https://telegram.me/empireoflies
طی روز‌های اخیر برخی از شهر‌های عراق شاهد آشوب‎گری‎هایی از سوی ایادی غرب و پادوهای منطقه‎ای آنها بودند که اکنون پس از گذشت چند روز غبارهای این موضوع کنار رفته و دولت، ملت و مرجعیت عراق ضمن محکوم کردن هرگونه اقدام مخربی بر اتحاد در مقابل فتنه انگیزی تاکید کردند.

بازگشت آرامش به شهر‌های عراق؛ اتحاد دولت، ملت و مرجعیت عراق در مقابل فتنه‎انگیزی ایادی عربی، غربی، صهیونیستی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغروز‌های اخیر شهر بغداد و شمار معدودی از دیگر شهر‌های عراق شاهد ناآرامی‌ها و اغتشاشاتی بودند که با کمی جست‎وجو و پیگیری تحولات دخالت ایادی خارجی و منطقه‎ای در آن به وضوح مشاهده می‎شود.

این اغتشاشات از اواخر روز سه‌شنبه در برخی از شهر‌های عراق و و پایتخت این کشور پس از آن آغاز شد که برخی از تحرکات مشکوک در شبکه‌های اجتماعی با هدف سازماندهی این اقدامات که بیشتر آن با خرابکاری همراه شد، شکل گرفت.

بر اساس گزارشی که اخیرا منتشر شده، دعوت برای اغتشاش و خرابکاری در عراق در شبکه‌های اجتماعی عمدتا از سوی حساب‌هایی صورت می‌گرفت که منشا آن‌ها عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی تشخیص داده شد.

این ناآرامی‌ها که از آغاز آن لحظه به لحظه از سوی شبکه‎های سعودی، صهیونیستی و آمریکایی پوشش رسانه‎ای داده می‎شد به زدوخورد در برخی مناطق منجر شد تا جایی که در جریان آن شماری جان باخته و یا مجروح شدند.

نخست وزیر عراق روز جمعه طی یک نطق تلویزیونی به بررسی علل این اغتشاشات پرداخت و ضمن تاکید بر اینکه دولت عراق پاسخگوی مطالبات به حق شهروندان این کشور است، هرگونه خشونت از سوی اغتشاشگران را محکوم و خواستار دوری جستن شهوندان از عوامل نفوذی و آشوبگر شد.

همچنین روز جمعه، نماینده آیت‌الله سیستانی، مرجعیت عالی عراق، طی سخنانی در مراسم نماز جمعه به این ناآرامی‌ها پرداخته و خشونت آشوبگران که به تخریب اموال عمومی منجر شده را محکوم کرد.

دولت عراق در چارچوب بازگشت آرامش به برخی از شهرهایی که شاهد آشوب بودند از صبح روز شنبه مقررات منع آمد و شد در شهر بغداد که از روز‌های گذشته اجرایی شده بود را لغو کرد.

در این بین طی روزهای اخیر برخی رسانه‌های وابسته به عربستان سعودی و کشور‌های غربی مانند شبکه «العربیه» اقدام به دروغ‌پردازی درباره آشوب‎های صورت گرفته در عراق کردند.

با این وجود این طرح اتاق فکر عبری، عربی با شکست مواجه شد و مردم عراق به ماهیت آشوبگرانه این اغتشاشات که از سوی برخی کشور‌ها و عوامل خارجی نیز هدایت می‌شد پی بردند و تلاش عوامل این اغتشاشات برای همراه کردن مردم عراق را به جایی نبرد.

این اغتشاشات، در حالی صورت گرفت که تحرکات مشکوکی از سوی سفارت آمریکا از همان آغاز در این رابطه انجام شده بود.

دشمنان مردم عراق به خصوص آمریکا، انگلیس و عوامل آن‌ها در منطقه مانند عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی تلاش‌های بسیاری برای شکل‌گیری و دامن زدن به این اغتشاشات انجام دادند اما مردم عراق با رهنمون‎های مرجعیت عالی این کشور ضمن مقابله با این فتنه انگیزی بر مقابله با هرگونه اقدام مخربی در این کشور تاکید کردند.

اکنون از عراق خبر می‎رسد که آرامش به معدود شهرهای این کشور که شاهد اغتشاشاتی بودند بازگشته و نهادهای این کشور قرار است در جلساتی به بررسی خدمات رسانی هر چه بهتر به مطالبات شهروندان این کشور پرداخته و پاسخگوی آنها باشند.

انتهای پیام/میزان

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme