشکیل جمعیتی مبارز با عنوان «هیئت‌های مؤتلفه‌ اسلامی» اقدام کرد که‌ یکی از تشکل‌های مؤثر در تبلیغ و ترویج پیام امام و پیشبرد نهضت انقلابی ایشان به شمار می‌رفت و تا کنون نیز پابرجاست.

بخشی از ویژگی های منحصر به فرد شهید لاجوردی

یکی از نقاط بارز شخصیت مرحوم لاجوردی نفاق‌شناسی ایشان و حساسیت‌‌شان به گروه‌هایی مانند منافقین بود. مهم‌ترین دلیل شناخت شهید لاجوردی(ره) از جریان نفاق و منافقین در این دو مورد نهفته است: اول مطالعه عمیق شهید لاجوردی از قرآن کریم و شناخت روش‌ها و رفتارهای منافقین که از زبان وحی الهام گرفته و دوم، هم‌بندی و معاشرت طولانی و تنگاتنگ ایشان در دوره‌های مختلف بازداشت و زندان‌ دوران ستمشاهی با عناصر و رهبران جریان نفاق و بحث‌های گوناگونی که با آنها داشته و زمینه‌های شناخت هرچه بیشتر از این جریان التقاطی را فراهم کرده است.

شهید لاجوردی هرگز در برخورد با منافقین و ضد انقلاب در خود تزلزل راه نداد. موضع شهید در برابر منافقین همان موضع امام(ره) پس از عملیات مرصاد در برابر اعضای این گروهک بود و اگر نبود برخورد قاطع بزرگانی چون لاجوردی، با چنین جنایتکارانی که روی داعش را سفید کرده‌اند، امروز مشخص نبود که برخی روشنفکرنماهای بریده از وطن مشغول خدمت در خانه کدامین کدخدا بودند‌!

برای شهید لاجوردی مقام و منصب هیچ اهمیتی نداشت، شهید تنها به پیروزی انقلابی می‌اندیشید که به بهای بر زمین ریخته شدن خون پاک‌ترین جوانان این وطن به ثمر رسیده بود و هرگز خیانت به این خون‌ها را روا  نمی‌دانست.شهید با وجود برخورد شدید با منافقین هرگز از هدایت زندانیان این گروهک به راهی که ملت برای آن خون داده بودند دریغ نمی‌کرد. بعضی از شخصیت‌هایی که برای سخنرانی در جلسات فرهنگی برای زندانیان می‌آمدند، باور نمی‌کردند در زندان کارهای فرهنگی فراوانی انجام می‌شود که متولی همه آنها هم آقای لاجوردی است. گاهی این افراد چنان دچار تحول می‌شدند که شعارهایشان حسینیه زندان را به لرزه در می‌آورد.

139306021847372063477764.jpg

شهید لاجوردی در بندهای زندان با زندانیان غذا می‌خورد و گاه در کنار آنها به استراحت می‌پرداخت. بارها به همراه زندانیان در کنار سد لتیان به ورزش‌های مفرّح می‌پرداخت و به رغم مخاطرات امنیتی به همراه آنان به نماز جمعه می‌رفت. وی همچنین دفتر کارش را از خیابان شریعتی به داخل زندان انتقال داد تا مشکلات زندانیان را از نزدیک لمس نماید و دستور داد تا میزهای اداری مدیرانش از اتاقهای خصوصی به یک سالن باز منتقل شود و میز ساده خود را نیز در ابتدای درب ورودی سالن قرار داد تا مراقب رضایت‌مندی و پیشرفت کار ارباب رجوع باشد.

13960531090751948117162741.jpg

 

13960428000929_photol.jpg

کسانی که سن‌شان اجازه می‌دهد و با جریان گروهک‌ها و اقدامات تروریستی سال‌های اول پیروزی انقلاب اسلامی آشنایند، به‌خوبی می‌دانند و خود شاهد آن بوده‌اند که مبدع و مبتکر ایجاد فرهنگ توبه و بازسازی شخصیت عناصر گروهک‌های ضدانقلابی فرقان، منافقین و جریانات الحادی و مارکسیستی، شهید بزرگوار لاجوردی(ره) بود که خیل کثیری از این توّابین را سوار بر اتوبوس، نه‌تنها به نماز جمعه که به مراکز تفریح و تفرّج می‌برد و با آنان فوتبال و والیبال بازی می‌کرد.

این رویه را در دوره مسئولیتش در سازمان زندان‌ها نیز تبلیغ و ترویج می‌کرد و به مدیران زندان‌ها توصیه می‌نمود در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی، زندانیان را به نماز جمعه، مراسم عزاداری حسینی(ع)، محافل انس با قرآن و اجتماعات تفریحی و آموزشی ببرند، چرا که اعتقاد داشت این گونه اقدامات در اصلاح و تربیت و بازاجتماعی نمودن شخصیت آنان تأثیر بسزایی دارد.

سایه سنگین نفاق روی نهال نوپای انقلاب اسلامی

در جریان انقلاب اسلامی و دوران پس از پیروزی، برخی از واژه‌ها معنا و مفهومی دوباره یافتند. یکی از این واژه‌ها «منافقین» می‌باشد که در انقلاب اسلامی علاوه بر معنای عام آن که در آیات قرآنی به عنوان دشمن دین و یاران شیطان معرفی شده است،‌ در معنای خاصی نیز کاربرد پیدا کرد. در حالی که در جای جای قرآن به پرهیز از نفاق و نحوه‌ی برخورد با منافقین اشاره شده و حتی یکی از سوره‌های کتاب الهی به این نام و به این موضوع اختصاص یافته است، امام خمینی نیز از واژه‌ی «منافقین» برای مشخص نمودن منحرفان از راه انقلاب و مخالفان مکتب اسلامی استفاده نمود.
بر این اساس، سازمان مجاهدین خلق که با توسل به ایدئولوژی التقاطی مارکسیسم اسلامی به خشونت، ترور و جلوگیری از بازسازی پرداخته بود و مانعی عمده بر سر راه مشارکت سیاسی ـ اجتماعی تلقی می‌شد، به عنوان مشخص‌ترین چهره‌ی نفاق در ایران شناخته شد.

انقلاب اسلامی و حوادث پس از آن چهره‌ی واقعی بسیاری از افراد و گروه‌ها را آشکار ساخت. یکی از این گروه‌ها، که به سبب نادیده گرفته شدن از سوی مردم به اعمال خشونت‌آمیز روی آورد و بسیاری از بزرگان انقلاب و مردم عادی را به شهادت رساند، سازمان مجاهدین خلق است که از سوی امام خمینی با عنوان «منافقین» یاد شد. بنابر آموزه‌های دینی و قرآنی، نه تنها اعمال خشونت‌آمیز این گروه در داخل، بلکه همکاری منافقین با دشمنان ایران، نیز کاملاً مردود شناخته شده است؛ زیرا مطابق با آیات قرآن، کسانی که دم از اسلام می‌زنند اما با دشمنان اسلام رابطه برقرار می‌کنند و حرف‌های دشمنان اسلام را ترویج می‌کنند، همان منافقینی هستند که جایگاهشان همچون کافران در جهنم است.

محمدولی قرنی، آیت‌الله مرتضی مطهری، حاج‌مهدی عراقی و فرزندش، دکتر محمد مفتح، آیت‌الله سید محمود قاضی طباطبایی، محمد کچویی، آیت‌الله مدنی، آیت الله بهشتی، رجایی و باهنر، سید عبدالکریم هاشمی نژاد، آیت‌الله سیدعبدالحسین دستغیب، آیت‌الله علی قدوسی، سیدحسن آیت، آیت‌اللّه عطاءاللّه اشرفی اصفهانی، آیت‌الله محمد صدوقی، اسدالله لاجوردی، علی صیاد شیرازی و هزاران نفر دیگر که هدف تیرکینه منافقان قرار گرفتند گواهی بر جنایتی هستند که منافقان مرتکب شدند. جنایتی که امروز آمریکا و فرانسه و سایر سردمداران تروریسم در حال حمایت از آن ها هستند. و همچنین باید گفت که درخت تنومند و جوان انقلاب اسلامی نیز گواهی است بر بی اثر بودن آفت های ریزی مانند منافقین…

انتهای پیام/اتاق خبر ۲۴

سیداسداللَّه لاجوردی که کارنامه مبارزاتی درخشانی در ایام انقلاب داشت، پس از پیروزی انقلاب اسلامی، از طرف شهید دکتر بهشتی به دادستانی انقلاب اسلامی منصوب گردید و پس از آن ریاست سازمان زندان‏ های کشور را عهده‏ دار شد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme