https://telegram.me/empireoflies

بالاترین دستمزد هالیوود را چه‌کسی می‌گیرد؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: مجله «فوربز» طبق روال سالانه‌ در روزهای پایانی سال ۲۰۱۵، فهرست‌هایی را براساس آمار حوزه‌های مختلف منتشر می‌کند.

جدیدترین این جدول‌ها به بازیگران هالیوودی مربوط می‌شود که دستمزدهای گزاف برای ایفای نقش‌های خود می‌گیرند. «جانی دپ» ستاره پرطرفدار مجموعه سینمایی «دزدادن دریایی کارائیب» امسال صدرنشین این فهرست شده است.

دپ برای اشغال این جایگاه، «آدام سندلر» بازیگر کمدی معروف و گرانترین هنرپیشه سال گذشته را کنار زد. سندلر در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ رتبه نخست این جدول را داشت. براساس آمار به دست آمده، در ۱۲ ماه گذشته به ازای هر یک دلاری که کمپانی‌های سینمایی برای بازی جانی دپ پرداخت کرده‌اند، او ۱.۲۰ دلار برایشان سودآور بوده است. درآمد سالانه این بازیگر ۳۰ میلیون دلار تخمین زده شده است.

جالب است که ۱۰ عنوان نخست فهرست گرانترین بازیگران هالیوودی «فوربز» در سال ۲۰۱۵ را مردها به تسخیر خود درآورده‌اند. این در تناقض جالب توجهی با فهرست اخیر «فوربز» است که نشان می‌داد زنان در سینمای هالیوود پول‌سازتر هستند. براساس این آمارگیری، چهار جایگاه از پنج رتبه نخست فهرست پول‌ساز‌ترین بازیگران هالیوودی را زنان اشغال کردند. «میلا کانیس‌»، «اسکارلت یوهانسون»، «‌گوینیث پالترو» و «اما استون» چهار بازیگر سرشناس هالیوودی هستند که در کنار «کریس ایوانز» عنوان پول‌سازترین بازیگران سال ۲۰۱۵ را کسب کرده‌اند.

از نگاه این مجله اقتصادی، «دنزل واشنگتن» پس از جانی دپ دومین بازیگر پرهزینه برای هالیوود است. او در سال ۲۰۱۵ به ازای هر دلاری که برایش خرج شده، ۶.۵۰ دلار برای فیلم‌سازان سودآور بوده است. این رقم پنج برابر مبلغی است که جلوی نام دپ نوشته شده است. علاوه بر این، هر سه فیلم این بازیگر ۶۰ ساله طی سال ۲۰۱۵ به سود رسیدند.

رتبه سوم این رده‌بندی هم از آن «ویل فرل» است که در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ نیز نامش در این فهرست به چشم می خورد. او در ازای هر یک دلاری که دریافت کرده، ۶.۸۰ دلار به جیب سینماگران واریز کرده است.

به گزارش گاردین، پنچمین جایگاه این جدول هم به نام «لیام نیسون» برای ۷.۸۰ دلار سوددهی در برابر هر دلار درآمد، ثبت شده است.

«ویل اسمیت»، «کریستین بیل»، «چانینگ تاتوم»، «برد پیت»، «بن افلک» و «تام کروز» هم به ترتیب ششمین تا دهمین هنرپیشه‌های گران هالیوودی طی سال ۲۰۱۵ میلادی لقب گرفتند.

انتهای پیام/جهان نیوز

براساس فهرست جدیدی که نشریه «فوربز» منتشر کرده، بالاترین دستمزد در هالیوود به «جانی دپ» بازیگر مجموعه فیلم‌های «دزدان دریایی کارئیب» پرداخت می‌شود.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme