https://telegram.me/empireoflies
یک مدرس دانشگاه گفت: تقویت خشونت مهمترین تاثیر بازی‌های رایانه‌ای خشن برکودکان و نوجوانان است.

بازی‌های رایانه‌ای خشن چه بر سر کودکان می‌آورد!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغمنصوره ایزدی با اشاره به تاثیر بازی‌های رایانه‌ای بر روح و روان کودکان افزود: مهمترین تاثیر بازی‌های رایانه‌ای بر کودکان و نوجوانان به دلیل اینکه این بازی اکثرا جنگی و همراه با خشونت هستند، تقویت خشونت در این افراد است.

وی در خصوص نقش بازی‌های رایانه‌ای در زندگی بشر یادآور شد: این پدیده جدید دانش بشری تقریبا در همه شئون زندگی انسان راه یافته و مانند دیگر ساخته‌های دست بشر، دو جنبه دارد که یک جنبه آن استفاده صحیح در کار‌ها و کمک به رشد انسان و جنبه دیگر آن استفاده غلط است که معمولاً در غیر موارد علمی و شغلی از آن استفاده می‌شود.

این جامعه شناس خاطرنشان کرد: کمک به یادگیری آسان، تمرین مهارت ها، تقویت توجه در کودکان و نوجوانان، هماهنگی چشم و دست و پرورش عضلات ظریف کودکان و نوجوانان و آموزش مفاهیم و مبانی دروس مختلف از جمله مزایای مهم بازی‌های رایانه‌ای است.

‌ایزدی با اشاره به اینکه تداوم و استمرار بازی هایی رایانه‌ای خشن کودکان و نوجوانان را پرخاشگر و ستیزه جو بار می‌آورد، گفت: آسیب جسمانی و روانی همچون کاهش روابط خانوادگی، تقویت حس خشونت، انزوا و گوشه گیری، کندی ذهنی، افت تحصیلی از جمله معایب و آسیب‌های بازی‌های رایانه‌ای است.

‌وی در خصوص اینکه چه اقداماتی برای کاهش پیامد منفی بازی‌های رایانه باید انجام داد، افزود: والدین به بازی‌های تصویری خلاق که کودکان و نوجوانان به وسیله آنها، معما‌هایی را حل می‌کنند، باید بیش از بازی‌های دیگر توجه کرده و به سوی چنین بازی‌هایی سوق دهند.

این مدرس دانشگاه با تاکید بر اینکه بازی دسته جمعی و استفاده گروهی‌کودکان ونوجوانان از بازی‌های رایانه‌ای کمتر مسئله ساز است، اظهار کرد: بازی‌های رایانه ای، زمانی مخرب خواهند بود که کودک به تنهایی برای ساعات طولانی، غرق بازی شود، بنابراین باید برای کاهش آسیب‌های این گونه بازی ها، والدین باید وقت بیشتری را به کودک و نوجوان خویش اختصاص دهند.

ایزدی ادامه داد: هر قدر ارتباط صحیح بین والدین و فرزندان بیشتر باشد زمینه استفاده از چنین بازی‌هایی خشن کمتر فراهم می‌شود، در غیر این صورت مقصر اصلی والدینی هستند که فرزندان خود را برای ساعات طولانی در مقابل تلویزیون، کامپیوتر، ویدئو، گیم، یا فیلم‌های ویدئویی رها می‌کنند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme