https://telegram.me/empireoflies

بازی جدید BBC؛ از بی‌حجابی تا نافرمانی مدنی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پس از بازداشت تعدادی از عوامل نفوذ رسانه‌های غربی در کشور، مشخص می‌شود که آنها در ارتباط مستقیم با «بی‌بی‌سی فارسی» بوده‌اند. ایران می‌گوید این بازداشت‌ها در راستای جلوگیری از گسترش نفوذ رسانه سلطنتی انگلیس یعنی بی‌بی‌سی است.

حال این شبکه که از افشای روابط مذکور به‌شدت عصبانی است، رویکرد جدید برای تقابل با ایران در پیش گرفته است. دست گذاشتن بر روی یک موضوع قدیمی، یعنی موضوع قانون حجاب در ایران. موضوعی که بهانه‌ای می‌شود تا بی‌بی‌سی مخاطبینش را نافرمانی مدنی و اعتراض و اغتشاش فرابخواند.

«بی‌بی‌سی فارسی» موضوع یکی از برنامه‌های اخیر «پرگار» را به موضوع حجاب در ایران اختصاص داده بود. «داریوش کریمی» مجری این برنامه در ابتدای برنامه گفته بود: “جمهوری‌اسلامی سرنوشت خود را با حجاب گره زده است. ادامه این اصرار حکوکتی باعث شده زنانی که حجاب اجباری را برنمی‌تابند، به نوعی بدفرمانی روی بیاورند … به شکلی که مقامات تندرو در جمهوری‌اسلامی را آسی می‌کند …”

«بی‌بی‌سی فارسی» برای اثبات نافرمانی مردم از حجاب در ایران به سراغ «مسیح علی‌نژاد» و کمپین آزادی‌های یواشکی او می‌رود. «عمار ملکی» در برنامه مذکور اعلام می‌کند که حکومت ایران ۵ درصد مردم را مخالف حجاب اجباری می‌داند. او می‌گوید: “کمپین آزادی‌های یواشکی یکی از کارهایی که کرد این بود که مسئله بدحجابی را به‌عنوان اینکه یک‌سری افرادند و حکومت هم می‌گفت اینها حداکثر ۵ درصدند. علی‌نژاد نشان داد که این جریان فراتر از این آمارها است …”

«عمار ملکی» فرزند «محمد ملکی» کاسب حقوق‌بشری و حامی گروهک تروریستی منافقین، معتقد است مخالفین حجاب اجباری بسیار بیشتر از آمار حکومت است. سند او هم تعداد لایک دهندگان صفحه فیسبوک آزادی‌های یواشکی است! اما او در ادامه سخنانش ادعایش را ناخواسته تلویحاً رد می‌کند. او در ادامه گفت: “چیزی حدود ۸۹۰ هزار نفر این صفحه را لایک کردند در فیسبوک. طبق آمار فیسبوک از این تعداد ۵۳۰ هزار نفر در داخل ایران لایک کرده‌اند. این یعنی کاملاً یک جنبش اجتماعی …”

حتی اگر آمار کارشناس «بی‌بی‌سی فارسی» از ۵۳۰ هزار لایک صفحه آزادی‌های یواشکی در ایران را دقیق فرض کنیم، این تعداد با توجه به جمعیت ۸۰ میلیونی ایران، کمتر از ۷ دهم درصد مردم ایران را شامل می‌شود، یعنی بسیار کمتر از یک درصد آماری که به ادعای بی‌بی‌سی از سوی حاکمیت ایران اعلام شده است.

در این میان رویکرد جدید بی‌بی‌سی باعث ابهاماتی شده است؛ دست گذاشتن بر روی موضوعی تکراری مانند حجاب و ربط دادن آن به نقض حقوق‌بشر، نبود آزادی‌های مدنی و در نهایت تهدید به تغییر قوانین در ایران. مهمتر آنکه فشار بی‌بی‌سی برای آغاز اعتراضات مدنی و تغییر قوانین، درست در زمانی مطرح می‌شود که ایران ۲ انتخابات مهم را پیش‌رو دارد. البته حملات بی‌بی‌سی به قانون حجاب در ایران برای رسیدن به اهدافش به اینجا ختم نمی‌شود …

انتهای پیام/

پس از بازداشت تعدادی از عوامل نفوذ رسانه‌های غربی در کشور مشخص می‌شود که آنها در ارتباط مستقیم با «بی‌بی‌سی فارسی» بوده‌اند. ایران می‌گوید این بازداشت‌ها در راستای جلوگیری از گسترش نفوذ رسانه سلطنتی انگلیس یعنی بی‌بی‌سی است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

۳ دیدگاه

  1. به نظر میاد این مطالب رو از یک سایت دیگه بر می دارید و به نام اختصاصی منتشر میکنید
    منبع هم بنویسید بد نیست. درسته اونا چیزی نمی گن ولی در دیزی بازه …
    جالبه تو هم اندیشانتونم نیست نکنه دستتون توی یک کاسه است

  2. عالی بود
    این بی بی سی رو هنوز هیچکس نشناخته که روباهی هست

  3. عالی بود باید به همین منوال با منطق و استدلال دست این ایرانیانی که متاسفانه در خدمت منافع بیگانگان در آمده اند را رو نمود و منطق ناصواب شان را افشا کرد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme