https://telegram.me/empireoflies

باید عربستان را کنترل کرد/ فاجعه‌ای عظیم پیش رو است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ“اسکات پال” مشاور ارشد سیاست انسانی آکسفام** با انتشار یادداشتی در وب سایت آمریکایی “جاست سکیوریتی” (Just Security) به انتقاد از سیاست های ضد بشری عربستان سعودی در رابطه با یمن پرداخته است.

در این یادداشت که تحت عنوان “تلاش عربستان برای خفه کردن یمن، هزاران شهروند یمنی را به مرگ محکوم کرده است” منتشر شده، می خوانیم:

«وقتی بزرگترین بحران انسانی جهان رو به وخیم تر شدن می گذارد، چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

همزمان با محاصره مناطق تحت کنترل حوثی ها در یمن و تلاش عربستان برای خفه کردن آن ها، یک فاجعه عظیم پیش روی ما در حال رخ دادن است.

امروز جامعه بین الملل با آزمایشی بزرگ رو به رو است تا با اراده جمعی خود مانع از وقوع یک خشونت و بی رحمی گسترده شود. اما گویا نتیجه این آزمایش بجز شکست نیست.

در صورتی که جامعه بین الملل سریعا در این رابطه دست به کار نشود، به احتمال زیاد ما شاهد ویرانی بی سابقه ای در یمن خواهیم بود؛ سطحی از ویرانی که هیچ یک از ما شاهد آن نبوده ایم.

حتی پیش از تشدید محاصره وحشیانه و مرگبار یمن از سوی عربستان سعودی، این کشور شاهد گرسنگی فراگیر و شیوع گسترده وبا بوده است و این موضوع حتی با حمایت ضمنی بین المللی صورت گرفته است.

حتی پیش از وقایع اخیر، بیش از ۱۷ میلیون شهروند یمنی نمی دانستند وعده غذایی بعدی شان از کجا تامین خواهد شد و ۷ میلیون نفر از مردم یمن در آستانه قحطی قرار داشته اند.

در سال ۲۰۱۷ بیش از ۹۲۸ هزار مورد مشکوک به بیماری وبا در یمن مشاهده شده است؛ این بزرگترین شیوع وبا در تمام تاریخ است.

در چند هفته اخیر، شرایط در یمن واقعا وحشتناک شده است. پیش از این برخی از کمک های بشردوستانه با نظارت کامل عربستان سعودی اجازه ورود به یمن را دریافت می کرد اما هم اکنون با بالا گرفتن تنش ها، این کمک ها نیز قطع شده و هیچ کمک بشردوستانه ای وارد یمن نمی شود.

“بندر حدیده” که ائتلاف عربی به سختی به دنبال کنترل آن است، جایگاه بسیار مهمی در ارسال کمک ها به یمن دارد. بیش از ۷۰ درصد غذای یمن و میزان قابل توجهی از سوخت این کشور، از طریق بندر حدیده به یمن وارد می شده است که اکنون تحت محاصره قرار دارد؛ این در واقع به معنای مرگ تعداد زیادی از مردم یمن است.

اکنون ذخیره سوخت در برخی مناطق یمن تقریبا به پایان رسیده است؛ این به معنای توقف تدریجی تصویه آب آشامیدنی و خاموش شدن پمپ های آب خواهد بود؛ برق بیمارستان ها قطع خواهد شد؛ یخچال ها خاموش می شوند؛ تنها آب هایی که به فاضل آب آلوده شده است برای نوشیدن باقی خواهد می ماند؛ غذا از وضعیت کنونی هم کمیاب تر می شود؛ بدن های ضعیف شهروندان یمن به بیماری های مختلف دچار خواهد شد؛ نیروهای کمک رسان نیز بدون سوخت وسیله نقلیه قادر به ادامه فعالیت نخواهند بود؛ داروهایی که باید در محیط سرد نگه داشته شوند، فاسد می شوند و رشد بیماری های مختلف باز هم بیشتر خواهد شد…

هنوز فرصت آن وجود دارد که با شکستن محاصره یمن، از بدترین قحطی ده ها سال اخیر در جهان که منجر به مرگ میلیون ها نفر خواهد شد، جلوگیری کرد.»

**آکسفام (Oxfam) نام یکی از بزرگترین گروه‌های بین المللی امدادرسانی برای ریشه‌کن کردن فقر، گرسنگی و بی‌عدالتی، متشکل از ۱۵سازمان در ۹۸کشور، است.

 

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

«همزمان با محاصره مناطق تحت کنترل حوثی ها در یمن و تلاش عربستان برای خفه کردن آن ها، یک فاجعه عظیم پیش روی ما در حال رخ دادن است…»

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme