https://telegram.me/empireoflies

باز هم روسیاهی برای علی‌نژاد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبرخی رسانه ها و فعالان ضدانقلاب تلاش دارند با فریب مخاطبان، صفحات خود در فیس بوک را پربیننده نشان دهند.

“معصومه علی‌نژاد” که از چند سال قبل به استخدام بیگاناگان درآمده است، پرچم دار این بازی شده و با توسل به اقدامات متقلبانه تلاش دارد ماموریت‌های خود را موفق جلوه دهد.

قبلا در گزارشی ثابت شده بود که این فعال سیاسی خارج نشین درحال تقلب در فضای مجازی است چرا که:

دانلود ویدیو/ چهارشنبه‌های تقلبی

برخی صفحات ماموریتی علی‌نژاد حدود ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ دنبال کننده دارد درحالی که همین شاخص در صفحه شخصی وی به زحمت به ۲۶۰٫۰۰۰ نفر می رسد.

از سوی دیگر، ویدئوهای صفحه ای با بیش از ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ دنبال کننده تنها حدود ۵٫۰۰۰ بار دیده شده و معدودی از کاربران برای آن دیدگاه مکتوب گذاشته اند، حال آنکه استاندارد صفحات مشابه، ده ها برابر این میزان است.

همچنین، بیشتر دنبال کنندگان این کمپین، افراد غیرایرانی و اساسا غیرفارسی زبان هستند. بررسی پروفایل های این حساب ها ثابت می کند که اکثر قریب به اتفاقشان، فعالیتی در فیس بوک نداشته و صرفا برای اقدامات اینچنینی ساخته شده اند.

وی خطاب به مجری برنامه می گوید: «من در فیس بوک برنامه زنده (بدون اعلام قبلی) می گذارم و برنامه آخر من نزدیک ۱۰۰٫۰۰۰ بیننده داشت. آقایانی که (در شبکه های ماهواره ای) برنامه دارند،فیس بوک زنده می گذارند اما ۴۰۰ تا بیننده دارند.

دانلود ویدیو/ تایید تقلبی بودن فیس‌بوک علی‌نژاد توسط کارشناس شبکه سلطنت‌طلب

من در فیس بوک بیش از ۱۲٫۰۰۰ فالوور (دنبال کننده) ندارم، برنامه فیس بوک زنده می گذارم و ۱۰۰٫۰۰۰ کلیک می خورد اما خانم معصومه علی‌نژاد، ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ فالوور دارد. طبق همین محاسبه ریاضی، برنامه های زنده ایشان باید دو یا سه میلیون لایک بخورد ولی می بینیم که به اندازه من لایک می خورد!

آدم می بیند که چه اتفاقاتی دارد می افتد؛ یک جای کار این افراد می لنگد. این ها را پوشالی محبوب کرده اند و امکانات در اختیارشان می گذارند».

گفتنی است برخی رسانه های فارسی زبان غرب نیز به اقدامات مشابهی دست زده و “صفحات پرمخاطب تقلبی” درست کرده اند.

نگاهی به صفحه فیس بوک رادیو فردا، ارگان رسانه ای سیا نشان می دهد گردانندگان رادیو فردا برای موفق جلوه دادن خود و احیانا دریافت بودجه‌های بیشتر، دست به تقلب زده اند.

اکثر ویدئوهای صفحه ای با بیش از ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ دنبال کننده، کمتر از ۲۰٫۰۰۰ بار دیده شده و بازدید بسیاری از آن ها حتی به ده هزار نفر هم نمی رسد!

 

در بسیاری از این ویدئوها مشاهده می شود که افراد معدودی برای آن دیدگاه مکتوب گذاشته اند یا اصلا دیدگاهی درج نشده است.

این درحالی است که استاندارد صفحات مشابه بسیار بالاتر از این میزان است و با فضای حاکم بر فیس بوک رادیو فردا قابل مقایسه نیست.

 

 

 

فیس بوک العربیه فارسی نیز که زیر نظر آل سعود اداره می شود از همین روش استفاده کرده است.

بازدید ویدئوهای صفحه ای که حدود ۲۵۰٫۰۰۰ دنبال کننده دارد به زحمت به ۵٫۰۰۰ نفر می رسد و بسیاری از آن ها تنها حدود یک یا دو هزار بار دیده شده اند.

 

 

 

بررسی ویدئوهای فیس بوک العربیه نیز نشان می دهد که زیر بسیاری از آن ها اصلا دیدگاهی درج نشده است!

 

 

ظاهرا چنین اقدامات متقلبانه ای به مذاق سیاستمداران و مسئولان رسانه ای غرب خوش آمده و موجب شده رسانه های بیشتری از آن استفاده کنند و پروژه های بیشتری هم به امثال خانم علی‌نژاد سفارش داده شود. سود این خوش‌خدمتی نیز به اندازه ای هست که فعالان ضدانقلاب را به ادامه فریبکاری تشویق کند.

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

کارشناس یکی از شبکه‌های سلطنت‌طلب به صحت استدلال‌های جام نیوز پی برده و به انتقاد از اقدامات متقلبانه علی‌نژاد پرداخته است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 3.83 ( 2 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. آقا من شما را دیر کشف کردم.عجب سایتی دارید.یه مقدار تبلیغات کنید مردم بدونن همچین سایتی وجود داره

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme