https://telegram.me/empireoflies

بازنشستگی آلن ایر سر شبکه جاسوسی آمریکا از ایران

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغالن ایر، سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا با انتشار متنی در شبکه‌های اجتماعی از پایان حضور خود در این سمت خبر داد.

وی که اخیرا به زبان فارسی تا حدی مسلط شده و مدام در صفحه فیس بوک خود معنی اصطلاحات فارسی را از مخاطبان خود می پرسی در متنی به صورت دست و پا شکسته نوشته است: “واقعا این وظیفه مایه خوشحالی و افتخار من بود که سیاست و مواضع آمریکا را به مردم شریف ایران بیان کنم و توضیح دهم و همچنین با طیف وسیعی از ملت ایران تبادل نظر کنم. با این که دیگر سخنگو نیستم، عشق و دوستی من برای ادبیات، فرهنگ و تمدن بزرگ ایران به قوت خود باقی خواهد ماند.”

در گیر و دار فتنه ۸۸ بود که با تردد بیشتر عناصر اصلی فتنه به انگلیس و با توجه به وجود بیش از دویست هزار اتباع ایرانی در این کشور، دولت مردان آمریکا به این صرافت افتادند تا درب سفارت خود در لندن را به روی ایرانیان بگشاید و در همین راستا میز ایران خود را با عنوان iran media/public diplomacy فعال تر سازند تا خود را دلسوز ایرانیان نشان دهند؛ اما پشت این باز شدن درب‌ها چه هدفی خوابیده بود؟ اینجاست که می‌توان راز یکی از مهم‌ترین مهره‌های اطلاعاتی غرب علیه ایران به نام «آلن ایر» را کشف کرد.

دولتمردان آمریکا برای این پُست نیازمند فردی بودند که سال‌ها در حوزه ایران کار کرده باشد. آن‌ها هیچ کس را برتر و بهتر از آلن ایر برای پیاده‌سازی اهداف خود پیدا نکردند، کسی که همه جا و همه وقت به داشتن بیش از یکصد هزار دنبال کننده در facebook و بیست و پنج هزار تعقیب کننده در twitter از میان فارسی زبانان و ایرانیان به خود می‌بالد! آلن رسما مسئول میز ایران در سفارت آمریکا در لندن می‌شود.

آلن ایر که گفته می شود روزگاری عضو گردان ۶۶ سیستم جاسوسی ارتش آمریکا بوده است از ۶ سال پیش در راستای استراتژی دیپلماسی عمومی ایالات متحده در عرصه مذاکره با ایرانیان و با هدف این که مردم ایران تا حدی به آمریکا اعتماد  پیدا کنند به این سمت منصوب شد.اما ظاهرا وی نتوانست وظیفه ای را که وزارت خارجه آمریکا بر عهده اش نهاده بود را به درستی انجام دهد.

در مدت زمانی که وی در سمت سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا کار می کرد حاشیه هایی برای وی پدید آمد که تا حدی نیز از دست خودش خارج بود.

در جریان دستگیری یک خبرنگار دو تابعیتی به نام جیسون رضائیان که حدود ده سال در ایران در حساس ترین نهاد های دولتی به جاسوسی پرداخته بود از وی نیز نام برده شد.گفته شده آلن ایر برای بهتر کردن پروژه جاسوسی  با دوستان قدیمی خود ارتباط گرفت.

آلن ایر به همراه دوستان خود از جمله امید معماریان و علیرضا اشراقی مامور به جمع آوری اخبار و اطلاعات شد. اما نکته ای در این میان وجود داشت این بود که آلن تمامی تخم مرغ های خود را در یک سبد نگذاشت و در جمع آوری اخبار ارتباط خود را از طریق جیسون با NIAC و سرشاخه های ایرانی آن برقرار نمود. به علاوه اینکه جیسون در طول این سال ها در ایران ارتباطات خوبی داشت و تقریبا هر هفته یکبار با شبکه منابع ایرانی خود در قالب میهمانی های دوستانه دیدار حضوری داشت. آلن به تجربه دریافته بود که از لندن بهتر می تواند شبکه خود را با محوریت جیسون در ایران مدیریت کند.

در جریان این مراودات جیسون رضائیان موفق شد مافیایی را در لندن و در زیر مجموعه دفتر وزارت خارجه آمریکا در این شهر که مقر آلن ایر بود کشف کند که با پروند سازی های دروغین برای ایرانیانی که قصد گرفتن اقامت در انگلیس و آمریکا را داشتند از آنها در جهت جاسوسی و اخاذی و سوءاستفاده های جنسی بهره گیری می کنند.جیسون که قصد داشت ای آلن ایر حق السکوت بگیرد ولی کمی بعد با تهدید شدن به مرگ توسط مافیای آلن ایر در ایران از این درخواست خود عقب نشینی کرد.

از جمله اقدامات دیگر این جاسوس آمریکایی در راستای ضربه زدن به نظام اسلامی حمایت از یک خبرنگار فراری به نام مسیح علی نژاد است که در سال هایی که در انگلیس برای شبکه من وتو کار می کرد از طریق ارتباط گیری به آلن ایر توانست اقامت ایالات متحده را بگیرد و در روزگاری که از صدای آمریکا هر روز خبر اخراج یکی از عوامل این تلویزیون بحران زده  به گوش می‌رسد،  علی‌نژاد به‌سبب ارتباط با «آلن ایر» توانست هر هفته برنامه «تبلت» را بر روی آنتن این تلویزیون ببرد.

اکنون وی دیگر سرشبکه جاسوسی از ایران نیست و شبکه ای را که خود در طول سالیان دراز خلق کرده ره در اختیار مسئول جایگزینش قرار می دهد و خودش به نزد اربابانش در آمریکا خواهد رفت.

انتهای پیام/

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme