https://telegram.me/empireoflies
«مسعود بهنود» در دوران جوانی و همراهی با هویدا

بازی روزنامه‌نگار مقیم لندن با افکار عمومی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پس از حملات شیمیایی هفته گذشته در «خان شیخون» ادلب، و واکنش شتابزده مقامات غربی در متهم کردن ارتش سوریه، برخی از پیش بینی ها، حکایت از بهانه جویی های جدید غرب برای دخالت در سوریه داشت.

وقتی که فدرکا موگرینی با «احتمالی» خواندن حمله شیمیایی، مسئولیت آن را در هر صورت برعهده دولت سوریه قرار می دهد و همزمان دولتمردان غربی نیز، با چنین اتهاماتی به دولت سوریه حمله می کنند، تهاجم آمریکا به عراق به بهانه «نابودی سلاح های کشتار جمعی» که اصلا وجود خارجی نداشت را یادآور می شود.

در همین راستا مسعود بهنود،مسئول اتاق فکر لندن  پس از بمباران پایگاه ارتش سوریه توسط آمریکا در صفحه توییتر خود می نویسد: آمادگی فوری و موشک باران سوریه نشان میدهد شیمیایی ادلب از کجا آمده بود. ترامپ اوباماکر را نتوانست جذف کند اما نقشه صلح سوریه را هدف گرفت.

او همچنین در پستی دیگر با توجه به بهانه آمریکا در حمله به سوریه می نویسد: «بزودی معلوم میشود موشکهای شیمیایی از این پایگاه هوایی شلیک نشده. آن وقت ترامپ میگوید: چکارکنم اینو نوشتن دادم دست من. مثل حکایت حمله به عراق».

این اظهارات بهنود در حالی بیان می شود که وی بار ها در تلویزیون بی بی سی جمهوری اسلامی را متهم به دخالت در جنگ سوریه و کشتار غیر نظامیان در این کشور نموده است و رویه بنگاه خبرپراکنی وی هم در سال های اخیر همین بوده و بارها نیز از داعش و ائتلاف نمایشی بر علیه داعش به رهبری آمریکا نیز به انحاء مختلف حمایت نموده است.

به نظر می رسد این اظهارات وی در این زمان نشانگر این است که وی همچون گذشته که استاد فرصت طلبی و نان به نرخ روز خوری است تلاش دارد که هم اکنون که دولت آمریکا و هم پیمانانش در موضع ضعف قرار گرفته اند با این اظهارات خود را در نزد مخاطبانش واقع بین و حامی مظلومین و محرومین جلوه دهد تا این گونه عملا خود را فردی مستقل و فراتر از سیاست های رسمی رسانه سلطنتی انگلستان نشان دهد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme