https://telegram.me/empireoflies

بایکوت هماهنگ بزرگترین همایش انسانی دنیا توسط مدعیان «آزادی بیان»!

اختصاصی به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در حالیکه فردا روز اربعین شهادت امام حسین(ع) و شهدای واقعه عاشورا است، ده‌ها میلیون نفر از عشاق اهل‌بیت(ع) از ده‌ها کشور جهان، در حال پیاده‌روی به‌سوی کربلا هستند.

با این حال تقریبا تمام رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه به‌طور هماهنگ اخبار مربوط به راهپیمایی عظیم اربعین را بایکوت کرده‌اند و از این طریق دشمنی خود با اعتقادات ملت ایران را نشان می‌دهند.

رسانه‌های وابسته به دشمنان جمهوری‌اسلامی و ملت ایران مانند «بی‌بی‌سی فارسی»، «صدای آمریکا»، «رادیو فردا»، «رادیو زمانه»، «یورو نیوز» «العربیه»، «ایران وایر» و امثالهم، با بی‌توجهی به همایش عظیم انسانی اربعین، به‌موضوعات حاشیه‌ای پرداخته و به‌طور کاملاً عمدی راهپیمایی اربعین را سانسور کرده‌اند.

در دنیای امروز به واسطه گسترش رسانه‌های گوناگون، اگر حتی یک خواننده در گوشه‌ای از دنیا فوت کند، کمتر از چند دقیقه تمامی مردم جهان از آن موضوع باخبر می‌شوند و یا اینکه وقتی که در آخرین چهارشنبه ماه اوت در اسپانیا هزاران نفر به سمت یکدیگر گوجه فرنگی پرتاب می‌کنند، این اتفاق به طور گسترده در رسانه‌های جهان بازتاب پیدا می‌کند و در بخش‌های مختلف خبری خود به انعکاس آن می‌پردازند و در سایت‌های خبری انواع گزارش ها و تصاویر آن منتشر می‌شود، اما این رسانه‌ها که ادعای آزادی بیان می‌کنند، حاضر نیستند راهپیمایی میلیونی را حتی در حد یک بخش خبری انتشار دهند.

اینگونه رسانه‌های دولتی که عمدتاً حوزه خبری خود را مسائل ایران می‌دانند، حتی حضور بیش از دو میلیون ایرانی در راهپیمایی بزرگ اربعین را هم دلیل موجهی برای پوشش خبری این رویداد بزرگ نمی‌دانند.

رسانه‌های معاندِ غربی و عربی، این روزها با انتشار برخی از اخبار جهت‌دار در تلاشند تا راهپیمایی عظیم اربعین را کم‌اهمیت جلوه دهند. در حالی که همانندی برای این همایش بزرگ انسانی در هیچ‌جای دنیا وجود ندارد و باید آن را در کتاب رکوردهای جهان ثبت کرد، این رسانه‌ها در هفته‌های گذشته با استفاده از برخی منابع نامشخص، تلاش کردند تا مسیر عبور زائران اربعین را ناامن جلوه داده تا علاقه‌مندان حضور در راهپیمایی بزرگ اربعین را از حضور در این همایش بزرگ انسانی منصرف کنند.

رسانه‌های وابسته به دولت‌های غربی که پیشتر نیز دشمنی خود با ارزش‌های اسلامی اثبات کرده‌اند، به‌جای پرداختن به متن ماجرا، به برخی حواشی بی‌اهمیت پرداخته‌اند. در یکی از این مواد، رسانه‌هایی مانند «رادیو فردا»، «صدای آمریکا» و «بی‌بی‌سی فارسی»، بی‌توجه به سیل جمعیت عشاق اباعبدالله(ع)، مسدود‌شدن مرز مهران به‌سوی عراق و نارضایتی برخی زوار بدون روادید را مورد تاکید قرار داده‌اند و می‌کوشند تا مقامات ایرانی را ناتوان در مدیریت مراسم اربعین معرفی کنند.

این در حالیست که همین رسانه‌ها سال گذشته در ماجرای فاجعه منا، رژیم سعودی را بی‌تقصیر در وقوع آن فاجعه معرفی کردند در عوض، زوار ایرانی را مقصر دانستند.

«صدای آمریکا» و «بی.بی.سی فارسی» از جمله شبکه های خبری فارسی زبانی هستند که ادعای “احترام به دیدگاه و سلیقه مخاطبان” خود را همیشه مطرح کرده و می کنند.

«بی‌بی‌سی فارسی» که مدیران آن بارها از واژه‌هایی مانند «رسانه حرفه‌ای»، «رفتار صادقانه«، «احترام به مخاطبان ایرانی» و … سخن می‌گویند، سال گذشته تنها دو خبر از پیاده روی زائران در کربلا پخش کرد که در هر دوی آنها با القای “عدم وجود امنیت”، به شکلی حرفه‌ای در راهپیمایی و زیارت، شک و تردید بوجود آورد.

تصویر از وبسایت «بی‌بی‌سی فارسی»

تصویر از وبسایت «صدای آمریکا»

این شبکه وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس، امسال و تاکنون هیچ اشاره‌ای به راهپیمایی و تجمع میلیونی نکرده است که خود صداقت رسانه‌های غربی را نشان می‌دهد و رسانه‌هایی که خود را سرمدار آزادی بیان و آزادی رسانه‌ها و مخالف سانسور می‌دانند، امروز خود بزرگترین سانسورگرهای دنیا شده‌اند.

بایکوت خبری کنگره‌ی بزرگِ حسینیِ اربعین امسال که به اذعان مقامات مسئول بیش از ۲۵ میلیون نفر در آن حضور دازند، مانند سالهای گذشته در حالی به‌صورت هماهنگ از سوی رسانه‌های بیگانه و اپوزیسیون دنبال شده که این رسانه‌ها از انعکاس هر تجمع و اعتراض کوچکی در ایران چشم‌پوشی نکرده و حتی از یک تجمع چند نفره برای پروپاگاندا علیه جمهوری‌اسلامی استفاده می‌کنند.

البته هیچ بایکوت رسانه‌ای و سانسور خبری نمی‌تواند نور اهل‌بیت(ع) را در دل مسلمانان و شیعیان حسین (ع) خاموش کند و اگر هزار و اندی سال پیش، جمع کثیری از به ظاهر مسلمانان، با بی‌بصیرتی خود امام زمانشان را تنها گذاشتند و فقط ۷۲ نفر به ندای امام زمان خود لبیک گفتند، اما امروز میلیون‌ها مسلمان و حتی غیرمسلمان از سراسر جهان یکصدا فریاد لبیک یا حسین (ع) را سر می‌دهند.

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در حالیکه فردا روز اربعین شهادت امام حسین(ع) و شهدای واقعه عاشورا است، ده‌ها میلیون نفر از عشاق اهل‌بیت(ع) از ده‌ها کشور جهان، در حال پیاده‌روی به‌سوی کربلا هستند. با این حال تقریبا تمام رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه به‌طور هماهنگ اخبار مربوط به راهپیمایی عظیم …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme