https://telegram.me/empireoflies

بایدها و نبایدهای انتخابات

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغنظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نظامی است که بر خلاف قواعد یکسویه دموکراسی در مهندسی ۴۰۰ ساله نظام سلطه، با برگزیدن مردم‌سالاری دینی به‌دنبال تحکیم و تعالی روابط دوسویه انسانی و الهی مبتنی بر حفظ و ارتقای کرامت انسان بوده و در این راستا طی ۳۸ سال گذشته به طور میانگین در هر سال یک انتخابات را برگزار کرده و جلوه‌هایی بدیع و تحسین‌برانگیز از مشارکت عمومی و مقبولیت عام در پناه مشروعیت الهی و دینی را با شعار محوری ‌‌‌‌«استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» به رخ جهانیان کشیده است. البته در کنار جمهوریت، «اسلامیت» رکن مهم دیگر نظام سیاسی ایران است که جمهوری اسلامی را از دموکراسی‌های رایج غربی (که به تفوق و ترجیح اراده انسان بر اراده خداوند می‌پردازند) جدا می‌سازد. «اسلام» محتوا و ماهیت اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را تشکیل می‌دهد و ضوابط و احکام و مقررات اسلامی مبنای اصلی سیاست‌ها و قوانین آن محسوب می‌شوند.

همانطور که حضرت امام خامنه‌ای نیز فرموده‌اند: «بعد از تشکیل جمهوری اسلامی که یک رشحه‌ای از رشحات حکومت نبوی در آن به‌وجود آمد، دشمنان جوامع بشری شروع کردند با آن چیزی که مایه رشد این جوامع است مبارزه کنند و آن «اسلام» است. اسلام می‌تواند جلوی ظلم علیه بشریت را بگیرد. امروز سررشته این دشمنی‌ها به‌دست امریکا و صهیونیست‌هاست. با جمهوری اسلامی بیش از جاهای دیگر مبارزه می‌کنند، چون اسلام در ایران بارزتر است و جلوی مطامع آنها را می‌گیرد.

(۵ اردیبهشت ۹۶ در دیدار مسئولان نظام) یکی از مهم‌ترین ابزارهای مشارکت سیاسی مردم و تحقق نظام «جمهوری اسلامی ایران» عرصه انتخابات مختلف است که اگر با دوراندیشی و اتخاذ تدابیر و مقدمات آن از سوی مسئولان و سایر دست‌اندرکاران مبتنی بر «بایدها و نبایدهای انتخابات» عملی شود می‌تواند «جمهوری اسلامی» را در برابر تمامی توطئه‌ها بیمه کند و از آسیب‌ها و خطرات داخلی و خارجی مصون دارد. در اینجا لزوماً به برخی بایدها و نبایدها در عرصه انتخابات بر اساس نگاه امامین انقلاب اسلامی، امام خمینی و امام خامنه‌ای اشاره می‌شود:

۱- نقش مردم با حضور حداکثری در صحنه انتخابات به‌عنوان وظیفه‌ای الهی، ملی و انسانی: «این وظیفه‌ای است الهی، وظیفه‌ای است ملی، وظیفه‌ای است انسانی و وظیفه‌ای است که ما باید به آن عمل بکنیم، همه‌مان باید در انتخابات شرکت بکنیم. » (صحیفه نور ج ۱۸ ص ۳۱۸)

۲- معیارهای انتخاب اصلح: تحقق اهداف نظام و پیشبرد کشور به سمت قله‌های رشد در تمامی حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و… مستلزم انتخاب کسی است که «در بین نامزدهای تأیید شده» بیشترین هماهنگی و سنخیت را با ویژگی‌های اصلح در نگاه حضرت امام خامنه‌ای داشته باشد:

«دارای روحیه مقاوم در برابر دشمنان باشد» ۹۲/۰۲/۰۷
«سیاست‌های اقتصاد مقاومتی داشته باشد.» ۹۲/۰۲/۰۷
«مهذب به اخلاق باشد، به حاشیه‌ها نپردازد و وعده بی‌مبنا ندهد.» ۹۲/۰۲/۰۷
«کاری، مردمی، مقاوم، ارزشی، باتدبیر و قانون‌مدار باشد و درد مردم را حس کند» ۹۲/۰۲/۱۶
«شعارهایی بدهد که منطبق با واقعیات کشور باشد» ۹۲/۰۲/۲۵

«ریخت‌و‌پاش و تبلیغات زیاد از اندازه نداشته باشد.» ۹۲/۰۳/۰۶

رئیس‌جمهور یک کشور بزرگ و توانمند نباید از اخم و تشر دشمن بترسد «برای یک کشور، بدترین موقعیت این است که مسئولین کشور از اخم و تهدید و تشر دشمن بترسند.» (۳۰ فروردین ۹۶)

۳-  پرهیز از تخریب: پذیرش مسئولیت‌ها در نظام اسلامی قبول رسالتی الهی و ملی برای تحقق آرمان‌های اسلامی و خدمت به مردم است. بنابراین چارچوب‌ها و ضوابط دینی اخلاقی اجتماعی و فرهنگی باید از سوی همه مسئولان، دست‌اندرکاران، رسانه‌ها، مردم و… مورد توجه قرار گیرد و به هیچ عنوان نباید شخصیت، حیثیت و آبروی افراد دستخوش تمایلات و خواسته‌ها و اغراض دنیایی دیگران قرار گیرد. متأسفانه گاهی انتخابات در نظام اسلامی به سمت ناخوشایند و نامطلوبی پیش می‌رود و برخی افراد از هر شیوه‌ ناپسند و غیراخلاقی برای تخریب رقیب و بیرون راندن او از صحنه انتخابات استفاده می‌نمایند: «از آقایان کاندیداها و دوستان آنان انتظار دارم که اخلاق اسلامی انسانی را در تبلیغ برای کاندیدای خود مراعات و از هرگونه انتقاد از طرف مقابل که موجب اختلاف و هتک حرمت باشد خودداری نمایند. » (صحیفه نور ج ۱۲ ص ۱۲) معلوم نیست چرا عده‌ای برای رسیدن به پست و مقام و به اصطلاح خدمت به مردم! اینگونه بی مبالاتی نموده و حاضر می‌شوند هرگونه تهمت و ناسزا را به رقیب خود نسبت بدهند. زیبنده نظام اسلامی نیست که نامزدهای انتخاباتی و طرفداران آنان در شیوه‌های تبلیغاتی خود از روش‌های متداول در دموکراسی غربی برای تخریب چهره‌ها استفاده کنند تا از این طریق برای خود چهره‌ای بسازند.

۴- رئیس‌جمهور باید ساده‌زیست و ضد اشرافیگری باشد: «آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحه دولت و ملت را بخوانیم. آن روزی که رئیس‌جمهور ما خدای نخواسته، از آن خوی کوخ‌‏نشینی بیرون برود و به کاخ ‏نشینی توجه بکند، آن روز است که انحطاط برای خود و برای کسانی که با او تماس دارند پیدا می‌شود.» (صحیفه‌نور ج ۱۷ ص ۳۷۶)

۵ – رئیس‌جمهور باید دشمن‌شناس باشد و نباید نگاهش به سمت دشمن باشد و این همان نکته و نقطه کلیدی است که مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای در دیدار مسئولان نظام در عید سعید مبعث در روز سه‌شنبه ۵ اردیبهشت ماه ۹۶ فرموده و به این شکل نارضایتی خود را (همانطور که قبلاً نیز بارها و بارها مورد تاکید قرار داده بودند) از وضع موجود و نگاه مسئولان به بیرون و غفلت از ظرفیت‌های داخلی ابراز داشتند: «من به همه این آقایان نامزدهای انتخابات این را عرض می‌کنم و قبلاً هم عرض کردم که تصمیم بگیرند و به مردم هم بگویند و در تبلیغاتشان هم بگویند، قول هم بدهند که برای پیشرفت امور کشور، برای توسعه اقتصادی، برای باز کردن گره‌ها، نگاهشان به بیرون از مرزها نخواهد بود، نگاه به خود ملت خواهد بود.» (۵ اردیبهشت ۹۶)

به این ترتیب بر آحاد مردم است که در روز ۲۹ اردیبهشت ماه با تکیه بر این مطالبه بحق رهبری وارد میدان انتخابات شوند  و کسی را برای اداره کشور برگزینند که علاوه بر داشتن تمامی صفات و ویژگی‌های یک رئیس‌جمهور اصلح (نظیر شجاع و توانا، انقلابی، کارآمد، باانگیزه، بااخلاق، ساده زیست، مردمی و ضد اشرافی و عافیت طلبی، ولایت مدار و متعهد، دشمن‌شناس و دشمن ستیز، بصیر و…) به جای دراز کردن دست خود به سمت دشمن و بیگانه، مومن به توانمندی‌های داخلی بوده و دست یاری خود را به سمت مردم دراز کند.

انتهای پیام/تسنیم

نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نظامی است که بر خلاف قواعد یکسویه دموکراسی در مهندسی ۴۰۰ ساله نظام سلطه، با برگزیدن مردم‌سالاری دینی به‌دنبال تحکیم و تعالی روابط دوسویه انسانی و الهی مبتنی بر حفظ و ارتقای کرامت انسان بوده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme